sedayemodafean.org توانمندسازی روان و روحیه‌بخشی

تدوین طرح «توانمندسازی روان و روحیه‌بخشی» ایثارگران

مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران از تدوین طرح «توانمندسازی روان و روحیه‌بخشی» برای ایثارگران به مناسبت هفته سلامت روان خبر داد.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از روز دوشنبه ایرنا، محمداسماعیل علی‌پور با اشاره به قرار داشتن در هفته سلامت روان گفت: اداره کل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران به این مناسبت طرحی را با عنوان طرح «توانمندسازی روان و روحیه‌بخشی» برای ایثارگران تدوین کرده است. این طرح با توجه به محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا و حضور طولانی‌مدت ایثارگران در منزل و شرایط خاص ناشی از این محدودیت‌ها به‌ویژه برای جانبازان و ایثارگران با ریسک بالای بیماری تدوین شده است.

وی افزود: محور اصلی این طرح اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌ها در منزل است و بخشی از آن از طریق نرم‌افزار موبایلی ویژه‌ای اجرا می‌شود. یکی از بخش‌های مربوط به این طرح ارائه برنامه‌های مختلف آرامش بخشی و آموزشی برای ایثارگران و خانواده‌های آنان است. همچنین قصد داریم با هماهنگی‌هایی که با سازمان صداوسیما صورت خواهد گرفت امکان حضور ایثارگران و خانواده‌های آنان را در برنامه‌های صداوسیما فراهم کنیم که این کار می‌تواند به دو صورت آنلاین و حضوری صورت پذیرد.

مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص سایر برنامه‌های در نظر گرفته‌شده در طرح «توانمندسازی روان و روحیه‌بخشی» گفت: با توجه به اینکه پرورش گل‌ها و گیاهان آپارتمانی نقش زیادی در افزایش روحیه نشاط دارد، بخشی از این طرح به اهدای گیاهان آپارتمانی به ایثارگران اختصاص دارد. خاطره‌گویی توسط ایثارگران و برگزاری مسابقات مشترک بین ایثارگران به‌خصوص جانبازان عزیز اعصاب و روان که با همکاری جانبازان و فرزندان آن‌ها انجام شود از دیگر برنامه‌هاست.

علی‌پور افزود: تدوین طرح «توانمندسازی روان و روحیه‌بخشی» اکنون به پایان رسیده و با برپایی کمیته‌ای مخصوص و با همراهی معاونان محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران اجرایی خواهد شد.

۱۰ اکتبر (۱۹ مهر ماه) روز جهانی «سلامت روان» نامگذاری شده و به همین مناسبت از ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه در ایران هفته سلامت برگزار می شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.