sedayemodafean.org خدمات درمانی

صدای مدافعان در هفته: ۱۷ تا ۲۳ آبان ۱۳۹۹

خدمات درمانی ایثارگران الکترونیکی شد

sedayemodafean.org خدمات درمانیمدیر کل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران از الکترونیکی شدن سه خدمت پرکاربرد در حوزه درمان ایثارگران خبر داد و گفت: با توجه به اینکه خدمات دیگر در حوزه درمان ماهیتاً قابلیت برخط شدن ندارند، از این رو الکترونیکی سازی در این حوزه به شکل کامل محقق شده است. علیرضا امینی ضمن اعلام این خبر و تشکر از معاونت بهداشت و درمان و اداره کل درمان و توانبخشی  بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای تولید سامانه الکترونیک افزود: فرایند ثبت همه خدمات درمان شامل خدمات هفت‌گانه درخواست‌محور و امکان ثبت درخواست برای سه خدمت ارتز و پروتز، خدمات لوازم مصرفی و خدمات تجهیزات پزشکی و توانبخشی فراهم شده است. وی اضافه کرد: باتوجه به اینکه چهار خدمت دیگر در حوزه درمان ماهیتاً قابلیت برخط شدن ندارند، از این رو الکترونیکی سازی در این حوزه به شکل کامل محقق شده است. مدیرکل آمار و فناوری اطلاعات بنیاد شهید و امور ایثارگران «بررسی مشمولیت فرد بر اساس پارامترهایی چون ضایعات جانبازی، سوابق خدمات دریافتی و… به‌صورت هوشمند»، «بارگذاری مدارک به‌صورت الکترونیکی توسط متقاضی»، «صدور کد پیگیری و قابلیت پیگیری مراحل درخواست از طریق سامانه» و «اطلاع رسانی مراحل اقدامات از طریق پیامک و کارپوشه ملی ایرانیان به متقاضی» را از ویژگی‌های این سامانه اعلام کرد.

خبر خوش بیمه‌ای برای ایثارگران

sedayemodafean.org بیمه ابوالحسن قورچیان، سرپرست اداره کل تامین اجتماعی استان البرز در خصوص بند «خ» ماده (۸۸) قانون برنامه ششم توسعه گفت: در این بند مقرر شده است که ایثارگران و فرزندان شهدا و آزادگان و جانبازان و رزمندگان با حداقل دوازده ماه سابقه حضور در جبهه برای یک بار از پرداخت ما به التفاوت برای پانزده سال سنوات بیمه‌ای ناشی از تغییر صندوق بیمه و بازنشستگی معاف هستند. او در خصوص نحوه شناسایی و تشخیص مشمولان افزود: مشمولان این قانون آن دسته از ایثارگران و فرزندان شهدا و آزادگان و جانبازان و رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور در جبهه هستند که در طول برنامه ششم توسعه (از ابتدای فروردین ماه سال ۱۳۹۶ الی پایان اسفندماه سال ۱۴۰۰) درخواست انتقال کسور بازنشستگی خود را به واحد‌های اجرایی ارائه می کنند. قورچیان گفت: احراز مصادیق ایثارگری فرزندان شهدا، آزادگان و جانبازان براساس گواهی صادره از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران و درخصوص رزمندگان با حداقل دوازده ماه سابقه حضور در جبهه (اعم از داوطلبانه یا غیرداوطلبانه در حد فاصل زمانی ۳۱‏‏/۶‏‏/۵۹ تا ۲۷‏‏/۵‏‏/۶۷) با ارائه گواهی از سوی مراجع مجاز صادر کننده در سطح نیرو‌های مسلح (موضوع بند ۶ بخشنامه شماره ۱۵ مشترک فنی و درآمد) خواهد بود.

افزایش ۱۰۰ درصدی واگذاری مسکن به ایثارگران در سراسر کشور

sedayemodafean.org مسکن به ایثارگرانسعید اوحدی در آیین امضای تفاهم‌نامه مسکن و اشتغال ایثارگران زنجانی اظهار داشت: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری آنچه که سبب پایداری، شناخت و ماندگاری جامعه می‌شود اقتدار معنوی است. وی افزود: دنیای استکبار رویکرد و استراتژیک خود را برای به زیر سلطه درآوردن ملت‌ها  تغییر داده و با پشتیبانی مالی کشورهای عربی خلیج فارس، وارد جنگ تمام عیار به نام “جنگ نرم” شده است. در دوره جنگ تحمیلی هشت سال دفاع مقدس شاهد آن بودیم که ۲۶ کشور دنیا در یک جنگ سخت با پیشرفته‌ترین وسایل جنگی‌ در مقابل ایران ایستادند و با این سلاح‌ها جسم و جان مردم را هدف قرار دادند ولی امروزه رویکرد آنان تغییر یافته و  امروزه با روی آوردن به جنگ نرم می‌خواهند که این ملت را شکست دهند که آن هم خیال باطل و خام است معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: ما با تکیه به فرمایشات مقام معظم رهبری که روی اقتدار معنوی تاکید دارند و با استفاده از فرهنگ ایثار و شهادت توانسته‌ایم درخت تنومند انقلاب اسلامی را به عظمت و قدرت تبدیل کنیم که مایه امید همگان شده است. وی گفت: امروز دشمنان هدف خود را روی آوردن به جنگ نرم و پمپاژ ناامیدی نسبت به آینده قرار داده‌اند و آن را به عنوان سیاست راهبردی در هدف‌های خود قرار داده‌اند و همین طور در حوزه فرهنگی همه ظرفیت‌های خود را در این حوزه به خدمت گرفته‌اند تا به این ملت ضربه بزنند. اوحدی بیان کرد: در هیچ کجای تاریخ نیست که ۳۶۰ کانال تلویزیونی به زبان فارسی در دنیا علیه یک ملت فعال باشند تا روح و روان مردم کشور را بیمار کنند و در هیچ جای دنیا سناریوی جنگ سرد و نرم برای ملتی غیر از ایران طراحی نشده چرا که زیرا خواسته ملت ما فقط این است که استقلال خود را حفظ کنیم.

بیکاری بیش از ۴ هزار ایثارگر در کهگیلویه و بویراحمد

sedayemodafean.org بیکاری مهدی روشنفکر در نشست با رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، خاطرنشان کرد: ۴ هزار و ۷۰۵ نفر از جامعه ایثارگری این استان بیکار بوده که از این تعداد ۲ هزار و ۳۰۰ نفر ساکن ۳ شهرستان بویراحمد، دنا و مارگون هستند که انتظار می‌رود اقدام ویژه از محل استخدامی‌ها و یا تسهیلات کلان در اختیار استان به صورت ویژه قرار گیرد. او با اشاره به اینکه بسیاری از کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران بازنشسته شده و چارت خالی زیادی در این اداره دارند، یادآور شد: ضروری است اقدامات لازم برای جذب نیروی جدید از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی انجام شود. نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: ایجاد حکم حقوقی ۴۰۰ شهید مجرد در این استان ضروری بوده که امیدوارم مسئولان و متولیان امر در کمترین زمان ممکن در این زمینه تدبیر  کنند. روشنفکر با اشاره به اینکه ۲۳۸ شهید در این استان فاقد حکم حقوقی است، ادامه داد: خانواده‌ها بنیاد شهید را متولی می‌دانند و در این زمینه مراجعه می‌کنند در حالی حکم اولیه باید توسط یگان اعزام کننده صادر شود، که انتظار می‌رود در این زمینه نیز یک چاره اندیشی صورت بگیرد.

یادداشت سردبیر:‌ این هفته در بین خبرهای منتشر شده در سایت‌های مختلف خبر الکترونیکی شدن سه خدمت پرکاربرد در حوزه درمان بسیار خبر خوبی بود که البته در صورتی که با مشکلات فنی روبرو نشود میتواند در سرعت بخشیدن به امر خدمات درمانی ایثارگران و جانبازان موثر باشد. به هر حال همانطور که در آخرین مفاله صدای مدافعان هم گفتیم تمام این خدمات و کمک ها در صورتی میتوانند در زندگی ایثارگران موثر باشد که از طریق راه حل های اصولی، و رفع مشکلات معیشتی در سطح کلان جامعه ارایه شود. خبر مربوط به بیکاری بیش از ۴ هزار ایثارگر تنها نمونه ای از چالش های بنیاد در رفع مشکلات اشتغال جامعه ایثارگران و خانواده‌های شهداست.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.