sedayemodafean.org وام مسکن ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۲۷ دی تا ۳ بهمن ۱۳۹۹

تکذیب تسهیلات اعطایی واردات خودرو به خانواده معظم شهدا و ایثارگران

sedayemodafean.org واردات خودرومدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران شایعات بی‌اساس در مورد امتیاز و تسهیلات اعطایی واردات خودرو به خانواده معظم شهدا و ایثارگران را تکذیب کرد. محمود تبریزی افزود: هوشیاری آحاد مردم و ایثارگران عزیز در مقابل شایعه‌پردازی با اهداف خاص در فضای مجازی ضروری است. وی با تکذیب شایعات بی‌اساس در مورد اعطای تسهیلاتی همچون واردات خودرو به ایثارگران تصریح کرد: با توجه به گسترش فضای مجازی متأسفانه گاهی اخبار کذب و جهت‌داری در فضای مجازی مطرح می‌شود که البته با کمی دقت و توجه به متن این گونه اخبار کذب بودن آنها آشکار می‌شود. وی با بیان ضرورت دریافت اخبار از مراجع رسمی ادامه داد: اخبار و مطالب مرتبط با اعطای امتیازات و تسهیلات رفاهی به ایثارگران صرفاً توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و از طریق پایگاه اطلاع رسانی ایثار اعلام می‌شود و اعطای هرگونه تسهیلات دقیقاً منطبق با قوانین جاری کشور مانند قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران عزیز صورت می‌گیرد. مدیرکل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه خبر اعطای مجوز خودرو به ایثارگران نمونه‌ای از اخبار کذب و شایعات روزهای اخیر است خاطرنشان کرد: با توجه به تعداد خانواده معظم شهدا و جانبازان و دیگر موارد مطرح شده، کذب بودن این خبر برای بسیاری از ایثارگران مشخص بود ولیکن طرح این اخبار با هدف تأثیرگذاری بر فضای عمومی جامعه در شرایط اقتصادی موجود صورت می‌گیرد که ضروری است این اهداف شوم توسط آحاد مردم جامعه مورد توجه قرار گیرد.

مشکلات جانبازان زن فارس حل می شود/ برگزاری کنگره ملی شهدای زن

sedayemodafean.org جانبازان زنمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس گفت: طی برنامه ریزی های انجام شده مشکلات زنان جانباز و آزاده استان فارس برطرف خواهد شد. در پی برگزاری میزگرد مشکلات زنان جانباز در خبرگزاری مهر، مدیرکل جدید بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با حضور در دفتر خبرگزاری مهر استان فارس خبر از پیگیری برای رفع مشکلات زنان جانباز و آزاده استان فارس داد. حجت الاسلام محمد جواد محمدی پور با بیان اینکه در استان فارس بیش از ۳۳۰ شهیده، جانباز و آزاده زن حضور دارند، گفت: برنامه‌های مختلفی برای زنان آزاده و جانباز زن در استان فارس اجرایی شده بود اما به طور حتم کمبودهایی نیز وجود داشته است. وی تصریح کرد: به طور حتم خواسته‌هایی وجود داشته که نتوانستیم در گذشته آنها را اجرایی کنیم اما به طور حتم با رویکرد جدید در بنیاد شهید استان فارس اقدامات قانونی و اجرایی در جهت رفع مشکلات را در پیش گرفته‌ایم. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس یادآور شد: قانون یکسری شرایط را برای کمک و همراهی با جانبازان برای بنیاد شهید و امور ایثارگران مشخص کرده است که ما نیز مجری آنها هستیم. حجت الاسلام محمدی پور تاکید کرد: به زودی کنگره بزرگ شهدای زن در کشور برگزار خواهد شد که به دلیل وجود بیماری کرونا، استان فارس نیز از طریق وبینار در این کنگره شرکت خواهد کرد. وی افزود: همزمان با برگزاری این کنگره برنامه‌ها و خدماتی را به جانبازان، شهدا و آزادگان زن استان فارس ارائه خواهیم کرد.

۲۲۰ هزار اثر از شهدای استان گلستان جمع‌آوری شد

sedayemodafean.org اثر از شهدای استان گلستاناسرافیل وزیری در جلسه کارگروه ایثار و شهادت استان اظهار داشت: یکی از برنامه‌های مهم و اولویت‌دار در بنیاد شهید در کنار خدماتی که به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران ارائه می‌دهد، جمع‌آوری و ثبت و ضبط آثار مربوط به شهدا است. وی گفت: در کل کشور حدود ۹ میلیون اثر از شهدای دوران دفاع مقدس جمع‌آوری شده که سهم استان گلستان بیشتر از ۲۲۰ هزار اثر است. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان افزود: این آثار شامل دست نوشته، وصیت نامه، زندگینامه، خاطره نوشت و غیره است که سال آینده از طریق فضای مجازی برای همه افراد قابل دسترسی خواهد بود. وی خاطر نشان کرد: هدف از این کار حفظ و نگهداری آثار و انتقال آن به نسل‌های جوان است تا بتوانند از این افتخارات حفاظت و پاسداری کنند. وزیری ادامه داد: وصیت نامه‌های شهدای استن نیز تقریباً جمع‌آوری شده و مردم با ارسال عدد یک به سامانه ۳۰۰۰۷۵۶۱۱۱ می‌توانند وصایای شهدا را دریافت کنند. وی با اشاره به نقش بانوان در پیروزی انقلاب و دوران جنگ تحمیلی گفت: استان گلستان ۳۶ شهیده تقدیم انقلاب کرده است که امسال یادواره شهدای زن استان برگزار می‌شود. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بیان داشت: دیدار با یکهزار و ۲۴۷ مادر شهید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و ساماندهی گلزارهای شهدا در سراسر استان از جمله موضوعاتی است که باید نسبت به آن اهتمام جدی داشته باشیم.

مبلغ وام مسکن ایثارگران افزایش یافت

sedayemodafean.org وام مسکن ایثارگرانبانک عامل بخش مسکن در ابلاغیه‌ای از افزایش سقف تسهیلات فردی ساخت و خرید مسکن ایثارگران در سال جاری خبر داد. بر این اساس، سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن ایثارگران از این پس در چهار طبقه بندی مختلف متناسب با مشخصات جغرافیایی محل تقاضا، افزایش خواهد یافت. این اقدام در راستای افزایش قدرت خرید و ساخت مسکن در میان این گروه از متقاضیان مسکن انجام خواهد شد. بانک مسکن از سال‌های گذشته تاکنون اقدام به پرداخت تسهیلات خرید و ساخت مسکن به گروه‌ها و اقشار مختلف کرده است که پرداخت تسهیلات مسکن به ایثارگران نیز یکی از این اقدامات به شمار می‌رود. در ابلاغیه افزایش سقف تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران که توسط بانک مسکن صادر شده است آمده است: در اجرای مفاد بند «د» تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ و به استناد نامه ۴ شهریور امسال بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، افزایش سقف فردی تسهیلات خرید و ساخت مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی به شرح ذیل جهت ابلاغ به واحدهای اجرایی اعلام می‌شود:

  • در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال معادل ۱۶۰ میلیون تومان
  • در مراکز استان‌ها یک میلیارد و دویست میلیون ریال معادل ۱۲۰ میلیون تومان
  • در سایر شهرستان‌ها یک میلیارد ریال معادل ۱۰۰ میلیون تومان
  • در روستاها ششصد میلیون ریال معادل ۶۰ میلیون تومان

یادداشت سردبیر: هر هفته هنگامی که برای انتخاب گزینه خبرهای مربوط به جامعه ایثارگران اخبار را مرور میکنیم، تلاشمان این است که بیشتر روی خبرهای مثبت و روحیه آور تمرکز کنیم و از همین رو بعضا توسط برخی از مخاطبانان به این متهم میشویم که چرا واقعیت‌ها را بازگو نمیکنید و مانند رسانه‌های زاویه دار و حزبی عمل میکنید. به هر حال نکته‌‌ایی که باید به آن اشاره کنیم این است که یکی از معضلات رسانه هایی که اخبار جامعه ایثارگران را منعکس میکنند این است که متاسفانه سانسور خبری و حساسیتهای خاصی متوجه خبرهای مربوط به این قشر فداکار شهیدپرور کشور است و خبرگزاری‌های معتبر کشور از انتشار شرایط نامناسب ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا دوری میکنند. به هر حال امیدواریم که شما مخاطبان خوب و عزیز با پیام‌های خود در شبکه‌های اجتماعی همچنان ما را از وضعیت و شرایط ایثارگران محل زندگی خود مطلع کنید تا ما بتوانیم صدای شما عزیزان باشیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.