sedayemodafean.org بانک اطلاعاتی زنان ایثارگر

بانک اطلاعاتی زنان ایثارگر و نخبه انقلابی استان سمنان تدوین می‌شود

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان گفت: بانک اطلاعاتی از بانوان ایثارگر و نخبه و انقلابی استان با مشارکت دستگاه‌های اجرایی در حال تدوین است.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از ایرنا، مهسا شاه حسینی روز پنجشنبه در نشست کمیته زنان، خانواده، کودک و نوجوان استان سمنان با موضوع گرامیداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در سالن کوثر استانداری بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی در تدوین این بانک اطلاعاتی و در اجرای این طرح به اداره کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: ارزش های دفاع مقدس باید نسل به نسل برای نوجوانان و جوانان این مرز و بوم تبیین شود و هدف از برگزاری آیین های تجلیل، شناساندن جایگاه ایثارگران به ویژه بانوان ایثارگر در بین افراد کم سن و سال جامعه است.

وی یادآور شد: اثرگذاری تجلیل در جامعه برجسته است و شخصیت‌های فرزانه و ایثارگر استان سمنان همواره نیازمند یادآوری و تکریم‌ هستند.

مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری سمنان ادامه داد: به هیچ عنوان نباید از جایگاه ایثارگران و خانواده معظم شهدا غافل بود و باید ارزش های این نظام مقدس برای همگان تبیین شود.

رئیس بسیج جامعه زنان استان سمنان نیز در این نشست تاکید کرد: برنامه‌های فرهنگی دفاع مقدس باید حالت مقایسه‌ای داشته باشد و باید بدانیم که برای انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس چه کرده ایم.

عفت دیابی افزود: نقش بانوان برای رفع مشکلات فرهنگی و اجتماعی دارای اهمیت و جایگاه ویژه ای است و باید از جایگاه بانوان انقلابی در مقابله با تضادهای فرهنگی همواره بهره برد.

وی با اشاره به اینکه تجلیل از بانوان ایثارگر و نخبه و انقلابی در استان سمنان باید با رویه کارشناسی مسئله دنبال شود، اضافه کرد: بانوان ایثارگر شاخص همواره باید معرفی شوند و قدرشناسی از ارزش این شخصیت های فرزانه تنها مختص به دفاع مقدس نیست و باید در طول سال به یاد آنان بود.

دبیر کمیته خانواده، زنان، کودک و نوجوان و مشاور امور بانوان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز گفت: تجمیع آمار بانوان ایثارگر در دستگاه‌های اجرایی به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

سلطانی یادآور شد: در آستانه دفاع مقدس با پیگیری مسئولان از بانوان مومن، انقلابی و نخبه استان سمنان تجلیل خواهد شد، به طور قطع روحیه جهادی و انقلابی زنان استان سمنان در هشت سال دفاع مقدس باید در شرایط فرهنگی جامعه امروزه هم ادامه یابد.

استان سمنان سه هزار شهید، هفت هزار و ۶۰۰ جانباز و ۲۴۳ آزاده تقدیم جمهوری اسلامی کرده است.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.