sedayemodafean.org استخدام ایثارگران

صدای مدافعان در هفته:‌ ۴ تا ۱۰ بهمن ۱۳۹۹

۲۷۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ایثارگران لرستان پرداخت شد

sedayemodafean.org تسهیلات اشتغالزاییمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۲۷۵ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به ۵۵۸ نفر از متقاضیان خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان پرداخت شد. محمود زرین جویی افزود: با اجرای طرح سپاس و سرکشی از خانواده‌های شهدا و جانبازان، در مدت ۹ ماه امسال ۲۶ هزار مورد سرکشی حضوری و تلفنی از این افراد انجام شد تا همچنان بدانند که ما قدردان خانواده‌های شهدا و ایثارگران هستیم. وی تصریح کرد: برقراری کمک معیشت جانبازان با ۵۲۰ مورد، تشکیل پرونده احراز هویت جانبازی با ۵۱۸ پرونده، استخدام و بکارگیری ۱۵۷ نفر و قرارداد ساماندهی ۲۰۰ مزار شهدا با ۱۳ میلیارد ریال از دیگر اقدامات بنیادشهید استان در ۹ ماه گذشته بوده است. زرین جویی ادامه داد: پرداخت غرامه بیمه عمر و حادثه به ۲۳۱ نفر با مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال و پرداخت تسهیلات بانکی با ۳۳۲ مورد در قالب تسهیلات قرض الحسنه و آزاد از دیگر برنامه‌های بنیاد شهید در این مدت است. وی با بیان اینکه اکنون ۴۵ هزار و ۳۲۳ نفر از خانواده‌های شهدا، ایثارگران و جانبازان تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دارند، اظهار داشت: در این مدت ۴۷ هزار نفر از خانواده های شهدا و ایثارگران از خدمات درمانی، پزشکی و داندانپزشکی بهره مند شدند.مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: همچنین امسال برای یک هزار و ۲۰۰ نفر از افراد با شرایط خاص از جمله بیماران صعب العلاج و شیمیایی واکسن آنفلوانزا تزریق شد البته سهمیه استان ۸۰۰ نفر بود اما بخاطر شرایط کرونایی ۴۰۰ نفر دیگر به این سهمیه اضافه کردیم.

تکمیل مجتمع توانبخشی ایثارگران ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

sedayemodafean.org مجتمع توانبخشی ایثارگرانمدیرکل بنیاد شهید گلستان گفت: تکمیل و تجهیز مجتمع توانبخشی ایثارگران گلستان به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. اسرافیل وزیری شامگاه دوشنبه اظهار داشت: پروژه توانبخشی گلستان از سال ۱۳۸۵ آغاز به کار کرده و هنوز تکمیل نشده است. وی با بیان اینکه به این پروژه از سال ۹۵ اعتباری تزریق نشد، گفت: هم اکنون پیمانکار و مشاوره جدید برای پروژه در نظر گرفته شده و کار مجدداً آغاز می شود. وزیری از اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی پروژه خبرداد و بیان کرد: اگر این پروژه در سال های گذشته تکمیل می شد به مبلغ کمتری نیاز داشت اما هم اکنون برای تکمیل و تجهیز آن به ۲۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم. مدیرکل بنیاد شهید گلستان گفت: این پروژه ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و امسال بعد از توقف چند ساله عملیات احداث آن از سر گرفته می شود.

ساخت ۱۵۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران خراسان رضوی تاپایان دولت دوازدهم

sedayemodafean.org واحد مسکونی برای ایثارگران خراسان رضویمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: تا پایان فعالیت دولت دوازدهم هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در شهرستان‌های این استان برای ایثارگران واجد شرایط ساخته می‌شود. حجت‌الاسلام حسین معصومی افزود: در مجموع برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی در شهرستانهای خراسان رضوی به جز مشهد با اداره کل راه و شهرسازی و دیگر نهادهای متولی استان هماهنگی شده است. وی ادامه داد: ایثارگرانی که تاکنون از دولت زمین و مسکن دریافت نکرده‌اند مشمول این طرح شده و با تامین زمین و تسهیلات بانکی، صاحب مسکن خواهند شد. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: علاوه بر آن در مشهد نیز ۴۴ هزار مترمربع زمین برای ساخت هزار واحد مسکونی تامین شده و در آینده نزدیک ساخت این واحدها آغاز خواهد شد. وی پیشتر گفته بود: ۳۰ هزار نفر از ایثارگران ساکن این استان تقاضای خود را برای تامین مسکن ارائه کرده‌اند که بیشتر آنان واجد شرایط هستند. استان ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی با ۳۰۰ هزار رزمنده دوران دفاع مقدس تاکنون ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۸۱۴ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده در راه تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است.

استخدام ایثارگران مشمول برنامه پنجم در ادارت دولتی و نهادهای عمومی غیردولت

sedayemodafean.org استخدام ایثارگرانمعاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران با اشاره به استخدام ایثارگران مشمول برنامه پنجم در ادارت دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی از تشکیل کارگروه ویژه اشتغال ایثارگران در آینده نزدیک خبر داد. غلامرضا عباس پاشا در جلسه مربوط به ایثارگران با اشاره به  وضعیت اشتغال ایثارگران اظهار داشت: کلیه نیروهای قراردادی ایثارگر مشمول برنامه پنجم در کلیه ادارات دولتی و نهادهای عمومی غیر دولتی به استخدام رسمی در می‌آیند. وی همچنین ادامه داد: کارگروه ویژه اشتغال مختص ایثارگران در استان تهران به زودی تشکیل می‌شود تا از ظرفیت بخش خصوصی برای اشتغال ایثارگران استفاده شود. معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار تهران سپس تصریح کرد: از ظرفیت های مختلف استان تهران در حوزه اشتغال برای بکارگیری و اشتغال ایثارگران استفاده می‌شود.

یادداشت سردبیر: اخبار هفته گذشته را که مرور میکردیم باز هم یادآور این نکته برای ما بود که انتشار اخبار خوب و وعده‌های مسئولین و عدم انتشار واقعیت‌های در ارتباط با زندگی و وضعیت جامعه ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های شهدا گویا در دستور کار رسانه‌های ما قرار دارد و تا زمانی که با خودمان و با ایثارگران صادق نباشیم فقط فرافکنی کرده‌ایم. در تیتر اخبار به ندرت میتوان اخبار مربوط به مشکلات حاد درمانی، اقتصادی و اشتغال ایثارگران و جانبازان را خواند و این حقیقتا دلسرد کننده است که ما این چنین از واقعیت‌ها میگریزیم و خودمان را فریب میدهیم. نزدیک به ۳۵ درصد جامعه ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های شهدا امروز زیر خط فقر زندگی میکنند و این خود گویا همه چیز هست.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.