sedayemodafean.org جست‌وجوی پیکر ۳۰ شهید ایرانی

جست‌وجوی پیکر ۳۰ شهید ایرانی در سوریه ادامه دارد

مسئول ایثارگران کل سپاه گفت: کار جست‌وجوی پیکر ۳۰ شهید ایرانی در سوریه ادامه دارد که امید داریم تا سال آینده کشف شوند.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از خبرگزاری اهل‌بیت(ع) ـ ابنا، سردار ابوالقاسم شریفی مسئول ایثارگران کل سپاه با حضور در برنامه صبحگاهی شبکه سوم سیما با بیان اینکه تعداد ۳۰ پیکر شهید ایرانی در سوریه باقی مانده است، اظهار داشت: افرادی همچون فرمانده شهید بادپا که از دوستان شهید سلیمانی بود و شهید عبدالله اسکندری اولین شهیدی که داعش سرش را به نیزه کرد در سوریه به شهادت رسیدند و عملیات تفحص برای کشف پیکر این شهدا ادامه دارد.

وی در خصوص رفتار گروه‌های تکفیری در مبادله پیکرهای شهدا بیان کرد: داعش و گروه‌های تکفیری، چون می‌دانند برای پیکرها ارزش قائلیم بخشی از پیکرها را با خود به شهر ادلب برده بودند و از طریق رابطه‌ها اعلام می‌کردند شهید ایرانی داریم که ما اعلام کردیم باید آزمایش کنیم، اگر آزمایش‌ها درست بود وارد معامله می‌‎شویم. تعدادی از مفقودین قبلا از طریق مبادله به کشور بازگشتند. در بحث شهید حججی  نمی‌خواستند پیکر را تحویل دهند سید حسن نصرالله با اقتدار وارد شد و و بچه‌ها در بازگشت پیکر شهید ۲۴ ساعت بدون آب و غذا ماندند.

سردار شریفی در خصوص پیش بینی‌ها برای پایان عملیات تفحص در سوریه گفت: حدود ۷۰ درصد مناطق سوریه و ۱۴ استان این کشور در اختیار داعش بوده که بخش عمده‌ای از مناطق آزاد شده. گروه‌هایی در مناطق مختلف سوریه در حال تفحص هستند. تعدادی پیکر در مرکز ژنتیک داریم که باید آزمایش شوند. امیدواریم حداکثر تا یک سال آینده کار تفحص پیکرها تمام شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.