sedayemodafean.org درمان به خارج از استان

صدای مدافعان در هفته: ۱۸ تا ۲۴ بهمن ۱۳۹۹

همایش انتخاباتی «جمعیت ایثارگران» برگزار می‌شود

sedayemodafean.org جمعیت ایثارگرانمحمدجواد عامری دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی از برگزاری همایش‌های مجازی انتخاباتی جمعیت ایثارگران در هفته‌های آینده خبر داد. وی از مشخص شدن شاخص‌ها به منظور تعیین کاندیدای ریاست جمهوری نهایی در حزب متبوع خود خبر داد و گفت: برنامه جمعیت ایثارگران این است که بعد از نهایی شدن افراد، کاندیداهای مطرح را با این شاخص‌ها بسنجیم تا بدانیم کدام یک صلاحیت حداقلی را دارند تا حذفشان کنیم و آن‌ها که مطابقت دارند را رتبه بندی کنیم. دبیرکل حزب ایثارگران افزود: کمیته سیاسی حزب جمعیت ایثارگران در شروع فاز اجرایی انتخابات ۱۴۰۰، بررسی‌های سیاسی را انجام داده و شاخص‌ها را استخراج کرده است؛ اما جمع‌بندی و تصمیمات نهایی در شورای مرکزی اتخاذ خواهد شد. عامری فعالیت‌های جمعیت ایثارگران را در ذیل شورای ائتلاف عنوان کرد و افزود: بعد از اتخاذ تصمیم در شورای مرکزی جمعیت ایثارگران، در جلسه‌ای با شورای ائتلاف به دنبال رسیدن به یک جمع‌بندی در مورد افرادی که حداقل شاخص‌ها را دارند، هستیم. دبیر کل جمعیت ایثارگران با بیان اینکه نباید گروه‌های انقلابی شاخه شاخه شوند گفت: به دنبال این هستیم که از سایر گروه‌های انقلابی دعوت کنیم تا به شورای ائتلاف بپیوندند و در ائتلاف به یک جمع‌بندی برسیم. بهتر است همه گروه‌های انقلابی با یکدیگر هم‌فکری داشته باشند و ذیل شورای ائتلاف که در مجلس موفق بوده، در قالبی یکپارچه فعالیت کنند.

خدمت رسانی ۱۱۰ تشکل ایثارگری در سطح کشور

sedayemodafean.org عادل مهریمدیرکل دفتر دانش پژوهان بنیاد شهید گفت: ۱۱۰ تشکل ایثارگری در سطح کشور با دریافت مجوزهای مورد نظر از وزارت کشور و بنیاد شهید به جامعه هدف خود که اغلب ایثارگران هستند خدمت رسانی می‌کنند. عادل مهری با تاکید بر این که مفهوم ایثار و شهادت باید برای کودکان و نوجوانان امروز قابل فهم باشد، عنوان کرد: ایثار اجتماعی که این روزها به ویژه در کادر درمان کشور نمود بیشتری پیدا کرده است به وسیله شهدا و ایثارگران به ما آموخته شده است. وی با بیان این که بنیاد شهید میزبان نزدیک به ۹هزار ایثارگر است، اظهار کرد: این افراد با گذراندن مدارج تحصیلی و احراز شرایط ویژه با تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی به عضویت در مجموعه دانش پژوهان و تشکل‌های ایثارگران درمی آیند. به گفته مدیرکل دفتر دانش پژوهان بنیاد شهید،  تمام فعالیت‌های این گروه‌ها به ایثارگری محدود نمی‌شود و در پویش‌هایی مانند کمک‌های مومنانه هم حضور فعال دارند، به طوری که نسبت به بسیاری از دستگاه‌های دولتی پیشتاز هستند. مهری ادامه داد: در بنیاد شهید دفتری به نام دبیرخانه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد که ریاست آن بر عهده رئیس جمهوری و دبیر آن رئیس بنیاد شهادت است. وی به فعالیت‌های دفتر تشکل‌های ایثارگران اشاره کرد و گفت: نخبگان این تشکل‌ها و NGO‌ها به نوعی سرمایه‌های اجتماعی محسوب می‌شوند  که بنیاد از حضور آنها بهره می‌برد. این افراد با اقداماتی در جهت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گام بر می‌دارند، مانند برگزاری همایش‌های مناسبتی یا بر اساس موضوعاتی که در کشور وجود دارد و تدوین برنامه‌هایی که جنبه یادآوره دارد.

نبود تبعیض بین ادیان الهی در جمهوری اسلامی محقق شده است

sedayemodafean.org تبعیض بین ادیان الهیهمایون سامه یح نجف آبادی در حاشیه پانزدهمین آیین تجلیل از خانواده‌های شهدای ادیان توحیدی در آرامستان کلیمیان تهران اظهار داشت: ارج و قرب تمام شهدای ادیان الهی نزد خدای بزرگ یکسان است و تمام ادیان و مذاهب در ایران در زمان انقلاب و جنگ حق علیه باطل فرزندان خود را به جبهه‌های جنگ فرستادند و همگی در دفاع از این مرز و بوم به پا خواستند. وی با بیان اینکه جایگاه شهدا بسیار بلند و عالی مرتبه است، گفت: همه ما ایرانی هستیم و فرقی ندارد که دارای چه تفکراتی هستیم وظیفه ما دفاع از انقلاب و و پاسداشت خون انسان هایی است که گرانبهاترین متاع خود گذشتند تا ما در امنیت و آرامش زندگی کنیم. نماینده کلیمیان در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از تمام رزمندگان و ایثارگران گفت: این افراد همانند شهدا عزیز هستند و ما مدیون تمام این عزیزان و خانواده آنها هستیم. معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم، با بیان اینکه شهدای ادیان الهی در کنار سایر شهدا حماسه آفریند، گفت: نقش ادیان توحیدی در تاریخ اسلام انکار ناپذیر است و در اقتدار نظام جمهوری اسلامی مدیون شهدا هستیم. سردار یعقوب سلیمانی با بیان اینکه ۱۵٣ نفر از شهدای کشور از سایر ادیان توحیدی هستند، افزود: از این تعداد ۶۸ شهید مربوط به استان تهران است.

١۵ درصد مردم بوشهر برای درمان به خارج از استان مراجعه می‌کنند

sedayemodafean.org درمان به خارج از استانرئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حال حاضر تنها ۱۲ تا ۱۵ درصد مردم برای دریافت خدمات درمانی به خارج از استان بوشهر مراجعه می‌کنند. سعید کشمیری در آئین افتتاح مرکز جراحی و کلینیک تخصصی عرفان بوشهر اظهار داشت: از ۶ هزار خدمتی که در حوزه درمان تعریف‌شده نزدیک به پنج هزار خدمت در استان ارائه می‌شود. وی تصریح کرد: درگذشته ۴۵ درصد هم استانی‌ها برای درمان به خارج از استان مراجعه می‌کردند که این میزان در حال حاضر کاهش چشمگیر داشته است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: با افتتاح مرکز جراحی و کلینیک تخصصی عرفان بوشهر عمده نیازهای چشم‌پزشکی استان بوشهر مرتفع می‌شود. دکتر کشمیری افزود: این مرکز متعلق به سازمان فرهنگی ایثار بوده که زیرمجموعه بنیاد شهید است و مخاطبین خاص آن خانواده‌های ایثارگران بوده‌اند ولی با سرمایه‌گذاری‌هایی که دکتر احمدیزدان‌پناه انجام دادند این مرکز تلفیق‌شده و به کلینیک درمانی پیشرفته تبدیل‌شده است.

یادداشت سردبیر: هفته‌ای که گذشت مصادف بود با روزهای پایانی دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی. انقلابی که امید مستضعفان و محرومان و تمام مظلومین جهان بوده و هست. ۲۲ بهمن یادآور رشادت‌های شهدا و جانبازان انقلاب ۵۷ نیز هست. در حالی که تعداد کمی از جانبازان قیام‌های مردمی علیه رژیم استبدادی شاه همچنان در میان ما هستند متاسفانه همین معدود جانبازان مبارزات مردمی دهه ۵۰ به نوعی فراموش شده‌اند و کمتر مسئول و نهادی به مشکلات این عزیزان رسیدگی میکند. به هر حال باید یادمان بماند که چرا انقلاب کردیم و آرمانهای امام راحل را نباید فراموش کنیم که اگر چنین شود ما هم همان مسیر اشتباه رژیم شاهنشاهی را طی خواهیم کرد و مردم، بخصوص قشر مستضعف و محرومین را از نظام دور خواهیم کرد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.