sedayemodafean.org ایثارگران زن

توجه به گنجینه عظیم ایثارگران زن باعث حل بسیاری از مشکلات جامعه می‌شود

معاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهدا، جانبازان و آزادگان زن را گنجینه بسیار بزرگی دانست که توجه و ترویج ابعاد زندگی و شخصیت آنان می‌تواند باعث حل بسیاری از مشکلات جامعه شود.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، مهندس سعید اوحدی روز چهارشنبه ۱۴ آبان در دومین جلسه هماهنگی برگزاری کنگره ملی و همایش سراسری بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده با بیان اینکه این کنگره با پیشنهاد دکتر ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار می‌شود گفت: این کار باید فارغ از رویکردهای کلیشه‌ای پیگیری و اجرا شود و نتیجه آن باید منجر به حل بخشی از مسائل امروز جامعه با کمک گنجینه عظیم ایثارگران زن شود.

وی افزود: در خصوص اهداف این کنگره باید به طور مشخص تصمیم‌گیری شود و به عنوان مثال اگر باید سبک زندگی ایثارگران زن ترویج شود باید به خوبی در این حوزه فعالیت شود. مقام معظم رهبری در زمانی واژه اقتدار معنوی را مطرح کردند و به بیان ایشان اقتدار معنوی باعث سربلندی و قدرت یک جامعه می‌شود. بسط اقتدار معنوی نیز می‌تواند یکی دیگر از اهداف این کنگره باشد.

معاون رئیس جمهور تأکید کرد: یکی از نکات مهمی که باید در اهداف کنگره به صورت جدی مورد توجه باشد موضوع گام دوم انقلاب است. چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود و به بیان مقام معظم رهبری وارد چله دوم انقلاب شده‌ایم.

دکتر معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور نیز در این جلسه تأکید کرد: توجه به ایثارگران و شهدای زن یک ضرورت است و امیدواریم با همکاری تمام اعضای ستاد برگزاری این کنگره بتوانیم در چهلمین سال دفاع مقدس فعالیت‌های خوبی را در زمینه زنان ایثارگر داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه به دلیل کرونا بخش مهمی از این کنگره به صورت مجازی برگزار خواهد شد، لازم است که قبل و بعد از این کنگره جریان‌سازی لازم را در عرصه‌های مختلف رسانه‌ای، اجتماعی، هنری، فرهنگی و سایر عرصه‌ها داشته باشیم و از جمله اقداماتی که می‌توان در این مسیر انجام داد اعلام فراخوان مسابقه برای بخش‌های مختلف کنگره است.

ابتکار تصریح کرد: یکی از اقدامات خوب و ماندگاری که می‌توان در ارتباط با این کنگره انجام داد کاشت نهال به یاد شهدا و ایثارگران زن است. این اتفاق می‌تواند در زمان‌های مختلف انجام شود و منحصر به زمان کنگره نباشد. قطعاً با هم‌افزایی موجود بین دستگاه‌ها می‌توانیم یاد و خاطره شهدای زن را زنده نگه داریم و نقش عظیم آن‌ها در دفاع مقدس را بازگو کنیم.

سردار یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از برنامه‌ها و فعالیت‌های انجام شده در خصوص برگزاری کنگره ملی و همایش سراسری بزرگداشت ۱۷ هزار زن شهیده، جانباز و آزاده و فعالیت‌هایی که در گذشته توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه بزرگداشت شهدا و ایثارگران زن انجام شده است پرداخت.

فریده اولاد قباد مشاور امور زنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه شهدای شاخص زن الگوهای خوبی برای جوانان امروز هستند گفت: جای خالی شهدای زن در بسیاری از زمینه‌ها از جمله در کتاب‌های درسی و آموزشی احساس می‌شود و این شهدا باید بیش از پیش به مردم معرفی شوند.

سایر حاضران در این جلسه نیز به بیان نظرات و طرح پیشنهادهای خود پرداختند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.