صدای مدافعان در هفته:‌۲۰ تا ۲۶ دی ۱۳۹۹

ایجاد اشتغال برای ۱۲۰۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران

sedayemodafean.org اشتغال ترای ۱۲۰۰ خانواده شهداسردار حسن زاده، مدیر کل اشتغال بنیاد شهید کشور در سفر به کرمان و در جلسه پیگیری اشتغال هزار و۲۰۰ نفر از خانواده شهدا و ایثارگران استان کرمان که در استانداری کرمان برگزار شد، گفت: براساس تفاهم نامه‌ای که بنیاد شهید کشور با استانداران تمام استان‌ها مبنی بر ساماندهی اشتغال ایثارگران و خانواده شهدا بسته است، مقرر شد ۸۵ درصد استان‌ها این تفاهم نامه را منعقد و اجرا کنند. او افرود: استان کرمان هم یکی از استان‌هایی است که در بحث ساماندهی اشتغال ایثارگران و خانواده شهدا تفاهم نامه‌ای را منعقد  کرده است و متعهد شده  هزار و ۲۰۰ فرصت شغلی برای آن ها تامین کنند. حسن زاده هدف از سفر خود به کرمان را پیگیری انعقاد تفاهم نامه ای با امضای معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید کشور و  استاندار سابق کرمان عنوان کرد و گفت: ۳۵ درصد از این تفاهم نامه در کرمان تحقق پیدا کرده است و زمینه اجرای باقی مانده آن نیز در دست اقدام است تا ظرفیت ها برای حضور و اشتغال  ایثارگران و خانواده شهدا در دستگاه‌های مورد نظر فراهم شود.

سقف تسهیلات مسکن ایثارگران تا ۲۰ درصد افزایش می‌یابد

sedayemodafean.org سقف تسهیلات مسکنسعید اوحدی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خراسان شمالی اظهار داشت: موضوع مسکن و اشتغال در بین جامعه ایثارگران باید هرچه سریعتر مرتفع شود چرا که زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب ایثارگران همچنان درگیر موضوعاتی همچون مسکن و اشتغال باشند. وی از امضای تفاهم نامه جهت تامین زمین برای ۱۸۰۰ نفر از ایثارگران خراسان شمالی خبر داد و در این رابطه گفت: خوشبختانه برای تامین زمین ۱۸۰۰ نفر از ایثارگران استان تفاهم‌نامه انعقاد شده که نوع خود بی سابقه است. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با اشاره به تشکیل پرونده برای شهدای سلامت که در راه مقابله با کرونا به شهادت رسیدند، خاطرنشان کرد: تا این لحظه ۲۰۰ پرونده تشکیل شده که ۶۰ مورد از آن ها جزء مصادیق شهدا قرار گرفته‌اند که امیدواریم مابقی پرونده‌ها هرچه سریعتر بررسی و تعیین تکلیف شود. معاون رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه هیئت وزیران با افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران موافقت کردند، افزود: در حال حاضر برای ایثارگران به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر ۱۶۰ میلیون تومان، برای مراکز استان ها ۱۲۰ میلیون تومان، سایر شهرستان ها ۱۰۰ میلیون تومان و برای روستاها نیز ۶۰ میلیون تومان سقف تسهیلات در نظر گرفته شده است.

انجام بیش از ۱۳ هزار ۵۰۰ دیدار و ارتباط تلفنی با ایثارگران کهگیلویه و بویراحمد

sedayemodafean.org ارتباط تلفنیقاسم عباس نژاد با بیان این خبر گفت: در راستای اجرای طرح سپاس و تجلیل و تکریم از ارزش‌های والای ایثار و شهادت در جامعه، همانند سال‌های گذشته در سال جاری نیز موضوع دیدار با خانواده‌های شاهد و ایثارگر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با مشارکت همکاران مرکز استان و شهرستان‌های تابعه و همکاری سازمان‌های مختلف دیدار با جامعه ایثارگری به نحو مطلوبی انجام‌گرفته است. عباس نژاد افزود: تلاش ما این است که با شناسایی و بررسی مسائل موجود، اقدام به‌موقع و ارائه راهکارهای مناسب، از بروز آسیب‌های بعدی پیشگیری کنیم یاداور شد: طرح سپاس باید به شکلی انجام شود که علاوه بر حفظ منزلت ایثارگران، مفید و مثمرثمر واقع شود و اگر در مواردی خانواده‌های تحت پوشش ما با مشکل و مسئله‌ای روبه‌رو هستند، منجر به رفع این مشکلات شود. معاون تعاون وامور اجتماعی بنیاد شهید وامور ایثارگران کهگیلویه وبویراحمد:با تأکید بر اینکه این دیدارها با حضور روسا و مسئولان شهرستانی و باهدف رسیدگی به مشکلات ایثارگران و تکریم آنان صورت پذیرفته است، گفت: با توجه به اهمیت تداوم طرح سپاس به‌عنوان یکی از محوری‌ترین طرح‌های بنیاد، این طرح با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و درنظر گرفتن شرایط خاص جامعه هدف به‌ویژه والدین معظم شهدا، جانبازان شیمیایی و ۷۰ درصد تداوم خواهد داشت.

۲۵ درصد سهمیه‌های استخدامی و تأمین نیروی انسانی به ایثارگران اختصاص یابد

sedayemodafean.org تأمین نیروی انسانیرئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان گفت: بر اساس ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که ۲۵ درصد سهمیه‌های استخدامی و تأمین نیروی انسانی به ایثارگران اختصاص دهند. سمانه حسن‌پور در جلسه شورای راهبری توسعه لرستان که با سه دستور کار؛ بررسی وضعیت استخدام مشمولین ماده ۲۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، ارائه گزارش سامانه راهبری میز خدمت در استان و تعیین و تکلیف وضعیت شرکت دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و علمی استان برگزار شد، اظهار کرد: بر اساس ماده ۲۱ قانون جامع ایثارگران دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند که ۲۵ درصد سهمیه‌های استخدامی و تأمین نیروی انسانی خودشان را اعم از رسمی، پیمانی، قراردادی و شرکتی را بر اساس ضوابط و مقررات، از میان خانواده ایثارگران واجد شرایط به‌کارگیری کنند. وی تصریح کرد: بر اساس ماده ۹ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۹ دستگاه‌های اجرایی مکلف هستند هرگونه به‌کارگیری نیرو به هر نحو و به هر شکل را حتماً با هماهنگی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و سازمان اداری و استخدامی کشور انجام دهند.رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی لرستان خاطرنشان کرد: سامانه راهبری میز خدمت در استان در سطح ۲۵ دستگاه اجرایی به‌صورت پایلوت درحالی‌که انجام و ارزیابی است که باید از طرق مختلف ازجمله صداوسیما به اطلاع خدمت گیرندگان از دستگاه‌های اجرایی رسیده شود تا میزان رضایتمندی در سطح دستگاه‌های اجرایی استان به‌صورت دقیق ارزیابی شود.

یادداشت سردبیر: همانطور که در گزینه خبرهای هفته خواندید، هفته‌ای که گذشت حاوی چند خبر خوب برای ایثارگران و جانبازان بود. مهمترین آنها خبر مربوط به افزایش سقف تسهیلات مسکن جانبازان بود که به گفته رئیس محترم بنیاد شهید، آقای اوحدی، تا ۲۰ درصد افزابش خواهد داشت و امضای تفاهم نامه مذکور میتواند نشانه مثبتی در زمینه تهیه مسکن برای تعداد زیادی از ایثارگران و جانبازان باشد. اگر سوالی یا نظری در این مورد و یا دیگر اخبار هفته دارید حتما از طریق وبسایت ما و همچنین از طریق شبکه های اجتماعی با ما در تماس باشید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.