sedayemodafean.org استخدامی فرزندان ایثارگران

صدای مدافعان در هفته:‌۲۴ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۹

تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران تصویب شد

sedayemodafean.org استخدامی فرزندان ایثارگراننمایندگان مجلس در جریان بررسی موضوع مرتبط با استخدام رسمی ایثارگران با اصلاح طرح استفساریه بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند که بر اساس آن تبدیل وضعیت مشمولان طبق قانون جامع ایثارگران از قراردادی به رسمی قطعی است. این مصوبه پس از پیگیری‌های چند ماه اخیر فراکسیون‌های ایثارگران و شاهد در مجلس شورای اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به تأیید شورای نگهبان رسید. ضمن اینکه در ماه‌های اخیر کارگروهی تحت عنوان کارگروه تنظیم لوایح و مقررات با حضور خبرگان و متخصصان حوزه قانونگذاری در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد بود. علاوه بر این اعضای فراکسیون‌های ایثار و شاهد در مجلس شورای اسلامی نیز این مطالبه را پیگیری کرده بودند. تمامی این پیگیری‌ها نتیجه داد و در نهایت با تغییر در عنوان و بخشی از متن استفساریه که مورد ایراد قبلی شورای نگهبان بود این مطالبه مهم جامعه ایثارگری به سرانجام رسید.

دستور زنگنه به ۴ شرکت اصلی برای اجرای ابلاغیه‌های مربوط به ایثارگران نفت

sedayemodafean.org ایثارگران نفتپیرو نامه فرزین مینو، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت خطاب به بیژن زنگنه مبنی بر درخواست ارائه دستورهای لازم به شرکت‌های اصلی برای اجرای ۱۶ ابلاغیه مرتبط با ایثارگران صنعت نفت، وزیر نفت از مدیران عامل چهار شرکت اصلی خواست با دقت و فوریت موارد ابلاغی را پیگیری و اجرا کرده و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی نیز ضمن پیگیری روند اجرا، گزارش نحوه پیشرفت کار را اعلام کند. امکان‌پذیر شدن موارد مختلف اعم از برگشت مبالغ کسر ساعات کار (اضافه کار)، ایاب و ذهاب و حق‌الزحمه بهره‌وری به مشمولان حالت اشتغال، کسر نکردن ۳ درصد از مستمری/ مقرری در بازنشستگی پیش از موعد جانبازان و فرزندان شهدا، معافیت پرداخت کسور بازنشستگی رزمندگان، اعمال یک مقطع تحصیلی بالاتر رزمندگان، پرداخت فوق‌العاده ایثارگری و پرداخت آن به جانبازان حالت اشتغال، بهره‌مندی عائله تحت تکفل جانبازان حالت اشتغال فوت‌شده از حقوق حالت اشتغال، پرداخت ۱۰۰ درصدی هزینه درمان ایثارگران و همین‌طور ۱۰۰ درصد هزینه درمان دندان‌پزشکی ناشی از جانبازی، تعدیل مدرک تحصیلی ایثارگران دارای مرخصی تحصیلی و مشمولین حالت اشتغال، پرداخت فوق‌العاده ایثارگری برای سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸، عدم استرداد مبالغ پاداش سنوات خدمت در بازگشت به کار ایثارگران، پرداخت فوق‌العاده ایثارگری ماده (۵۱) قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، تعیین مستمری مشمولان حالت اشتغال بر اساس آخرین حقوق و مزایای مشمولان کشوری، پرداخت ۱۰۰ درصد هزینه درمان ایثارگران دارای قرارداد مدت‌موقت و مدت‌معین و همین‌طور اجرای آرای کمیسیون ماده (۱۶) رسیدگی به شکایات ایثارگران و نیز آرای دیوان عدالت اداری درباره موضوعات یادشده، در ابلاغیه‌های مطروحه لحاظ شده است.

پرداخت ۶۰ میلیارد ریال به متقاضیان طرح خود اشتغالی ایثارگران در کرمانشاه

sedayemodafean.org خود اشتغالیحجت‌الاسلام هادی عسگری از اختصاص مبلغ ۶۰ میلیارد ریال به طرح‌های خود اشتغالی ایثارگران جویای کار در استان کرمانشاه و گفت: با توجه به محدودیت در استخدام‌های اداری، همکاران ما در طی هشت ماه گذشته توانستند با بهره‌گیری از مشاورین بنیاد و دستگاه‌های دیگری نظیر سازمان صمت و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مشاوره قریب به ۶۰۰ نفر از عزیزان ایثارگر جویای کار پرداختند که از این میان تاکنون تعداد ۲۴۰ متقاضی موفق به اخذ پروانه کسب ماده ۷۹ نظام صنفی در راستای برنامه‌های خود اشتغالی شدند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه افزود: بنیاد کرمانشاه در راستای تحقق فرامین رهبری معظم انقلاب در سال جهش تولید و با حمایت از ایثارگران جویای کار توانست پرونده تعداد ۱۳۵ ایثارگر متقاضی تسهیلات را به منظور بررسی و انجام فرایند پرداخت تسهیلات به دستگاه های ذیربط معرفی کند. وی همچنین ارائه تسهیلات بند «پ» ماده ۸۹ به تعداد ۱۶۰ ایثارگر به میزان ۶۰ میلیارد ریال را از دیگر اقدامات اشتغال‌زایی در هشت ماهه سال‌جاری عنوان کرد.

واگذاری ۹۴۰ اشتراک رایگان به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی و ایثارگران استان کرمانشاه

sedayemodafean.org شرکت گازدر راستای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت گاز استان کرمانشاه، تعداد ۹۴۰ اشتراک رایگان در ۶ ماهه اول سال جاری به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران واگذار شده است. سیروس شهبازی مدیر عامل شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: مددجویان نهاد‌های حمایتی و جانبازان بالای ۲۵ درصد درصورتی که تاکنون از امتیاز انشعاب گاز رایگان بهره‌مند نشده اند می‌توانند با دریافت معرفی نامه از نهاد مربوطه وارائه به اداره گاز استان برای یک مرحله کنتور واشتراک رایگان دریافت کنند. او گفت: طی پارسال درمجموع تعداد دو هزار و ۹۲۶ انشعاب رایگان به مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و ایثارگران محترم واگذار شده است. شهبازی افزود: تداوم این اقدام به منظور محرومیت زدایی و حمایت از خانواده‌های کم بضاعت همچنان در دستور کار این شرکت قرار دارد .

یادداشت سردبیر: مهمترین خبر این هفته که بسیاری در انتظار آن بودیم تصویت قانون استخدام فرزندان ایثارگران بود که خدا را شکر عملی شد. در دیگر خبرهای هفته هم همانطور که خوانده و شنیده‌اید این میتوان گفت که هفته پرباری برای جامعه ایثارگران و جانبازان تلقی می‌شود در صورتی که مسئولین مربوطه به وعده‌های خود عمل کنند. ما هر هفته پیام هایی زیادی دریافت میکنیم که حاکی از نارضایتی جمع زیادی از ایثارگران از قول های عمل نشده آقایان دارد و این باعث عدم اعتماد جامعه به مسئولین هم شده.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.