صدای مدافعان در هفته: ۱۱ تا ۱۷ بهمن ۱۳۹۹

موزه شهدا در بافت تاریخی یزد ایجاد می‌شود

sedayemodafean.org موزه شهدا در بافت تاریخی یزدمدیرکل میراث فرهنگی یزد از ایجاد موزه شهدا در بافت تاریخی یزد خبر داد و گفت: با هماهنگی آموزش و پرورش، یکی از مدارس قدیمی بافت تاریخی یزد مرمت و به موزه شهدا بدل می‌شود.‏ سیدمصطفی فاطمی در نشست خبری کمیته «یزد، شهر میراث جهانی» دومین کنگره ملی ۴ هزار شهید استان یزد افزود: یزد از مهم‌ترین پایگاه‌های مبارزات انقلاب اسلامی به شمار می‌رود و رویدادهای بسیار مهمی، هم در دوران مبارزات انقلاب و هم در دوران دفاع مقدس در یزد رقم خورده است.‏ وی ادامه داد: از خیابان قیام تا مسجد حظیره به عنوان پایگاه مبارزات انقلاب اسلامی، مسیر گردشگری دفاع مقدس یزد در نظر گرفته شده است و راهنمایان تورهای گردشگری، اطلاعات لازم را به گردشگران در این مسیر ارائه خواهند داد.‏ فاطمی همچنین از ایجاد موزه شهدا در بافت تاریخی یزد خبر داد وگفت: اغلب شهدای یزد به شکلی با بافت تاریخی این شهر ارتباط دارند، به نحوی که یا در آنجا متولد شده‌اند، یا سکونت داشتند، یا تحصیل کرده‌اند و یا از آنجا به جبهه اعزام شده‌اند و بر این اساس در صدد ایجاد موزه‌ای در بافت تاریخی یزد هستیم که با هماهنگی آموزش و پرورش استان یزد، یکی از مدارس تاریخی در محدوده بافت تاریخی مرمت و به موزه بدل می‌شود.‏ دبیر کمیته بانوان دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد هم گفت: یزد ۲۶ شهیده و ۱۸ جانباز زن تقدیم انقلاب کرده است.‏

اشتغال ۴۰۰ ایثارگر در گیلان

sedayemodafean.org اشتغال ۴۰۰ ایثارگر در گیلانمدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان در آستارا با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون بخش خصوصی برای ۴۰۰ نفر از خانواده‌های ایثارگران شغل ایجاد کرده است گفت: اشتغال خانواده ایثارگران جزو دغدغه‌های بنیاد شهید است و دولت با توجه به مجوزهای سازمان اداری استخدامی و با توجه به سهمیه ۲۵ درصد زمینه اشتغال آنها را فراهم می کند. عبداله پاکاری افزود : طبق تفاهم نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با استانداری گیلان تا اوایل سال آینده هزار و ۵۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن در اختیار ایثارگران گیلان قرار می گیرد. وی گفت: در حال حاضر زمین ساخت مسکن برای ۲۰۰ نفر آماده واگذاری است و حدود ۶ هزار نفر از فرزندان شاهد و جانباز در گیلان، دانش آموز و دانشجو هستند و در طرح های اشتغالزا باید سهمیه ایثارگران لحاظ شود.

افزایش خدمات برخط بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش مسکن

sedayemodafean.org خدمات برخط بنیاد شهیدمدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران ضمن اعلام افزایش خدمات برخط بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه مسکن به تشریح نحوه دریافت این خدمات پرداخت. علیرضا امینی با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا گفت: در راستای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و ضرورت کاهش تردد ایثارگران در سطح شهر موضوع برخط سازی خدمات و توسعه دولت الکترونیک با جدیت بیشتری نسبت به گذشته در دستور کار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است. وی افزود: پس از برخط سازی خدمات در حوزه‌های تسهیلات رفاهی، بهداشت و درمان، اشتغال و مسکن در دوره همه‌گیری ویروس کرونا، در این مرحله بخش دیگری از خدمات مسکن شامل «عوارض شهرداری»، «درخواست انشعاب آب»، «درخواست انشعاب برق»، «درخواست انشعاب گاز»، «درخواست انشعاب فاضلاب»، «عوارض نوسازی»، «عوارض پروانه ساختمانی» و «حق ثبت دفاتر اسناد رسمی» به‌صورت برخط ارائه می‌شوند. مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص فرآیند دریافت این خدمات گفت: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک ایثار، بخش مسکن- سایر خدمات مسکن، نسبت به ثبت درخواست و بارگذاری مدارک اقدام کنند. درخواست‌ها پس از گردش کار داخلی تبدیل به خدمت شده و در نهایت منجر به صدور معرفی‌نامه الکترونیکی می‌شود و لینک دریافت معرفی‌نامه برای متقاضیان از طریق پیامک ارسال می‌شود.

سهمیه خبرنگاران و جانبازان در طرح ترافیک سال آینده تغییر نمی ‌کند

sedayemodafean.org سهمیه خبرنگاران و جانبازان در طرح ترافیکرئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: برای طرح ترافیک به برخی مانند خبرنگاران، جانبازان و غیره تخفیف داده می شد که این موارد به قوت خود باقی است. محسن هاشمی در حاشیه جلسه شورای شهر در جمع خبرنگاران گفت: امروز مجموعاً تمامی عوارض شهرداری به بررسی و رسیدگی اعضا رسید. نظر شهرداری جمع بندی عوارض با ۲۰ درصد افزایش بود اما با توجه به تورم بالای کشور، عوارض شهرداری با ۲۵ درصد افزایش بسته شد حال باید منتظر نظر هیئت تطبیق باشیم. وی در واکنش به اظهار نظر فرماندار تهران درباره عدم امکان اجرای شهر بیدار گفت: قوانین و مصوبات ما تنها با نگاه کرونا نیست و حتی در حال حاضر برخی قوانین جاری است اما ستاد کرونا نسبت به آنها واکنش نشان می دهد مانند سینما رفتن. این مورد هم می تواند تصویب شود اما اجرای آن به بعد از کرونا موکول شود. رئیس شورای شهر در پاسخ به این سوال که با توجه به افزایش عوارض طرح ترافیک آیا سهمیه خبرنگاران، جانبازان و غیره تغییری کرده است یا خیر عنوان کرد: این موارد مانند گذشته است و تغییری نکرده است. برای طرح ترافیک به برخی تخفیف داده می شد که این موارد به قوت خود باقی است. هاشمی در واکنش به سوالی درباره کمپین ارزوها گفت: این کمپین ابتکار یکی از اعضا بود و باید با خود ایشان گفتگو کنید.

یادداشت سردبیر: هر بار خبری از استخدام جمعی ایثارگران چه در بخش خصوصی و چه در بخش دولتی در یکی از استانهای کشور میشنویم به نوعی ذوق زده میشویم. خبر مربوط به اشتغال ۴۰۰ نفر از اعضای جامعه ایثارگران و خانواده‌های شهدای گیلان که با پیگیریها و تلاش مسئولان بنیاد شهید این استان اجرایی شد میتواند برای بسیاری از ایثارگران که مشکل بی کاری دارند،‌ بسیار امیدوار کننده باشد. البته قول ۵۰۰ قطعه مسکن و در اختیار قرار دادن آنها تا سال آینده که توسط مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران داده شده کمی غیر واقعه بینانه به نظر میاد و از آنجایی که اینگونه وعده‌ها بارها داده شده ولی در اکثر مواقع عملی نشده‌اند،‌ خیلی نمیتوان روی وعده‌های مربوط به واگذاری مسکن بنیاد شهید حساب کرد اما موضوع اشتغالزایی از زمانی که در دستور کار مدیریت جدید بنیاد شهید قرار گرفته، در سطح کشور نسبتا به خوبی پیش رفته.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.