sedayemodafean.org واحد مسکونی

عملیات اجرایی ۱۱۹ هزار واحد مسکونی طرح اقدام ملی مسکن آغاز شد

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید کشور با اشاره به ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در شهرهای جدید در استان‌ها گفت: عملیات اجرایی ۱۱۹ هزار واحد آن از طریق ثبت نام متقاضیان در سامانه آغاز شده است.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر، یدالله رحمانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در شهرجدید عالیشهر بوشهر با بیان اینکه فلسفه شکل‌گیری شهرهای جدید پوشش دادن جمعیت سرریز کلان شهرها است اظهار داشت: در کنار ساماندهی اسکان جمعیت در شهرهای جدید یکی از سیاست‌های وزارت راه و شهرسازیَ، تامین خدمات رفاهی و آسایشی مردم در شهرهای جدید است.

وی، این خدمات را آموزشی، بهداشتی، ورزشی، فرهنگی، درمانی و ساخت و سازهای زیربناهای تامین امنیت دانست و بیان کرد: پروژه‌های مختلفی در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی، بهداشتی و درمانی در شهرجدید عالیشهر بوشهر احداث شده که برخی از آنها افتتاح و برخی هم در حال ساخت است.

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید با اشاره به ساخت مرکز جامع بهداشتی و درمانی در عالیشهر بوشهر دانست و خاطر نشان کرد: این مرکز در زمینی به مساحت ۳۷۰۰ متر مربع در عالیشهر بوشهر با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال در حال ساخت است که بخشی منابع از سوی مسئولان استانی و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و بخشی هم از سوی شرکت عمران شهرهای جدید تامین شده است.

رحمانی با بیان اینکه این پروژه دارای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی است افزود: با تامین اعتبارات لازم تلاش می‌شود تا پایان سال  ساختمان آن تکمیل شود.

وی، با اشاره به اجرای طرح اقدام مسکن ملی گفت: در اجرای این طرح قرار است ۲۰۰ هزار واحد مسکونی ساخته می‌شود که عملیات اجرایی ۱۱۹ هزار واحد آن  از طریق ثبت نام  متقاضیان در سامانه با آورده ۴۰ میلیون تومان و تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی آغاز شده است.

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید، با بیان اینکه واگذاری زمین در طرح اقدام ملی، به ۳ شیوه اجاره بلندمدت ۹۹ ساله، فروش اقساطی و واگذاری مشارکتی است افزود: دربخش مشارکتی با واگذاری زمین، ساخت و ساز توسط سرمایه‌گذاران انجام می‌شود و بخش دیگر در قالب تفاهم‌نامه وزارت راه و شهرسازی با سایر وزارتخانه‌ها از جمله وزارت دفاع  و پشتیبانی نیروهای مسلح، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بنیاد شهید و امور ایثارگران، آموزش و پرورش اجرا شده است.

رحمانی، ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام مسکن ملی را از سیاست‌های مهم شرکت عمران شهرهای جدید دانست و تاکید کرد: براساس برنامه‌ریزی انجام شده امسال بخشی از این واحدهای مسکونی افتتاح می‌شود که ۲۰۰۰ واحد آن ماه گذشته در استان‌های مختلف افتتاح و واگذار شد.

وی، با بیان اینکه تا پایان دولت، پروژه  مسکن‌سازی در قالب طرح اقدام مسکن ملی به نتیجه خوبی می‌رسد خاطرنشان کرد: بخشی از تحقق این مهم به متقاضیان بر می‌گردد که سهم آورده خود را پرداخت کنند.

عضو هیئت‌ مدیره شرکت عمران شهرهای‌جدید،  افزود: در اجرای طرح اقدام مسکن ملی ساخت ۲ هزار واحد مسکونی در شهرجدید عالیشهر بوشهر برنامه‌ریزی شده ولی براساس واریز آورده متقاضیان، ۱۸۰ واحد مسکونی در حال ساخت است و با تکمیل سهم آورده متقاضیان، بقیه واحدهای ساخته می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.