sedayemodafean.org ایثارگران شاغل

صدای مدافعان در هفته: ۱۵ تا ۲۱ آذر ۱۳۹۹

ابلاغ قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در شهرداری‌ها

sedayemodafean.org ایثارگران شاغلمدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در شهرداری‌های کشور را ابلاغ کرد. عباس کرکه‌آبادی با صدور بخشنامه شماره ۶۳۲۴۷، قانون تبدیل وضعیت ایثارگران شاغل در شهرداری‌ها را ابلاغ کرد. وی در این بخشنامه که با موضوع تکمیل و بروزرسانی اطلاعات کارکنان شاغل در شهرداری‌ها در سامانه آمار و اطلاعات صادر شده است، تاکید کرد: پیرو نامه شماره ۳۱۲۰۴ در خصوص بانک جامع اطلاعاتی کارکنان شهرداری‌ها و به منظور ساماندهی، بررسی و احصاء نیازهای استخدامی، تکمیل و بروزرسانی آمار و اطلاعات در سامانه مذکور توسط شهرداری‌ها اقدام شود. مدیر کل دفتر نوسازی و تحول اداری و فناوری اطلاعات سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: این اقدام در راستای اجرای استفساریه بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، انجام می‌شود. بخوانید متن این بخشنامه با این لینک.

اهدای ۱۰ دستگاه اکسیژن ساز به خانواده‌های شهدا و ایثارگران

sedayemodafean.org دستگاه اکسیژنزارع زاده، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: ده دستگاه اکسیژن اهدایی شرکت پیشگامان کویر یزد به خانواده‌های شهدا و ایثارگران اهدا شد. او با اشاره به اینکه خانواده‌های شهدا و ایثارگران، کهولت سن و یا بیماری زمینه‌ای دارند افزود: این افراد بیشتر در معرض بیماری کرونا قرار می‌گیرند و دستگاه اکسیژن تاحدودی التیام بخش آن‌ها است. زارع زاده اضافه کرد: برای خرید این دستگاه‌های اکسیژن در مجموع بیش از دو میلیارد ریال هزینه شده است.

تامین ۷ هزار و ۵۰۰ دوز واکسن آنفولانزا برای جانبازان خراسان رضوی

sedayemodafean.org واکسن آنفولانزامعاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: با همکاری بنیاد شهید خراسان رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد در مرحله نخست جانبازان ۵۰ درصد به بالا، جانبازان شیمیایی و جامعه ایثارگری دارای بیماری سخت درمان و وابسته به تخت در مشهد به صورت رایگان واکسن آنفولانزا دریافت کردند. محمدجواد غلامپور افزود: هم اکنون واکسیناسیون رایگان والدین و همسران شهدا بالای ۶۰ سال و ایثارگران دارای بیماری سخت درمان و وابسته به تخت در شهرستان‌ها و دیگر گروه‌های ایثارگری واجد شرایط در حال انجام است. خراسان رضوی با دارا بودن حدود ۳۰۰ هزار رزمنده در دوران دفاع مقدس، ۱۷ هزار و ۲۸۴ شهید، ۴۹ هزار و ۸۱۴ جانباز و سه هزار و ۳۹۷ آزاده در راه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و حفظ تمامیت ارضی کشور تقدیم کرده است. شمار جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد این استان هزار و ۸۷۹ نفر و تعداد جانبازان ۷۰ درصد خراسان رضوی نیز ۷۰۹ نفر است. هم اکنون جمعیت زیرپوشش خدمات بنیاد شهید خراسان رضوی ۳۱۴ هزار نفر است.

پرداخت ٩ هزار وام ودیعه مسکن در ١٠٠ روز از سوی بانک صادرات ایران

sedayemodafean.org وام ودیعه مسکناین بانک از ابتدای شهریور تا نیمه آذرماه سال جاری برای حمایت از مستأجران در شرایط شیوع بیماری کرونا، به ٩ هزار مستأجر هزار و ۶۷۵ میلیارد ریال تسهیلات ودیعه مسکن پرداخت کرد. پرداخت وام ودیعه مسکن برای مستأجران در قالب برنامه‌های حمایتی بانک صادرات ایران در شرایط ویژه ناشی از بیماری کرونا، از ابتدای شهریور ماه سال جاری مورد توجه بوده و در کنار پرداخت تسهیلات حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا، سهم مهمی در کاهش مشکلات هموطنان داشته است. طی این مدت، بیشترین تعداد وام پرداخت شده ودیعه مسکن مستأجران بانک صادرات ایران با پرداخت ٧١٧ فقره به ارزش بیش از ۱۴۶ میلیارد ریال به استان خوزستان تخصیص یافته و استان‌های مازندران، کردستان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، خراسان رضوی، کهکیلویه و بویراحمد، کرمان و البرز در رتبه‌های دوم تا دهم دریافت این وام از بانک صادرات ایران بوده‌اند. بانک صادرات ایران طی سال‌های اخیر کمک به بخش مسکن را در شهرها و روستاهای کشور با پرداخت تسهیلات حمایتی مورد توجه قرار داده به نحوی که علاوه بر پرداخت تسهیلات خرید مسکن اقشار ویژه (خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران)، پرداخت تسهیلات بافت‌های فرسوده شهری و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را نیز به صورت جدی دنبال می‌کند.

یادداشت سردبیر:‌ در هفته‌ای که گذشت چند خبر خوب لبخندی هرچند کوتاه بر لبان جامعه ایثارگران و جانبازان گذاشت. خبر مربوط به احیای دستگاه‌های تنفسی و سپس دریافت رایگان  واکسن آنفولانزا در خراسان رضوی، در این روزی‌های سخت کرونایی کمی این عزیزان را به آینده امیدوار کرد. البته اینگونه کارها باید در سطح گسترده تری انجام گیرد تا در حالی که به ماه‌های آخر سال ۹۹ نزدیک میشویم، کمی از دردسرهای جامعه ایثارگران کاسته شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.