صدای مدافعان در هفته: ۱۴ تا ۲۰ شهریور ۱۳۹۹

حمایت فراکسیون ایثارگران مجلس از جامعه ایثارگری بی سابقه است

sedayemodafean.org حمایت فراکسیون ایثارگران مجلسمعاون رئیس‌ جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در طول یازدهم دوره مجلس شورای اسلامی بی‌سابقه است که فراکسیون ایثارگران مجلس با چنین قوام و قوتی برای حمایت از جامعه ایثارگری تشکیل شده باشد. مهندس سعید اوحدی ضمن ارائه گزارش فعالیت بنیاد در حوزه‌های مختلف اشتغال، مسکن، درمان و نظایر آن برای خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگری طی سه ماهه فعالیتش در بنیاد، گفت: تفاهم‌نامه‌هایی مهم و کاربردی برای تأمین مسکن جامعه ایثارگری در استان‌های مختلف، تفاهم‌نامه‌هایی برای اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران و تفاهم‌نامه‌هایی برای بیمه و درمان این عزیزان با وزارتخانه‌های مربوطه امضا و اجرایی شده است؛ اما هنوز نیاز به پشتیبانی مجلس شورای اسلامی در تسهیل قوانین مختلف احساس می‌شود. معاون رییس جمهوری ضمن برشمردن برخی نواقص قانونی برای اشتغال و استخدام فرزندان شاهد و ایثارگر، عنوان کرد: امید است که با همکاری فراکسیون ایثارگران در مجلس قوانین مربوط به اشتغال این عزیزان تصویب و راه اشتغال آنها هموار شود.

صدور۶ میلیون کارت ایثار با ۱۰۰ نوع خدمات

sedayemodafean.org کارت ایثارمحمد حسن آصفری، نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس در حاشیه‌ی جلسه‌ی علنی مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر اظهار داشت: در نشستی که با معاونیین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برگزار شد، مسئولان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از قول مساعد وزیر دفاع برای صدور ۶ میلیون کارت ایثار برای رزمندگان تا سال آینده خبر دادند. عضو فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم با اشاره به اینکه موضوع این نشست سوال از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مورد اینکه چرا برای سربازان پاسدار وظیفه سپاه و بسیجیان کارت ایثار صادر نمی‌شود بود یادآور شد: مسئولان وزارت دفاع در این نشست اعلام کردند با هماهنگی‌هایی که با ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفته است، از یک ماه دیگر کارت مشترکی با عنوان «ایثار» برای همه‌ی رزمندگان جهادی، بسیجی، سپاهی، پاسدار وظیفه و سرباز وظیفه‌ی رزمنده صادر خواهد شد. وی اضافه کرد: در مرحله‌ی اول قرار است برای ۸۰۰ هزار نفر از سربازان ارتش در سال‌جاری کارت ایثار صادر شود. همچنین در مرحله دوم (تا پایان سال) دو میلیون کارت و تا سال آینده در مجموع برای ۶ میلیون نفر از رزمندگان کارت ایثار صادر خواهد شد که در این کارت‌ها قابلیت ارائه‌ی صد نوع خدمات رفاهی و عمومی لحاظ شده است.

دغدغه‌های جانبازان نخاعی با جدیت پیگیری می‌شود

sedayemodafean.org جانبازان نخاعیمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران، هدایت مظلومی، در نشست صمیمی با گروه پیگیری جانبازان نخاعی در مرکز توانبخشی امام علی (ع)، بیان کرد: جانبازان نخاعی شهیدان زنده‌ای هستند که با گذشت سال‌ها سختی ناشی از مجروحیت دوران جنگ همچون نگینی درخشان در این سرزمین می‌درخشند. وی ادامه داد: اینان تجسم عینی ایثار و فداکاری هستند و شهامت و رشادت‌طلبی جانبازان سرافراز در طول تاریخ بی‌نظیر بوده و همین امر آنان را به عنوان انسان‌های بزرگ در جامعه معرفی کرده است. جانبازان عزیز مردان شجاع و با اخلاصی هستند که در عرصه هشت سال دفاع‌مقدس، زیباترین حماسه و از خود گذشتگی را به نمایش گذاشتند. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مازندران با بیان اینکه دغدغه‌های جانبازان نخاعی با جدیت پیگیری می‌شود، گفت: جانبازان عزیز نخاعی بازوی توانمند بنیاد در حل مشکلات جامعه ایثارگری محسوب می‌شوند و تفکر راهبردی این عزیزان راهگشای بسیاری از مسائل خواهد شد. در این نشست در رابطه با تجهیزات پزشکی، دیون بیمه، درمان و مسائل مختلف بحث و بررسی و تبادل نظر به عمل آمد و بر پیگیری سریع مشکلات جانبازان نخاعی و رفع دغدغه‌های درمانی این اسطوره‌های مقاومت تأکید شد.

واگذاری زمین برای ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی برای ایثارگران و جانبازان استان سمنان

sedayemodafean.org واحد مسکونی برای ایثارگراناستاندار سمنان گفت: مشکل مسکن و همچنین اشتغال فرزندان ایثارگران و جانبازان استان بررسی، رسیدگی و با اقدامات و تمهیدات مناسب برطرف می شود. علیرضا آشناگر استاندار سمنان در دیدار با آیت‌الله شاهچراغی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان از امضای تفاهمنامه واگذاری ۱۸۰۰ قطعه زمین برای ساخت مسکن ایثارگران و جانبازان استان خبر داد و افزود: در راستای توجه به امر مسکن جامعه ایثارگران و جانبازان استان، با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور، تفاهمنامه‌ای به منظور واگذاری زمین برای ساخت ۱۸۰۰ واحد مسکونی امضا شد. وی ادامه داد: از زمین‌های در نظر گرفته شده، ۵۰۰ قطعه برای شهرستان سمنان و یک هزار و ۳۰۰ قطعه برای سایر شهرستان های استان اختصاص یافته است.

یادداشت سردبیر: صحبتهای مهندس اوحدی، رئیس بنیاد شهید در مورد حمایت مجلس و عملکرد فراکسیون ایثارگران بخصوص در حوزه‌های مختلف اشتغال و مسکن برای خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگری، بسیار امیدوار کننده است و همانطور که ما هم در مورد عملکرد این فراکسیون و کارنامه خود آقای مهندس اوحدی در هفته‌های گذشته گفتیم،‌ به نظر اقدامات مثبتی که در حال انجام هستند، در صورت تداوم، میتوانند در چند دهه اخیر بی سابقه باشند. در هفته‌ایی که گذشت البته خبرهایی هم مبنی بر نارضایتی برخی از خانواده‌های جانبازان در ارتباط با عدم دسترسی به داروهایشان در رسانه‌ها خواندیم که امیدواریم مسئولین و بخصوص خود مهندس اوحدی که با تشکیل کارگروه‌های مختلف توانسته در حوزه مسکن و اشتغال و همچنین پرداخت حقوق‌های معوقه موفق عمل کند، در زمینه تهیه و دسترسی دارو‌های کمیاب برای جانبازان بخصوص جانبازان شیمیایی نیز اقداماتی صورت دهند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.