sedayemodafean.org همکاری بنیاد شهید با هلال احمر

صدای مدافعان در هفته‌: ۲۱ تا ۲۷ شهریور ۱۳۹۹

توزیع واکسن آنفلوآنزا برای خانواده شهدا و ایثارگران

رئیس بنیاد شهید کشور گفت: توزیع واکسن آنفولوآلانزا برای ایثارگران و خانواده شهدا از ۶ مهر با همکاری ارگان‌های مربوط آغاز می‌شود.sedayemodafean.org واکسن آنفلوآنزا
مهندس سعید اوحدی افزود: به دلیل شیوع کرونا، ایثارگران، خانواده‌های شهدا و جانبازانی که سن آنان بیش از ۶۰ سال است با هماهنگی مراکز بهداشت نسبت به دریافت واکسن آنفلوآنزا در منازل خود از ششم ماه اقدام کنند. وی گفت: دو تفاهم‌نامه میان بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری فارس بسته شده که این شامل تأمین زمین برای ایجاد ۱۰ هزار مسکن برای خانواده‌های ایثارگران و شهدا است و تفاهم نامه دوم نیز زمینه اشتغال ۱۲ هزار نفری خانواده‌های شهدا و ایثارگران را فراهم خواهد کرد.

 

همکاری بنیاد شهید با هلال احمر برای تامین داروهای جانبازان

sedayemodafean.org همکاری بنیاد شهید با هلال احمررئیس ستاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: با همکاری هلال احمر که به دلیل روابط بین‌المللی و بشر دوستانه مسیر بازتری برای واردات برخی داروها دارد، در حال تامین کمبود دارویی جانبازان هستیم. محمد حسن کاویانی راد درباره تحریم‌های دارویی کشور و مشکلات تأمین داروهای جانبازان گفت: متأسفانه همه مردم و به ویژه بیماران بر اثر تحریم‌های ظالمانه دشمن قدری دچار مشکل شده‌اند و این امر باعث اذیت جانبازان و ایثارگران عزیز نیز شده است. رئیس ستاد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: در زمان کنونی طبیعی است که در برخی داروهای خاص کمبود دارویی داریم اما خوشبختانه با همکاری نهادهای متولی به مرحله بحرانی نرسیده است. کاویانی راد درباره همکاری با هلال احمر برای واردات داروهای خاص ابراز داشت: در حال حاضر با هلال احمر و وزارت بهداشت تعامل لازم برای تأمین دارو را داریم چراکه برخی از داروهای جانبازان داروهای خاص بوده و مواردی نیست که به صورت عمومی وارد و توزیع شود. به همین منظور با همکاری هلال احمر که به دلیل روابط بین‌المللی و بشر دوستانه مسیر بازتری برای واردات برخی داروها دارد، در حال تأمین کمبودهای دارویی هستیم. وی در پایان تاکید کرد: دلیل عدم وجود بحران دارویی نیز همکاری دستگاه‌های متولی ازجمله وزارت بهداشت، هلال احمر و غیره در این زمینه است.

تمام پروژ‌ه‌های عمرانی و شهری استان ایلام برای جانبازان و معلولان مناسب‌سازی شوند

sedayemodafean.org پروژ‌ه‌های عمرانی و شهری استان ایلاماحمد کرمی اظهار داشت: تردد آسان و ایمن افراد دارای معلولیت برای تمام پروژ‌ه‌های عمرانی و شهری ایلام الزامی است. معاون امور عمرانی استانداری ایلام گفت: زیبنده نیست بعد از سال‌ها ابلاغ و تاکید و نظارت بر اجرای مناسب‌سازی اماکن و معابر برای تردد آسان معلولان و جانبازان، بازهم ما شاهد بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی بدون توجه به دستورالعمل مناسب‌سازی اماکن و پروژه‌ها در استان ایلام باشیم. وی تاکید کرد: سازمان‌های مسئول در حوزه نظارت و ساخت و صدور پروانه و پایان کار موظف به لحاظ دستورالعمل مناسب‌سازی بوده و قصور در این ارتباط قابل پیگیری و برخورد است. کرمی گفت: برخی ایجاد مناسب‌سازی را در پروژه‌ها نیازمند اعتبارات کلان عنوان می‌کنند که چنین ادعا و خواسته‌ای نابه‌جا است و اگر اراده مسئولان و ناظران و جریان بر لحاظ این مهم باشد، در دل اعتبارات واگذاری به ساخت پروژه می‌توان این مهم را به انجام رساند و اعتبار مضاعف را نیز هزینه نکرد.

افتتاح فاز اول باغ موزه دفاع مقدس در دهه فجر

sedayemodafean.org باغ موزه دفاع مقدساستاندار خراسان شمالی گفت: فاز اول باغ موزه دفاع مقدس باید تا دهه فجر امسال افتتاح شود. محمدعلی شجاعی استاندار خراسان شمالی گفت: با توجه به تکلیفی که نسبت به ۳ هزار شهید استان، جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های آنان داریم پروژه باغ موزه دفاع مقدس یکی از پروژه‌های ارزشی است که بر تکمیل آن مصر هستیم. شجاعی با اشاره به اینکه از سال گذشته با تخصیص اعتبار استانی و تفاهم‌نامه با سردار کارگر روند اجرای پروژه سرعت گرفته است، افزود: پیمانکار پروژه باید فعال‌تر شود و متولیان امر باید نسبت به تامین اعتبارات مورد نیاز اهتمام بیشتری داشته باشند. استاندار خراسان شمالی با اشاره به پیشرفت ۴۰ درصدی پروژه، گفت: بنابر برآورد مالی پیمانکار پروژه، اعتبار مورد نیاز برای افتتاح فاز اول حدود ۸ میلیارد تومان می‌باشد.

یادداشت سردبیر:‌ اخبار هفته را که مرور میکردیم به چند خبر خوب و امیدوار کننده برخوردیم که نمونه‌هایی از آنها را در این متن خواندید. حالا با فرا رسیدن هفته دفاع مقدس هم جا دارد طبق عادت هرساله، برای چند رپز هم که شده و در هفته‌ایی که در پیش رو داریم بیش از همیشه به یاد ایثارگران و جانبازان دلاور این مرزوبوم باشیم تا حداقل برای چند روزی هم که شده، بدانند که هنوز هستند کسانی که رشادت‌های آنها را از یاد نبرده‌اند. تلاش‌های اخیر بنیاد و برخی مسئولین دلسوز نباید در میان بی مهری‌ها و سنگ اندازی‌های دولت و برخی از نمایندگان مجلس گم شوند و کسانی که در مسیر خدمت به ایثارگران تلاش میکنند، بدانند که فعالیت‌های آنها بی نتیجه نیست و با وجود وضعیت نامناسب جامعه ایثارگران و بخصوص خانواده‌های شهدا، با مدیریت جدید بنیاد شهید و با نظارت فراکسیون ایثارگران مجلس میتوان آینده روشنتری را انتظار داشت.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.