sedayemodafean.org وضعیت مسکن و تحصیل ایثارگران

پیگیری امور اجرایی ایثارگران و خانواده‌های شهدا در فراکسیون ایثار و شهادت

نایب رئیس فراکسیون ایثار و شهادت از پیگیری وضعیت مسکن و تحصیل ایثارگران و خانواده‌های آنان در جلسه این فراکسیون با حضور رئیس بنیاد شهید خبر داد.

اقبال شاکری در گفت وگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه فراکسیون ایثار و شهادت مجلس، بیان کرد: جلسه فراکسیون با رئیس بنیاد شهید برگزار شد و موضوعاتی نظیر عملکرد مدیران کل در استان‌ها گفت و گوی مفصلی صورت گرفت. لزوم سرکشی به استان‌ها با همراهی و حضور نمایندگان از دیگر مواردی بود که در جلسه تاکید شد.

وی در ادامه اظهار داشت: بحث و بررسی پیرامون وضعیت مدافعان حرم هم گروه ایثارگران هم خدمات پزشکی و هم شهدای مدافع حرم صورت گرفت که نتایج خوبی داشت. بعضی از موضوعاتی که منجر به تفسیر قانون مجلس در زمینه تغییر وضعیت استخدامی ایثارگران و خانواده‌های شهدا توسط دیوان عدالت اداری شده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نظر نمایندگان به صراحت اعلام شد هرگونه تفسیر قانون به عهده مجلس است.

نماینده مردم تهران در مجلس تصریح کرد: قرار شد جلسات مشترک بنیاد با فراکسیون ایثار و شهادت به صورت ماهانه با مشاوران ایثارگران دستگاه‌های اجرایی برگزار شود و اولین جلسه هم در مجلس برگزار می شود و هر ماه نیز تکرار خواهد شد. در مورد مسکن ایثارگران، تحصیل ایثارگران و خانواده‌هاشون بحث و بررسی صورت گرفت.

وی در ادامه تاکید کرد: یکی از مواردی که نمایندگان از رئیس بنیاد شهید تقاضا داشتند، نظارت بر عملکرد واحدهای خود در استان‌ها و شهرستان‌ها بود و همه نمایندگان تاکید داشتند که باید روحیه ایثارگری و جهادی در بدنه اداری بنیاد جاری باشد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.