sedayemodafean.org مطالبات ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۱۹ تا ۲۵ مهر ۱۳۹۹

بررسی موضوعات آموزشی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر

sedayemodafean.org دانشجویان شاهد و ایثارگرنشست هماهنگی و تبادل نظر مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران و دانشگاه آزاد اسلامی با حضور مهندس سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در محل دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد. در این نشست موضوعات آموزشی و فرهنگی دانشجویان شاهد و ایثارگر مورد بررسی قرار گرفت و بر هماهنگی بیشتر در اجرای قوانین حمایتی آموزشی و فرهنگی ایثارگران تأکید شد. در این دیدار ضمن تأکید بر توافقات و مصوبات قبلی، نحوه تعامل آموزشی و شهریه دانشجویی مورد بررسی و توافق قرار گرفت. در این جلسه یعقوب سلیمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، ملک محمد نجفی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد، محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد، محمدمهدی فداکار معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی و احمد صالحی آرا رئیس مرکز امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی حضور داشتند. سامانه یکپارچه آموزشیار در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی شده که یکی از مصوبات نشست مرداد ۹۵ ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر دانشگاه بوده که با همت مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی تحقق یافته است. در حال حاضر بالغ بر ۴۸ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی و در مقاطع تحصیلی گوناگون مشغول به تحصیل هستند.

اعلام ساختار تشکیلاتی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین

sedayemodafean.org فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولینجلسه شورای مدیران با حضور اسبقیان رئیس، نصیبی و نصیری سرپرست نواب رئیس، حمیدی دبیر و مدیران فدراسیون برگزار شد. در ابتدا این جلسه اسبقیان اظهار داشت: پیش از این ایرادهایی به چارت و ساختار تشکیلاتی فدراسیون وارد بود که پیگیری‌های متعدد و بحث‌های مختلفی در جلسات هیئت رئیسه انجام شد و در نهایت چارت با در نظر گرفتن اساسنامه فدراسیون‌ها توسط هیئت رئیسه تصویب شد. وی ادامه داد: خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک، حفظ سلامتی ورزشکاران را به عنوان اولویت اصلی برنامه‌ها اعلام کرد و من هم مانند او عقیده دارم برای برگزاری رویدادها نباید سلامتی ورزشکاران را در معرض خطر بیماری کرونا قرار داد. اگر به دلیل حضور در میادین مختلف و رسیدن به قهرمانی، سلامتی ورزشکار به خطر بیفتد، آن مدال و رقابت برای ما ارزشی ندارد، چرا که برای ما حفظ جان ورزشکاران در اولویت اول می‌باشد. همچنان‌که هدف از ورزش ارتقاء سلامتی است و در جایی که سلامتی با خطر مواجه شود از آن پرهیز می‌کنیم. رئیس فدراسیون گفت: کاهش هزینه‌های جاری و صرفه جویی باید مدنظر مدیران فدراسیون باشد تا بتوانیم با همکاری یکدیگر از شرایط فعلی عبور کنیم.

پرداخت ۷ هزار میلیارد تومان مطالبات ایثارگران

sedayemodafean.org مطالبات ایثارگرانمعاون بنیاد شهید کشور پرداخت دیون ایثارگران را راهبرد نخست بنیاد شهید دانست و با اشاره به عدم پرداخت برخی معوقات ایثارگران از سال ۱۳۹۱ تا به امروز، گفت: ۷ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات ایثارگران پرداخت شده است. محمود پاکدل گفت: در مبنای خدمت و رفع مشکل احادیث فراوانی آمده است به‌طوری‌که خدمت به مردم ما را در آخرت بیمه می‌کند. معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید با اشاره به این‌که در ارائه خدمات به خانواده‌های شهدا باید عزت خانواده‌های شهدا حفظ شده و خدمات در آسان‌ترین روش صورت گیرد، افزود: هنر خدمت‌رسانی در بنیاد شهید زمانی است که خدمت به خانواده های شهدا گره‌ای از مشکلات آنان را باز کند. وی گفت: در مدیریت فعلی بنیاد شهید اولویت نخست پرداخت دیون ایثارگران بود که ۷۲۰۰ میلیارد تومان مطالبات ایثارگران پرداخت شد این در حالی‌است که برخی مطالبات از سال ۹۱ تاکنون باقی مانده بود. وی دیگر راهبرد مدیریت در بنیاد شهید را کار جهادی دانست و اضافه کرد: در خصوص حل مشکل مسکن و اشتغال ایثارگران با وزارت راه و شهرسازی، صمت، میراث فرهنگی و جهادکشاورزی تفاهم‌نامه‌هایی منعقد شده با ابلاغ این تفاهم‌نامه‌ها، ادارات استانی بنیاد شهید می‌توانند پیگیر مشکلات ایثارگران در حوزه اشتغال و مسکن باشند.

ثبت خاطرات بانوان حماسه آفرین خوزستانی

sedayemodafean.org خاطرات زنان استان خوزستانمشاور امور بانوان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: این مسابقه شامل خاطرات زنان استان خوزستان از هشت سال دفاع مقدس از جمله آغاز جنگ، بمباران شهر و روستا، حضور بانوان در میدان جنگ، امداد رسانی، پرستاری، عکاسی، خبرنگاری، خاطرات تدارکات و پشتیبانی، رزمندگان، شهدا و جانبازان است. مریم قاضی افزود: علاقه‌مندان به شرکت در مسابقه می‌توانند آثار خود را با ذکر نام و نام خانوادگی، تاریخ خاطره و شماره تماس تا پایان آبان ماه ۱۳۹۹ به آدرس الکترونیکی به نشانی banovan.khz@farhangmail.ir ارسال کنند. وی با اشاره به اینکه این مسابقه خاطره نویسی با همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان برگزار می‌شود، ادامه داد: به نفرات برگزیده جوایز ارزنده‌ای اهدا می‌شود.

یادداشت سردبیر:‌ در هفته گذشته در میان تمام ترافیک خبری،‌ انتشار خبر ادامه پرداخت مطالبات ایثارگران خبر خوبی بود که ماه گذشته هم به آن پرداخته بودیم اما خبر خوب دیگر موضوع ثبت خاطرات بانوان خوزستانیست. به قول سرهنگ اکبری‌مقدم، از پژوهشگران سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، زنان در حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس دوش به دوش رزمندگان ایستادند و به همه نشان دادند که در راه دفاع از کشور و دفاع از اسلام حاضرند هرگونه فداکاری انجام دهند. اکنون میتوان چنین طرح‌هایی را در سراسر کشور اجرایی کرد و نه تنها از خاطرات مادران و همسران شجاع برای آیندگان بنوسیم، بلکه از درد و دلها و دغدغه‌های آن برای نسل‌های آینده بگوئیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.