sedayemodafean.org پاسخگوی ایثارگران در مورد کرونا

صدای مدافعان در هفته: ۲۸ شهریور تا ۴ مهر ۱۳۹۹

۱۶۷۱، پاسخگوی ایثارگران در مورد کرونا

sedayemodafean.org ۱۶۷۱، پاسخگوی ایثارگران در مورد کرونادکتر محمد اسماعیل علیپور با اشاره با افزایش شیوع ویروس کرونا گفت: با توجه به شروع گسترش موج جدید ویروس کرونا در سراسر کشور و اینکه در شرایط کنونی آمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ افزایش یافته، لازم است که ایثارگران و جانبازان مواردی را برای مقابله و پیشگیری از این بیماری مورد توجه قرار دهند. مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با توجه به اینکه رفت‌و آمدهای فامیلی یکی از عوامل افزایش شیوع ویروس کرونا است و افراد ناقل هیچ علامتی را از خود بروز نمی‌دهند لازم است که ایثارگران و جانبازانی که پر ریسک محسوب می‌شوند از جمله ایثارگران و جانبازانی که به بیماری دیابت و فشار خون مبتلا هستند و یا ایثارگرانی که از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می‌کنند رفت‌وآمدهای فامیلی را متوقف کنند. وی خاطرنشان کرد: ایثارگران و جانبازان تا حد امکان از شرکت در اجتماعات خودداری کنند، برای رفت‌و آمد از وسیله نقلیه شخصی استفاده کنند و از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده نکنند. ایثارگران هنگام خروج از منزل از ماسک استفاده کنند و در صورت عدم امکان شست‌و شوی دست‌ها حتما مواد ضدعفونی کننده به همراه داشته باشند. علیپور گفت: ایثارگران و جانبازان در صورت بروز علایم بیماری از سراسر کشور می‌توانند با شماره ۱۶۷۱ تماس بگیرند و درصورت لزوم کارشناس بیمه دی آن‌ها را به پزشک ارجاع خواهد داد، علاوه بر این شماره تماس می‌توانند وارد سایت بیمه دی شوند و اطلاعات خود را در قسمت مربوط به بیماری کرونا وارد کنند تا کارشناسان مربوطه با آنها تماس بگیرند.

واگذاری هزار و ۷۰۰ انشعاب رایگان گاز به مددجویان فارسی

sedayemodafean.org شرکت گاز فارسمدیرعامل شرکت گاز فارس عباس حسینی با بیان این که واگذاری انشعاب رایگان در چارچوب اجرای ماده ۸۰ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه انجام شده، افزود: شرکت گاز فارس تا کنون ۲۵ هزار اشتراک رایگان به مددجویان استان واگذار کرده است.  وی، هزینه صرف شده برای واگذاری رایگان انشعاب گاز به خانواده‌های مشمول این طرح در استان را ۵۳ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: خدمات حمایتی شرکت گاز در راستای مسئولیت اجتماعی، محرومیت زدایی، توسعه متوازن انرژی و تکریم ارباب رجوع در شهر‌ها و روستا‌های استان انجام می‌شود. مددجویان نهاد‌های حمایتی در صورتی که تاکنون از امتیاز انشعاب گاز بهره‌مند نشده اند، می‌توانند پس از دریافت معرفی‌نامه از نهاد مربوطه و ارائه آن به اداره گاز استان از امتیاز اشتراک گذاری بهره‌مند شده و کنتور و اشتراک رایگان دریافت کنند. بر اساس بند (د) ماده ۳۹ قانون بودجه سال ۹۲، افراد تحت پوشش سازمان‌ها و نهاد‌های حمایتی مانند کمیته امداد امام خمینی (ره)، سازمان بهزیستی و خانواده ایثارگران (جانبازان بالای ۲۵ درصد و خانواده شهدا) با ظرفیت مصرفی ۶ مترمکعبی می‌توانند از اشتراک رایگان شرکت گاز بهره‌مند شوند.

۱۳۶ اتوبوس و وَن ویژه جانبازان و معلولان تهرانی مناسب‌سازی‌ شد

sedayemodafean.org شرکت واحد اتوبوسرانی تهرانمحمود ترفع با اشاره به سامانه حمل و نقل ویژه معلولان و جانبازان اظهار داشت: این سامانه با عضویت بیش از چهار هزار شهروند دارای معلولیت روزانه خدمات حمل و نقل افراد مربوطه را ساماندهی می‌کند. وی افزود: این سامانه متشکل از ۷۴ دستگاه اتوبوس مناسب‌سازی شده و ۶۲ دستگاه وَن ویژه معلولان است. مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با بیان اینکه پنج میلیارد تومان برای خرید خودروی مخصوص جانبازان و معلولان تخصیص داده شد و مناقصه برگزار شده، اما برنده‌ای نداشته است، تصریح کرد: البته همچنان پیگیر خرید این خودروها هستیم تا بتوانیم پاسخگوی تعداد بیشتری از این عزیزان باشیم. وی با بیان اینکه علاوه بر این، بخش اعظم ایستگاه‌های خطوط تندرو برای افراد دارای معلولیت مناسب‌سازی شده‌اند، تصریح کرد: این اقدام و پیش‌بینی صندلی ویژه توان‌خواهان در اتوبوس‌های بی. آر. تی، استفاده از ناوگان اتوبوسرانی را برای این افراد امکان‌پذیر کرده است. ترفع با بیان اینکه بیش از چهار هزار عضو سامانه حمل و نقل ویژه جانبازان و معلولان، تعداد ۳۲۰۰ نفر از ویلچر و ۳۰۰ نفر نیز از عصا و واکر استفاده می‌کنند و همچنین تعداد ۵۰۰ نفر از آنها نیز نابینا هستند، خاطرنشان کرد: سامانه جانبازان و معلولان شرکت واحد از مجموعه‌های منحصر به فرد ناوگان‌های اتوبوسرانی در سطح دنیا است که به صورت اختصاصی صرفاً به شهروندان دارای معلولیت خدمات ارائه می‌دهد.

هیات رییسه فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت تعیین شد

sedayemodafean.org فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادتبا تشکیل فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت هیات رییسه این فراکسیون مشخص شد. فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت با هدف پیگیری مطالبات ایثارگران تشکیل شد و بعد از برگزاری انتخابات، حسن نوروزی نماینده رباط کریم به عنوان رئیس این‌فراکسیون تعیین شد. همچنین اقبال شاکری نماینده تهران به عنوان نایب رئیس، علی حدادی و فاطمه رحمانی نمایندگان ساوجبلاغ و مشهد به عنوان دبیر و حسین بامیری نماینده لردگان به عنوان سخنگوی فراکسیون فرهنگ ایثار و شهادت انتخاب شدند.

یادداشت سردبیر: هفته‌ای که گذشت هفته دفاع مقدس بود و به همین دلیل در روزهای گذشته بیشتر از همیشه یاد روزهای جنگ افتادیم و خاطرات‌مان از جبهه‌ها و سالهای سخت جنگ زنده شدند و به لطف برنامه‌های تهیه شده سیما و پخش برنامه‌های متنوع درباره دفاع مقدس، به آنها سالها رفتیم و یادی از رفقای قدیمی کردیم که بسیاری از آنها دیگر در میان ما نیستند. در میان خبرهای بد و خوب هفته و تمام مطالب منتشر شده دررسانه‌‌ها در ارتباط با دفاع مقدس اما باز هم کمتر رسانه‌ای به مشکلات ایثارگران و جانیازان و خانواده‌های شهدا پرداخت و بیشتر مانند هر سال شعار دادیم و به تعریف و تمجید از رزمندگان پرداختیم که صد البته لازم و ضروریست اما چرا حتی در طول هفته دفاع مقدس هیچ رسانه یا سازمانی به طور خاص مشکلات و چالش‌های ایثارگران و جانبازان را به تصویر نکشید و آز درد دل آنها چیری نگفت؟

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.