sedayemodafean.org نامه عباس مقتدایی

در هفته‌ای که گذشت: ۵ تا ۱۱ مهر ۱۳۹۹

دستور فوری رئیس‌جمهور برای رفع مشکلات بیمه جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های شهدا

sedayemodafean.org نامه عباس مقتداییدر پی نامه عباس مقتدایی، نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس به رئیس جمهور مبنی بر رسیدگی به مشکلات بیمه دی در خصوص ایثارگران و جانبازان، رئیس جمهور طی  یک نامه خیلی فوری خطاب به رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران دستور رسیدگی فوری و ارائه گزارش را صادر کرد. چند وقتی است که جانبازان و جامعه ایثارگری که تحت پوشش بنیاد شهید قرار دارند، از نحوه دریافت داروها و خدمات بهداشتی و درمانی که متولی بیمه‌ای آن بیمه دی می باشد، گلایه دارند. برخی داروخانه‌ها  نیز بخاطر بد عهدی بیمه دی در پرداخت مطالباتشان در همکاری با این بیمه تجدید نظر کرده و برخی نیز درصدد لغو همکاری با این بیمه هستند که در این بین برای جانبازان و ایثارگران تحت پوشش این بیمه مشکلاتی بوجود آمده است. به عنوان مثال داروهای خارجی مورد نیاز جانبازان عزیز کمتر و به ندرت در اختیارشان قرار می گیرد و علت آن هم تاخیر در پرداخت بیمه عنوان شده و بطوریکه دارو عمدتا به صورت آزاد در بازار ارائه می شود. در همین راستا با توجه به مطالبه جانبازان و جامعه ایثارگری، عباس مقتدایی، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس شورای اسلامی در این خصوص با رئیس جمهور مکاتبه و همچنین در صحن علنی مجلس به حسن روحانی تذکر کتبی داده است.

نامه عباس مقتدایی به لینک زیر است:

نامه عباس مقتدایی

بیکاری ۳۹۰۰۰ نفر از فرزندان شهدا و جانبازان

sedayemodafean.org بیکاریسعید اوحدی، در مراسم امضا تفاهم‌نامه تأمین زمین و ساخت مسکن، ساماندهی گلزار شهدا و تأمین ‌اشتغال ایثارگران استان اردبیل، از توسعه فرصت‌های شغلی و جذب فرزندان شهدا و ایثارگران در بازار کار و استخدام‌های دولتی خبر داد و گفت: ۱۵۰۰ شغل ویژه جامعه ایثارگری ایجاد می‌شود. وی از اجرای مصوبات درخصوص خانواده شهدا، جانبازان ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم خبر داد و افزود: بخش عمده‌ای از مطالبات درخصوص مسائل مربوط به بیمه و تأمین مسکن است. رئیس ‌بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، به برگزاری سفرهای استانی در راستای حل مشکلات خانواده شهدا‌ اشاره کرد و افزود: بنا داریم هر هفته به یک استان سفر کرده و تا پایان سال از تمامی استان‌های کشور بازدید کرده و به بررسی مشکلات و رفع آنان بپردازیم تا از نزدیک موارد مصوب را پیگیری و به نتیجه برسانیم. معاون رئیس جمهور ‌افزود: اکنون ۳۹ هزار فرزند شهید و جانباز بیکار در کشور داریم که امیدواریم در آزمون استخدامی آبان ماه تمهیدات لازم برای استخدام بخشی از این آمار اجرا شود تا شاهد ‌اشتغال این افراد باشیم. اوحدی گفت: کلیه مطالبات جامعه ایثارگری تا پایان دولت دوازدهم به شکل کامل پرداخت خواهد شد و بخش عمده این مطالبات با همکاری سازمان برنامه و بودجه پرداخت شده است. وی اظهار کرد: دولت مکلف است تا پایان برنامه ششم توسعه، کلیه فرزندان شهدا و جانبازان در سطح کشور به استخدام دولت دربیایند. اوحدی تشریح کرد: متأسفانه ۳۹ هزار فرزند شهید و جانباز بالای ۷۰ درصد پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌ها، مشغول به کار نشدند که علاوه‌بر این تعداد، برای فرزندان جانبازان بالا و زیر ۲۵ درصد نیز بر اساس بند ج، زمینه ‌اشتغال فراهم خواهد شد.

مرکز توانبخشی جانبازان و معلولان قمی اسفندماه امسال افتتاح می شود

sedayemodafean.org مرکز توانبخشی جانبازان و معلولان قمیمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: فقط قسمت ورزشی مرکز توانبخشی جانبازان و معلولین استان آماده است که امیدواریم تا اسفند ماه ۹۹ بخش توانبخشی نیز به بهره برداری برسد. حسن هنرمند با اشاره به اینکه ساخت مرکز توانبخشی در استان قم برای جانبازان و معلولین مدت زیادی است که شروع شده، گفت: قسمت کوچکی از این مرکز توانبخشی قابل بهره برداری است که آن هم قسمت ورزشی این مرکز توانبخشی است که برای ورزشکاران جانباز و معلول استان قم و خانواده‌های آنان قابل استفاده است. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم با بیان اینکه این مجموعه قرار بود تا خردادماه ۱۳۹۹ به اتمام برسد و در اختیار جانبازان و معلولین و خانواده‌های آنها قرار بگیرد، افزود: شیوع ویروس کرونا در کشور روند تکمیل و بهره برداری این پروژه را متأسفانه به تأخیر انداخت. وی افزود: خوشبختانه با اختصاص بودجه مناسب، امیدواریم تا اسفند ماه ۹۹ این مجموعه تکمیل شود و بتوانیم آن‌را افتتاح کنیم تا جانبازان و معلولین و خانواده آنها از خدمات قابل ارائه در مرکز توانبخشی به خوبی استفاده کنند.

دولت قانون حمایت از ایثارگران را اجرایی کند

sedayemodafean.org حمایت از ایثارگرانحجت‌الاسلام حسن نوروزی با تاکید بر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در کشور گفت: ما باید برای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت از خانواده ایثارگران، شهدا و جانبازان تکریم کنیم. قانون حمایت از ایثارگران را دولت اجرایی کند. در این قانون حمایت‌هایی از خانواده‌های ایثارگران، جانبازان و شهدا پیش بینی شده است که اگر قانون اجرایی نشود، این حمایت‌ها نیز انجام نمی شود. رئیس فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: البته ما معتقدیم در این راستا قوانین دیگری نیز مصوب شود، قوانینی که در راستای تبدیل وضعیت آنها و همچنین حمایت‌های تحصیلی و سایر موارد از این عزیزان باشد. وی با اشاره به فعالیت فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت مجلس یازدهم گفت: ما در این فراکسیون و در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت باید کارهای گسترده ای را انجام دهیم، تمامی نمایندگانی که عضو این فراکسیون هستند باید نماینده ایثارگران در سراسر استان‌ها و شهرستان‌های کشور باشند و باید به گونه ای کار کنیم که این فرهنگ در کشور نهادینه شود. وی تصریح کرد: اگر بخواهیم در قالب دشمنان ایستادگی کنیم و توطئه‌های آنها را خنثی کنیم، راهی به جز تقویت فرهنگ ایثار و شهادت نداریم. نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید سمت و سوی ما مسئولان در راستای تقویت این فرهنگ باشد، بی عدالتی‌ها را برداریم و همان گونه که زندگی ایثارگران و شهدا با سادگی آمیخته بود، این سادگی را در زندگی مان اجرایی کنیم.

یادداشت سردبیر:‌ در میان تمام اخبار هفته گذشته خبری که بیشتر از بقیه توجه ما را جلب کرد خبر دستور رئیس جمهور در ارتباط با رسیدگی فوری به مشکلات بیمه دی و نیازهای درمانی جانبازان بود. وضعیتی که سال به سال وخیمتر میشود و همچنان با اینگونه خبرها تلاش مسئولین امید واهی دادن به جانبازان و خانواده‌های آنهاست اما در عمل حداقل در این زمینه کاری اساسی صورت نمیگیرد. خلاصه که از دستورات فوری آقای رئیس جمهور گرفته تا تاکید رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس بر اجرایی کردن قانون حمایت از ایثارگران و قول رئیس بنیاد مبنی بر ایجاد شغل برای ایثارگران،‌ باز هم حرف ها و وعده‌های همیشگی سرخط خبرهای ایثارگران و جانبازان است و هزاران جانبازی که چشم امید به بهبود وضعیت بیمه و درمانی خود دارند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.