صدای مدافعان در هفته: ۶ تا ۱۲ دی ۱۳۹۹

تفاهم‌نامه ساخت مسکن خانواده ایثارگران و شهدای استان بوشهر منعقد می‌شود

sedayemodafean.org ساخت مسکنسعید اوحدی در سفر خود به استان بوشهر ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای بوشهر با شماری از خانواده شهدا دیدار و گفت‌وگو کرد. دیدار با خانواده شهدا، بررسی وضعیت اشتغال ایثارگران و انعقاد تفاهم‌نامه ساخت مسکن برای خانواده ایثارگران و شهدا از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه رئیس سازمان بنیاد شهید به استان بوشهر است. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر هم با اشاره به اینکه این استان دارای ۲ هزار و ۱۲۱ شهید و شش هزار و ۵۷۸ جانباز و ۴۳۴ آزاده است، اظهار داشت: جمعیت ایثارگری استان بوشهر ۵۳ هزار نفر شامل والدین، همسر و فرزندان شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان است. حجت‌الاسلام ابراهیم تشکری توجه ویژه به حل مشکلات خانواده معظم شهدا و ایثارگران را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: حل مشکل اشتغال، مسکن، اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی از اهم برنامه‌های این نهاد است. وی با تاکید بر سرکشی مستمر از خانواده شهدا و رسیدگی به مطالبات ایثارگران خاطر نشان کرد: برای ایجاد باغ موزه شهدا اقداماتی انجام شده است که جمع‌آوری آثار شهیدان استان بوشهر از آن جمله است.

لزوم جمع آوری بانک اطلاعاتی از زنان شهید، جانباز و ایثارگر

sedayemodafean.org بانک اطلاعاتی از زنان شهیدمعصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در جلسه هماهنگی کنگره‌ی لشگر فرشتگان تاریخ ساز اظهار کرد:در برگزاری این کنگره استانداری‌ها و دستگاه‌های مختلف پای کار آمدند. او با بیان اینکه گزارشاتی که در این باره به دستمان رسیده است حاکی از یک عزم جدی برای برگزاری است، ادامه داد: برگزاری این جلسه با شهادت حضرت زهرا(س) و برگزاری کنگره در آستانه ولایت ایشان تقارن زیبایی خلق کرده است. ابتکار افزود: شهدا همیشه جنبه الهام بخشی و وحدت برای جامعه داشته اند و در شرایطی که ما از بسیاری از مسایل دلگیر می‌شویم به نوعی پیوند با شهدا نگاه‌های منفی موجود را از بین می برد. معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه شاید در گذشته نشست‌هایی در این زمینه برگزار شده باشد، اما هیچ کدام به این جامعیت نبوده است، ادامه داد: جمع آوری اطلاعات از این زنان یک عزم ملی را می‌طلبد و بنیاد شهید و معاونت زنان به تنهایی نمی‌تواند اطلاعات را جمع آوری کند.

بدهی‌های بنیاد شهید به دانشگاه‌ها تا پایان سال تسویه می‌شود

sedayemodafean.org بدهی‌های بنیاد شهیدسردار یعقوب سلیمانی در خصوص بدهی‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران به دانشگاه‌های کشور گفت: خوشبختانه بخش عمده‌ای از بدهی‌ها به ویژه با دانشگاه آزاد اسلامی تسویه شده و به جهت هدایت تحصیلی و لزوم تأثیر گذاری بنیاد شهید بر افراد تحت پوشش خود و دانشجویان شاهد و ایثارگر در طول و حین سال تحصیلی، در تلاشیم تا تمامی بدهی‌ها و معوقات بنیاد با دانشگاه‌های سراسر کشور تسویه شود. وی در خصوص میزان بدهی به دانشگاه‌ها نیز عنوان کرد: در حال حاضر تنها بخشی از بدهی به دانشگاه‌های دولتی باقی مانده است که تا انتهای سال تسویه خواهد شد. معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید تاکید کرد: در حال حاضر در حال تلاش و مذاکره هستیم تا بدهی‌های بنیاد شهید به آموزش عالی در ردیف بودجه سال ۱۴۰۰ لحاظ شود و تمهیدات لازم برای پرداخت آنها در نظر گرفته شود. وی افزود: تاکنون مذاکراتی انجام داده‌ایم تا بتوانیم با گنجاندن اعتبار این مبلغ در بودجه سال ۱۴۰۰ عمده‌ای از بدهی‌های فعلی و هزینه‌های تحصیلی سال جاری را به دانشگاه‌ها پرداخت کنیم تا دانشگاه نیز بتوانند تعهدات تحصیلی، فرهنگی و حمایتی خود در قبال دانشجویان به ویژه دانشجویان شاهد و ایثارگر را انجام دهند. معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید اظهار داشت: بنیاد شهید به جهت پیشگیری از آسیب به وضعیت تحصیلی دانشجویان، تمام تلاش خود را خواهد کرد تا در پرداخت هزینه‌های تحصیلی و شهریه دانشگاه آنها تأخیری ایجاد نشود و معوقات به موقع پرداخت شود.

آغاز ثبت درخواست نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد

sedayemodafean.org نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگراداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از اداره کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: واجدین شرایط ماده ۶۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران شامل همسر و فرزند شهید، آزاده و جانباز ۲۵ درصد و بالاتر، همسر و فرزندان ایشان می‌توانند در زمان یاد شده نسبت به ثبت درخواست خود از طریق مراجعه به سامانه نقل و انتقالات دانشجویی معاونت دانشجویی سازمان مرکزی دانشگاه (منادا) به آدرس monada.iau.ir اقدام کنند. بر اساس این اطلاعیه، مشمولان تغییر (رشته / گرایش) و یا انتقال (همراه با تغییر رشته / گرایش) از تاریخ اعلام شده از طریق مراجعه به سایت اداره کل امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی esargaran.iau.ir بخش دانلودها (دسته آموزشی) و دریافت فرم شماره ۴ (تغییر رشته / گرایش) و یا فرم شماره ۵ (تغییر رشته/گرایش همراه با انتقال) نسبت به تکمیل فرم و ارسال مدارک مورد نیاز به آدرس ایمیل info@esargaran.iau.ir اقدام نمایند. در ادامه این اطلاعیه آمده است: اعلام نتایج انتقال یا میهمانی دانشجویان متقاضی که در زمان مقرر موفق به ثبت درخواست در سامانه منادا شده‌اند از طریق مراجعه به سامانه مذکور قابل‌پیگیری و مشاهده است و اعلام نتایج تغییر (رشته / گرایش) و یا انتقال (همراه با تغییر رشته / گرایش) متقاضیانی که برابر ضوابط و در زمان مقرر نسبت به ارسال درخواست اقدام نموده باشند از طرف اداره کل امور شاهد و ایثارگران اطلاع‌رسانی خواهد شد و به درخواست‌هایی که خارج از ضوابط بوده و یا پس از پایان مهلت زمانی اعلام‌شده ارسال‌شده باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

یادداشت سردبیر: هفته‌ای که گذشت با وجود انتشار برخی خبرهای خوب و امیدوار کننده در رسانه‌ها، بخصوص در ارتباط با واکسن کرونا، زیاد دل و دماغ نداشتیم. با نزدیک شدن به سالگرد شهادت سردار، انگار به اندازه همان روزهای اول از دست دادنش دلمان گرفته و چشمانمان اشک ریزان است. ای کاش امروز همچنان بود تا یار و یاور همرزمان زمان جنگش میبود و در این وضعیت بد اقتصادی و در حالی که صدها تن از ایثارگران و خانواده‌های آنها با کرونا دست و پنجه نرم میکنند، وجودش دلگرمی جانبازان و ایثارگران می‌بود. به هر حال امید میرود مسئولین نظامی و سیاسی کشور فقط در حرف و شعار سردار را الگوی خود قرار نداده و در عمل مانند سردار وفادار به آزمانهای امام (ره) و ولایت باشند و مانند وی دیگر وارد بازی‌های جناحی-حربی نشده و منفعت کشور و نظام را الویت قرار دهند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.