sedayemodafean.org انتقال پرونده‌های جانبازان

انتقال پرونده‌های جانبازان نیروهای مسلح به بنیاد شهید

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از بررسی طرح انتقال و تحت پوشش قرار گرفتن جانبازان نیروهای مسلح در بنیاد شهید و امور ایثارگران خبر داد.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از خبرنگار پارلمانی فاش نیوز، حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقرکلیایی در مجلس شورای اسلامی در حاشیه‌ی جلسه‌ی علنی با بیان اینکه بسیاری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از جامعه‌ی ایثارگری هستند، خاطر نشان کرد: بر این اساس در فراکسیون ایثارگران تلاش می‌کنیم که بخشی از پرونده‌هایی که در نیروهای مسلح و متعلق به جانبازان است را به بنیاد شهید و امور ایثارگران منتقل کنیم تا تحت پوشش بنیاد قرار بگیرند؛ همچنین موارد دیگری که در واقع برای جانبازان ظرفیت ارائه‌ی خدمات را دارند، باید توسط نیروهای مسلح به افراد واجد شرایط ارائه شود.

نماینده ایثارگر استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص موضوع واگذاری خودرو به جانبازان بالای ۷۰ درصد یادآور شد: ما به عنوان نمایندگان ایثارگر، موضوع واگذاری خودرو به جانبازان را که به تصویب کمیسیون تلفیق هم رسیده است پیگیری می کنیم.

آن چه که مربوط به قانون است، خودروسازان و وزارت صمت باید پای کار بیایند. مجلس هم بر اساس جایگاهی که دارد، باید کمک کند تا قانون اجرا شود و عزیزانی که در واقع برای این موضوع ظرفیت دارند، از این مصوبه واگذاری خودرو بهره ببرند.

عضو کمیسیون صنایع مجلس یازدهم در پاسخ به این سوال که بر اساس قانون قرار شد که هر ده سال یک بار به جانبازان خودرو واگذار شود، هر چند که این مدت هم سپری شده است، چه نظری دارید، متذکر شد: تلاش ما در مجلس شورای اسلامی احیای این مصوبه است تا حداقل جانبازان یک بار دیگر از مزایای آن در سال آینده بهره‌مند شوند.

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم در پاسخ به سوال آیا جانبازان اجازه ورود خودرو به داخل کشور در سال آینده را خواهند داشت تصریح کرد: شرایط فعلی نظام این است که واردات خودرو ممنوع است و این تصمیم در کلان نظام گرفته شده است؛ لذا فعلاً در این موقعیت ظرفیت واردات مهیا نیست اما برای سال آینده باید ببینیم که چه اتفاقی خواهد افتاد.

حجت الاسلام حسینی‌کیا، نماینده مردم سنقر کلیایی اضافه کرد: اگر چه قبلاً مصوبه واردات خودرو قانونی و در موضوع واردات خودرو برای جانبازان آزاد بوده است، اما در حال حاضر کل موضوع واردات خودرو ممنوع شده است.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به بررسی مجدد لایحه بودجه و جایگاه ایثارگران در سال آینده اظهار داشت: بودجه سال ۱۴۰۰ قرار است دوباره بررسی شود و بر این مبنا باید ببینیم که چه چیزی در آن آورده شده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.