sedayemodafean.org زنان جانباز قطع نخاعی

افتتاح اولین آسایشگاه جانبازان زن در هفته دفاع مقدس/ بررسی پرونده جانبازی سردشتی‌ها در هفته آینده

سعید اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره وضعیت زنان جانباز قطع نخاعی گفت: عزیزان جانباز در جامعه زنان مانند دیگر جانبازان باید از امکانات لازم بهره‌مند شوند.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از ایلنا، وی ادامه داد: در خصوص آسایشگاه به ویژه برای جانبازان زن اعصاب و روان و شیمیایی اولین بیمارستان تخصصی زنان جانباز در هفته دفاع مقدس در تهران افتتاح و راه‌اندازی می‌شود. این اولین بیمارستان برای جانبازان زن در سراسر کشور است و می‌توانند جانبازان زن از خدماتی که در این بیمارستان ارائه می‌شود، بهره‌مند شوند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ظرفیت این مرکز گفت: این مرکز دارای ۴۰ تخت است که جانبازان زن می‌توانند از آن استفاده کنند. با معاونت بهداشت و درمان نیز مراکز توانبخشی در اکثر استان‌ها راه‌اندازی شده است و با توجه به اینکه این مراکز دارای ظرفیت اقامتی و رسیدگی به جانبازان را دارد، تلاش می‌کنیم بخشی از آن را برای جانبازان زن قرار دهیم.

اوحدی خاطرنشان کرد: همچنین جانبازان زن می‌توانند از ظرفیت‌های بیمارستانی مراکزی چون بیمارستان خاتم‌الانبیاء، امام خمینی(ره)، بیمارستان ساسان، بیمارستان‌هایی که در شهرستان‌های دیگر هستند مانند بیمارستان امام در شهریار و مراکز ما در خوزستان استفاده کنند.

وی درباره پرونده‌های جانبازان شهر سردشت که هنوز تعیین‌تکلیف نشده است، گفت: در دو مرحله کمیسیون پزشکی توسط مجموعه بهداشت و درمان در سردشت تشکیل شده است و اخیرا نیز با تاکید معاون اول رییس‌جمهور به بنیاد شهید، وزارت بهداشت و وزارت رفاه که به صورت مشخص به وضعیت جانبازان شهرسردشت رسیدگی شود، این موضوع در اولویت برنامه‌های ما قرار گرفته است و در هفته آینده قطعا اقداماتی در این زمینه صورت خواهد گرفت.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بخش دیگری از صحبت‌های خود درباره تامین واکسن آنفولانزا برای جانبازان تصریح کرد: با توجه به بیماری کرونا و شرایط سختی که در جامعه ایجاد شده است، هماهنگی خوبی با وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور انجام شده است و قرار است واکسن آنفولانزا توسط اورژانس کشور با هماهنگی بنیاد شهید برای تمامی والدین شهدا، جانبازان بیش از ۲۵ درصد و آزادگان و همسران شهدا به صورت رایگان در منازل آنها تزریق شود. تاکید ما  این است جامعه ایثارگری با توجه به پیک سوم به مراکز درمانی مراجعه نکنند.

اوحدی تاکید کرد: براساس اعلام وزارت بهداشت این واکسن از هفتم مهر ماه در اختیار بنیاد شهید قرار خواهد گرفت و برای بیش از ۲۴۰ هزار نفر که شامل همه والدین معزز شهدا که بیش از ۹۰ هزاز نفر مادر شهید و بیش از ۴۰ هزار نفر پدر شهید هستند و به اضافه همه جانبازان بیش از ۲۵ درصد که شامل آزادگان نیز می‌شود و همسران شهید بیش از ۶۰ سال مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.