صدای مدافعان در هفته: ۱۰ تا ۱۶ آبان ۱۳۹۹

تبیین وضعیت پرداخت وام مسکن به ۴۱۹ خانواده شهید و ایثارگر قزوینی

sedayemodafean.org محمدرضا شکوهیمحمدرضا شکوهی از پرداخت وام مسکن به ۴۱۹ نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران این استان خبر داد و گفت: مسکن یکی از مهمترین نیازهای جامعه ایثارگران است به همین دلیل مسئولان بنیاد با اتخاذ راهکارهای مختلف از جمله پرداخت وام خرید و ساخت مسکن تلاش می‌کنند تا این نیاز برطرف شود. وی افزود: در همین راستا مسئولان و کارکنان بنیاد شرایط پرداخت وام مسکن به خانواده‌های شهدا و ایثارگران را مورد بررسی قرار می‌دهند و در صورت داشتن شرایط لازم به بانک‌های استان قزوین معرفی می‌کنند. هر ساله معرفی و پرداخت وام مسکن به جامعه ایثارگران از نیمه دوم سال شروع می‌شود و تا پایان نیمه اول سال آینده ادامه دارد. معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان قزوین گفت: از آغاز نیمه دوم سال ۹۸ تا پایان نیمه اول سال جاری، ۴۷۹ نفر از خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان قزوین برای دریافت وام مسکن به بانک‌ها معرفی شدند، که از این آمار ۴۱۹ نفر با داشتن شرایط لازم، توانستند این وام را دریافت کنند.

بانک اطلاعاتی جامع از ایثارگران متقاضی اشتغال استان سمنان تدوین شود

sedayemodafean.org بانک اطلاعاتی جامع از ایثارگرانعلیرضا شریفی نژاد در جلسه پیگیری تفاهم‌نامه ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران که در دفتر معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان برگزار شد اظهار داشت: روند اشتغال به کار ایثارگران استان سمنان باید مورد پیگیری و بررسی دقیق قرار گیرد. وی افزود: دستگاه‌های اجرایی استان سمنان باید نسبت به انجام و عمل به تفاهم‌نامه‌های منعقدشده در مورد جذب و به‌کارگیری ۷۵۰ نفر از ایثارگران استان سمنان اقدام کنند. معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان بیان کرد: لازم است بنیاد شهید و امور ایثارگران استان سمنان نسبت به تدوین بانک اطلاعاتی جامع از ایثارگران یک که متقاضی اشتغال هستند؛ اقدام کند. شریفی نژاد تأکید کرد: زمینه اشتغال ایثارگران استان سمنان با تسهیل در صدور مجوزهای فعالیت و در اولویت قرار دادن ایثارگران در پرداخت منابع اعتباری شامل کمک‌های فنی و اعتباری و تسهیلات فراهم شود. وی گفت: برخی ایثارگران متقاضی کارآفرینی و یا خوداشتغالی هستند و باید ایثارگران واحد شرایط در این زمینه حمایت و بسترهای لازم برای آنها فراهم شود.

داروخانه‌های بوشهر برای تردد معلولان مناسب‌سازی شوند

sedayemodafean.org داروخانه‌های بوشهرعباس جمشیدی در نشست کمیته مناسب‌سازی شهری اظهار داشت: مناسب‌سازی در ادارات و اماکن عمومی و به خصوص داروخانه‌های سطح شهرستان به عنوان یک وظیفه مهم قانونی در قبال معلولین، جانبازان و سالمندان باید دنبال شود. وی از دستگاه‌های اجرایی خواست تا در زمینه مناسب‌سازی همکاری و مساعدت لازم را داشته باشند و اگر مشکلاتی هم در این زمینه وجود دارد با مدیریت و گفتگو آن را آسان کرد زیرا طبق قانون جامع معلولین سالانه باید سی درصد در این خصوص اقدامات لازم صورت گیرد. فرماندار شهرستان بوشهر از مسئولین داروخانه‌ها خواست در راستای ایجاد عبور و مرور معلولان برای استفاده از امکانات نسبت به ایجاد رمپ‌های مخصوص جامعه هدف تلاش کنند که اگر در این زمینه همکاری صورت گرفت از آنان به صورت ویژه تقدیر شود. جمشیدی همچنین از مناسب سازی به عنوان گامی مهم در راستای رعایت حقوق اجتماعی معلولین یاد کرد و افزود: در مناسب سازی اماکن می‌بایست از الگوهای موفق و استاندارد استفاده شود. وی از شهرداران خواست در زمان دادن پروانه و پایان کار دقت لازم در خصوص رعایت مناسب سازی از سوی سازندگان ساختمان‌های اداری را داشته باشد. سرپرست مدیریت بهزیستی شهرستان بوشهر نیز در این نشست خواستار رفع مشکلات مناسب سازی و رفع موانع برای عبور توان‌یابان و سالمندان برای استفاده سهل از داروخانه‌ها و همچنین ایجاد بستر مناسب برای آنها شد.

گسترش همکاری‎ ورزشی بین بهزیستی و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین

sedayemodafean.org فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولینوحید قبادی دانا در مراسم سیزدهمین دوره گرامیداشت روز ملی و هفته پارالمپیک که در محل کمیته ملی پارالمپیک کشور برگزار شد، افزود: ورزش همگانی برای افراد دارای معلولیت با هدف تلفیق اجتماعی و به عرصه کشاندن این افراد و همچنین ایجاد امید و دلبستگی به آینده و حضور در جامعه، از این جهت برای ما بسیار مهم است و از سوی دیگر وارد شدن این افراد به عرصه قهرمانی و مدال‌آوری نیز ظرفیت خوبی برای دیده شدن افراد دارای معلولیت خواهد بود. وی با تاکید بر لزوم همکاری نزدیک و هر چه بیشتر بنیاد شهید، سازمان بهزیستی، مجموعه کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولان اضافه کرد: هرچند که این همکاری از قبل هم وجود داشته اما این هم‌افزایی فرصت خوبی برای استفاده از امکانات بهزیستی برای قهرمانان و مدال آوران دارای معلولیت است و همانطور که هدف ما در بهزیستی این است که فرد دارای معلولیت از یک زندگی مستقل در بستر خانواده و با مشارکت اجتماعی هر چه بیشتر و تأثیرگذار در جامعه برخوردار باشد، در عرصه ورزش هم به دنبال همین هدف هستیم. رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: همکاران ما در حوزه ورزش بهزیستی، امکانات بهزیستی و فضاهای اردوگاهی برای آماده‌سازی تیم‌ها را در اختیار ورزشکاران معلول قرار خواهند داد و همچنین می‌توانیم از امکانات فدراسیون برای آموزش ورزشکاران دارای معلولیت استفاده کنیم، همچنین نظام جمهوری اسلامی نیز حقوقی برای این قهرمانان قائل شده که پیگیر آن هستیم.

یادداشت سردبیر: در هفته‌ای که گذشت در میان خبرهای بد مربوط به کرونا و شهادت و فوت عده زیادی از جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس که در موردش مقاله‌ای نیز منتشر کردیم، خبرهای خوب و دلخوش کننده‌ای هم در رسانه‌ها منتشر شد که گزینه‌ای از آنها را در بالا خواندید. تنها امید ما این است که دست اندرکاران و مسئولین نهادهای مربوطه در میان تمام مشکلات و معضلات اقتصادی کشور و آمار بالای مرگ و میر کرونا، ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا را فراموش نکنند و به وعده‌هایی که داده میشود و ما هر هفته در چهارچوب اخبار هفته به آنها میپردازیم عمل کنند. شما مخاطبین و خوانندگان محترم صدای مدافعان میتوانید چکیده‌ای از اخبار مهم هفته را در بخش اخبار سایت بخوانید و اگر نظری و یا پیشنهادی دارید حتما از طریق شبکه های اجتماعی و آدرس ایمیل ما با ما نماس بگیرید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.