sedayemodafean.org کاروان راهیان نور

کاروان راهیان نور امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود

معاون هماهنگی سپاه استان اردبیل گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا کاروان راهیان نور فعالیت خود را به صورت مجازی انجام داده و دانش آموزان از این طریق با مناطق عملیاتی آشنا می شوند.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از خبرنگار مهر، شکرالله عبدی صبح جمعه در جلسه هماهنگی اعزام کاروان راهیان نور در اردبیل اظهار کرد: امسال با توجه به شرایط کرونایی اعزام فیزیکی دانش آموزان را به مناطق عملیاتی جنوب شاهد نخواهیم بود و به جای آن از ظرفیت فضای مجازی برای آشنا کردن نسل آینده با جبهه‌های حق علیه باطل استفاده خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: در بستر شبکه شاد و در روزهای پنجم و ششم اسفندماه و همچنین نهم و دهم اسفندماه دانش آموزان با حضور در بستر شبکه شاد با مناطق عملیاتی جنوب و همچنین فرهنگ ایثار و شهادت و مقاومت آشنایی پیدا کرده و یاد شهدا و ایثارگران را گرامی خواهند داشت.

معاون هماهنگی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: امسال بر اساس برنامه ریزی قرار بود ۱۰۰ هزار دانش آموز در این اردوها شرکت کنند که با توجه به شیوع بیماری کرونا امکان اعزام کاروان‌های راهیان نور فراهم نشد و ما قطعاً با استفاده از ظرفیت شبکه شاد دانش آموزان دوره دوم متوسطه را با مناطق عملیاتی و تاریخ شفاهی و مکتوب دوران هشت سال دفاع مقدس بیشتر آشنا خواهیم کرد.

عبدی افزود: امیدواریم در کنار دانش آموزان، مربیان و معاونان پرورشی مدارس نیز ما را در انتقال مفاهیم ایثار و شهادت کمک کرده و به نوعی نسل آینده را با دستاوردهای ارزشمند انقلاب اسلامی آشنا کنند.

دانش آموزان پایه‌های دهم و یازدهم با گنجینه دوران دفاع مقدس آشنا می‌شوند

در این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل نیز از آمادگی آموزش و پرورش استان برای برگزاری این برنامه در بستر شبکه شاد خاطر نشان کرد: در کنار تحصیل و برنامه‌های آموزشی مدارس، قطعاً با برنامه‌های پرورشی و درس آمادگی دفاعی سعی و تلاشمان بر این است تا دانش آموزان پایه‌های دهم و یازدهم را بیشتر با گنجینه دوران دفاع مقدس آشنا کنیم.

احمد ناصری افزود: سپاه پاسداران هر سال در قالب کاروان راهیان نور دانش آموزان را راهی مناطق غرب و جنوب می‌کرد که امسال این برنامه به صورت حضوری انجام نشده اما از طریق فضای مجازی سعی بر این است تا این کاروان‌ها راه اندازی و نسل آینده انقلاب بیشتر با مفاهیم جنگ و دفاع مقدس آشنایی پیدا کرده و از سلحشوری‌های فرزندان این مرز و بوم اطلاع کسب کنند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.