صدای مدافعان در هفته: ۱۳ تا ۱۹ دی ۱۳۹۹

جانبازان و ایثارگران از پرداخت ۲ درصد حق درمان معاف شدند

sedayemodafean.org دیوان عدالت اداریبه دنبال اعلام تعارض در خصوص آرای صادره از سوی برخی شعب دیوان عدالت اداری در مورد معافیت جانبازان، ایثارگران و افراد تحت تکفل‌شان از پرداخت دو درصد حق درمان آرا متناقض صادر کرده بودند که هیأت عمومی دیوان عدالت اداری طبق ماده ۸۹ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری پس از بررسی، تعارض در آرای صادره در این مورد را محرز دانست و اعلام کرد، با استناد به بند (ج) ماده ۳۷ قانون برنامه سوم توسعه، بند (ب) ماده ۴۴ قانون برنامه پنجم توسعه و بند الف ماده ۱۳ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه درمان ایثارگران شاغل و بازنشسته و افراد تحت تکفل آنان را برعهده دستگاه اجرایی و بنیاد شهید دانست و عدم ذکر پرداخت حق بیمه در قانون برنامه ششم توسعه را دلیلی بر عدم معافیت جانبازان، ایثارگران و افراد تحت تکفل ایشان ندانست و رأی به ورود شکایت در این مورد داد.

بهره برداری از مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثارگران در اردبیل

sedayemodafean.org مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشیاکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در بازدید از پروژه های شهری اردبیل گفت: مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با عقد تفاهم مابین استانداری و بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل این پروژه تامین و عملیات اجرایی شتاب بیشتری می گیرد و در خرداد سال ۱۴۰۰ به بهره برداری می رسد. او افزود: پروژه تالار اردبیل نیز با انتخاب پیمانکار جدید و تامین اعتبار، از رکود خارج می شود. بهنام جو در خصوص موزه دفاع مقدس گفت: سالن همایش موزه دفاع مقدس در دهه فجر امسال و کل مجموعه در سوم خرداد سال آتی به بهره برداری می رسد. او افزود: مجتمع آموزشی حیات طیبه که مراحل پایانی ساخت را طی می کند، با زیربنای بیش از ۷ هزار متر مربع یکی از بزرگترین مجتمع های آموزشی استان خواهد بود و این مجتمع تا پایان سال آماده بهره برداری می شود. استاندار اردبیل بیان کرد: با تامین اعتبار مورد نیاز، ساختمان ۵ هزار مترمربعی اورژانس اجتماعی تکمیل و بهره برداری از آن در اوایل سال آینده انجام و به مددجویان خدمت رسانی خواهد کرد.

مهلت دریافت آثار جشنواره ملی فیلم «ایثار» مجددا تمدید شد

sedayemodafean.org جشنواره ملی فیلم «ایثار»سیدمرتضی حسینی مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر چهارمین جشنواره ملی فیلم «ایثار» از تمدید مجدد مهلت دریافت آثار جشنواره تا ۳۰ دی ماه سال جاری خبر داد. وی با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ملی فیلم «ایثار» گفت: با توجه به استقبال چشمگیر از جشنواره فیلم «ایثار» و اینکه تعدادی از هنرمندان به منظور شرکت در بخش‌های مختلف این جشنواره در حال تولید اثر هستند و درخواست دوباره هنرمندان به منظور ارسال آثار خود، مهلت دریافت آثار در این جشنواره ملی مجددا تمدید شد. مدیر کل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر جشنواره عنوان کرد: در همین راستا مهلت دریافت آثار چهارمین جشنواه ملی فیلم «ایثار» تا ۳۰ دی ماه سال جاری تمدید می شود. وی درباره موضوعات جشنواره یادآور شد: این جشنواره در بخش‌های «سبک زندگی اسلامی»، «ایثار و اقتصاد مقاومت، جهش تولید»، «ایثار و جنگ نرم در فضای مجازی»، «ایثار و امید به زندگی»، «ایثار و آرامش اجتماعی»، «ایثار اجتماعی ـ ایثارگران حوزه سلامت»، «ایثار، محور مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی» و بخش‌های جنبی جشنواره با موضوع «نقش نماز، حجاب و عفاف در ایجاد تفکر ایثارگران» برگزار می‌شود. بر حسب تمدید مجدد مهلت ارسال آثار، مراسم اختتامیه هفته چهارم بهمن ماه یا هفته اول اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

برگزاری نخستین کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازی در البرز

sedayemodafean.org تعیین درصد جانبازیمعاون بهداشت و درمان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از برگزاری نخستین کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازی در سال جاری خبر داد. محمد کریمی با گرامی داشت یاد و خاطر تمامی شهدا و ایثارگران از برگزاری نخستین کمیسیون پزشکی تعیین درصد جانبازی و حق پرستاری جانبازان در سال جاری خبر داد و گفت: در راستای رسیدگی به آسیب‌های مرتبط به جراحت جنگی و تعیین درصد ازکارافتادگی جانبازان و آزادگان سرافراز نخستین کمیسیون پزشکی تعیین درصد در سال ۹۹ از متقاضیان واجدالشرایط جانبازی پنج شنبه و جمعه ۱۱ و ۱۲ دی ماه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محل اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار و به وضعیت ۲۲۰ پرونده رسیدگی به عمل آمد. معاون بهداشت و درمان اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: جانبازان و ایثارگران مناطق یک و دو و همچنین دیگر شهرستان‌های استان البرز با حضور در کمیسیون در سه شعبه‌ تخصصی تیر و ترکش، شیمیایی و موج و انفجار برای تعیین درصد جانبازی به‌صورت تخصصی و جداگانه به همراه اصل پرونده جانبازی و مدارک درمانی مورد معاینه قرار گرفتند.

یادداشت سردبیر: هفته‌ایی که گذشت اخبار مربوط به اولین سالگرد شهادت سردار دلها سرخط خبرهای اکثر رسانه‌ها و مطبوعات بود. هفته‌ای که با تمام سختی‌ها و یادآوریهای آن روزهای تلخ دیماه ۹۸ پشت سر گذاشتیم. اما اخبار خوبی هم در گوشه و کنار از وضعیت جانبازان و ایثارگران بخصوص تعدادی از خانواده‌هایی که درگیر کرونا بودند، داشتیم، که خداروشکر خبر مربوط به پائین آمدن آمار مرگ و میر بخصوص در میان جامعه ایثارگران و خانواد‌های آنها نسبت به چند ماه پیش بود. همچنین همانطور که در گزینه اخبار هفته در بالا مشاهده کردید با اعلام هیأت عمومی دیوان عدالت اداری جانبازان از پرداخت دو درصد حق پرداخت معاف شدند که برای بسیاری خبر خوشایندی بود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.