sedayemodafean.org استخدامی فرزندان ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۳ تا ۹ آبان ۱۳۹۹

تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران تصویب شد

sedayemodafean.org فرزندان ایثارگراننمایندگان مجلس در جریان بررسی موضوع مرتبط با استخدام رسمی ایثارگران با اصلاح طرح استفساریه بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی جمهوری اسلامی ایران موافقت کردند که بر اساس آن تبدیل وضعیت مشمولان طبق قانون جامع ایثارگران از قراردادی به رسمی قطعی است. این مصوبه پس از پیگیری‌های چند ماه اخیر فراکسیون‌های ایثارگران و شاهد در مجلس شورای اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران به تأیید شورای نگهبان رسید. مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدارهای مستمر و متعدد خود با ایثارگران از پیگیری جدی این مطالبه خبر داده بودند. ضمن اینکه در ماه‌های اخیر کارگروهی تحت عنوان کارگروه تنظیم لوایح و مقررات با حضور خبرگان و متخصصان حوزه قانونگذاری در بنیاد شهید و امور ایثارگران تشکیل شد بود. علاوه بر این اعضای فراکسیون‌های ایثار و شاهد در مجلس شورای اسلامی نیز این مطالبه را پیگیری کرده بودند. تمامی این پیگیری‌ها نتیجه داد و در نهایت با تغییر در عنوان و بخشی از متن استفساریه که مورد ایراد قبلی شورای نگهبان بود این مطالبه مهم جامعه ایثارگری به سرانجام رسید. نمایندگان مجلس شورای اسلامی که تعداد بسیار زیادی از آنها از اعضای جامعه ایثارگری هستند از ابتدای شروع به کار مجلس یازدهم تلاش‌های زیادی در به نتیجه رساندن این مطالبه به حق ایثارگران داشتند و طی ماه‌های گذشته نتیجه پیگیری‌های خود را در جلسات مشترک با مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران مطرح کرده بودند و سرانجام این استفساریه با رأی بالا و قاطع نمایندگان به تصویب رسید.

دستور ویژه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برای حفظ و نگهداری گلزار شهدای شهرستان معمولان

sedayemodafean.org حفظ و نگهداری گلزار شهدامعاون رئیس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی دریافت گزارش‌هایی از وضعیت گلزار مطهر شهدای معمولان با صدور دستوری ویژه به سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌های بنیاد استان برای پیگیری ویژه این موضوع تأکید کرد. مهندس سعید اوحدی پس از دریافت گزارش‌هایی از امکان بروز آسیب جدی به گلزار شهدای معمولان در استان لرستان در پی سیل سال گذشته موضوع را از مسئولان و دستگاه‌های مربوطه پیگیری کرده و برای کمک به فرمانداری این شهرستان در جلوگیری به آسیب بیشتر به این گلزار اعلام آمادگی کرد. وی همچنین خطاب به سرپرست بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان بر لزوم استفاده از تمام ظرفیت‌های این استان به‌منظور حفظ شأن و نگهداری گلزارهای مطهر شهدا به‌عنوان نمادهای مهم فرهنگی و تمدنی تأکید کرد. معاون رییس جمهور در تماس تلفنی با استاندار لرستان هماهنگی بین دستگاهی را برای حفظ و نگهداری از گلزارهای شهدا به‌عنوان میعادگاه عاشقان، عارفان و دل‌سوختگان و دارالشفای آزادگان امری ضروری دانست. گفتنی است بر اساس ماده ۴ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۱ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، وزارت کشور موظف است نسبت به تأمین هزینه و اجرای خدمات مربوط به نگهداری گلزارها و یادمان شهدا از طریق شهرداری‌ها و دهیاری‌های مربوط اقدام کند. امید می‌رود با ورود سریع دستگاه‌های ذی‌ربط، مشکل این گلزار مطهر در کمترین زمان و قبل از بارندگی‌های جدید و آسیب جدی‌تر مرتع شود.

۱۳۸ میلیارد تومان برای حمایت بیشتر از ناوگان اتوبوس رانی مشهد

تلاش برای جلوگیری از تحریف فرهنگ ایثار و شهادت

sedayemodafean.org تحریف فرهنگ ایثار و شهادتحجت‌الاسلام حسین معصومی در دیدار با مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی گفت: توجه به شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت حق جامعه است و باید در برنامه های خود به طور مفصل به این موضوع بپردازیم. وی افزود: امیدواریم جلسات میان بنیاد شهید و صداوسیما مستمر باشد تا بتوانیم کیفیت تولیدات رسانه ای را افزایش دهیم. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با تاکید بر بهره برداری مفید از ظرفیت رسانه ملی گفت: از همه‌ امکانات موجود برای رسیدن به اهداف مان استفاده می کنیم تا ارتباطی موثر با صداوسیمای خراسان رضوی برقرار شود. مدیرکل صداوسیمای مرکز خراسان رضوی هم در این دیدار با اشاره به اینکه شهدا فراموش شدنی نیستند گفت: وظیفه ذاتی رسانه پرداختن به شهداست و توجه به شهیدان و ایثارگران نباید منحصر به مناسبت هایی از سال باشد. محسن نصرپور با تاکید بر اینکه باید به همه شهرستانها در این رابطه توجه شود افزود: همهی اقشار و نواحی باید شهدایشان مورد توجه قرار گیرد و از برداشتهای سیاسی و جناحی در این زمینه جلوگیری شود.
یادداشت سردبیر: در هفته‌ایی که گذشت و همانطور که در گزینه‌های منتشر شده اخبار در بالا میبینید، موضوع مرتبط با استخدام رسمی ایثارگران با اصلاح طرح استفساریه بند «و» ماده ۴۴ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، از مهمترین اخبار هفته یود که امید میرود به مرحله اجرا گذاشته شود. در کنار اخبار فوق اما، اخبار بد مربوط به آمار کرونا و افزایش مرگ و میر در کشور بسیار نگران کننده است. در این میان همانطور که هفته گذشته هم گفتیم آمار مرگ و میر میان جانبازان و ایثارگران هم افزایش شدیدی داشته که با وجود سانسور خبری موجود در این ارتباط، شواهد و اسناد حاکی از شهادت و فوت تعدادی قابل توجهی از جانبازان دفاع مقدس در هفته های گذشته دارد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.