sedayemodafean.org تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید

صدای مدافعان در هفته: ۱ تا ۶ شهریور ۱۳۹۹

امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

sedayemodafean.org تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعیمهندس سعید اوحدی در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سه حوزه اصلی مربوط به خدمات رسانی به ایثارگران را اشتغال، مسکن و درمان عنوان کرد و افزود: برای رسیدگی به مسائل این سه حوزه و پیدا کردن راهکارهای لازم برای حل مشکل هر کدام از آن‌ها کارگروه‌هایی تشکیل شدند. وی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای که امروز با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید دارای ۱۰ ماده و ۴۱ بند است و می‌توان گفت قوی‌ترین تفاهم‌نامه‌ای است که تا امروز در حوزه ایثارگری با یک وزارتخانه به امضا رسیده است. موضوع ایجاد اشتغال پایدار، ارائه تسهیلات در حوزه کارآفرینی و خوداشتغالی و ارائه آموزش‌های لازم برای کارآفرینی مهارت بنیان با استفاده از ظرفیت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای از جمله مواردی است که در این تفاهم‌نامه به آن به صورت ویژه پرداخته شده است. معاون رییس جمهور حوزه درمان جامعه ایثارگری را موضوع مهم دیگر ذکر شده در تفاهم‌نامه دانست و گفت: بر این اساس و با همکاری عزیزان وزارت خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی تمامی مراکز درمانی تأمین اجتماعی اعم از درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها طرف قرارداد بیمه دی می‌شوند. برای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه نیز کمیته‌ای دوجانبه متشکل از معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران و معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در تهران و متناظر همین کمیته نیز در استان‌ها تشکیل می‌شود.

اعتراض ایثارگران از کارافتاده شاغل در وزارت نفت به حذف «تقلیل ساعت کار جانبازان حالت اشتغال»

sedayemodafean.org اعتراض ایثارگرانجانبازان شاغل در مجموعه‌های وزارت نفت اول شهریور مقابل ساختمان مرکزی جدید شرکت ملی نفت تجمع کردند. از قرار معلوم؛ آنها به حذف آیتم «تقلیل ساعت کار جانبازان حالت اشتغال» اعتراض دارند و می‌گویند که این آیتم از حقوق مرداد ماه آنها حذف شده است و از بابت تیر ماه هم علی‌الحساب مبلغی را دریافت کرده‌اند. به گفته معترضان؛ تعداد جانبازانی که مشمول «حالت اشتغال» هستند در کل کشور حدود ۴ هزار نفر است. این عده با تایید کمیسیون پرشکی «از کارافتاده» محسوب می‌شوند و حالا با حذف این آیتم، نفری ۱ تا ۳ میلیون تومان از حقوق آنها کسر شده است. جانبازان حالت اشتغال وزارت نفت تاکید دارند: «زمانی که به میل خود به جبهه اعزام شدیم، برای استخدام در دولت، نبود؛ اما باتوجه به اینکه بخش زیادی از درآمد ماهانه خود را صرف هزینه‌های درمان می‌کنیم، حذف این آیتم به زیان‌مان است.» جانبازان شاغل در مجموعه‌های وزارت نفت همچنین خواهان اجرای کامل «قانون خدمات جامع ایثاگران» هستند و تاکید دارند که مجلس باید بر اجرای قوانینی که در حمایت از ایثارگران وضع کرده است، نظارت کند.

اولویت بانک دی، حفظ منافع سهامداران و سرمایه گذاران

sedayemodafean.org بانک دیمدیرعامل بانک دی در جمع اعضای هیئت مدیره، مدیران بانک و نمایندگان سهامداران، حفظ منافع همه ذینفعان و سهامداران بانک به ویژه خانواده معزز شهدا و ایثارگران گرانقدر را از مهم‌ترین اولویت‌های هیئت مدیره دانست و بر لزوم به کارگیری همه ابزارها در این زمینه تاکید کرد. دکتر برات کریمی در این دیدار که به درخواست سهامداران و برای شفاف سازی درباره ابهامات پیش آمده پیرامون سهام برگزار شد با بیان این که ارزیابی ها از شرایط مطلوب بانک حکایت دارد، اطمینان داد که ارزش دارایی ذینفعان نزد این بانک به بهترین شکل حفظ خواهد شد. وی کاهش زیان انباشته، کاهش قیمت تمام شده پول، افزایش جذب منابع و کاهش کسری نقدینگی در کنار وصول مطالبات معوق و سررسید گذشته را از جمله دستاوردهای بانک طی ماه های اخیر خواند و گفت: این فرآیند به بهبود وضعیت بانک،تحقق بانکداری حرفه ای و قرار گرفتن در مسیر سودآوری انجامید. وی با اشاره به اینکه تصمیمات هیئت مدیره بانک در راستای تامین منافع سهامداران و خانواده معزز شهدا و ایثارگران است، افزود: سهام خانواده معزز شهدا و ایثارگران گرانقدر با مساعدت‌های رییس محترم بنیاد شهید و امور ایثارگران و اقدامات صورت گرفته در بانک طی یک فرآیند قانونی آزادسازی شد و اکنون امکان خرید و فروش این سهام در بازار سرمایه وجود دارد، ولی توصیه ما این است که سهامداران با مشورت افراد آگاه به معامله اقدام کنند. کریمی با بیان این که طبیعت بازار سهام نوسانی بودن آن است، افزود: سهام بانک با نرخ حداقلی برای خانواده شهدا و ایثارگران خریداری شده بود و اکنون این سهم  با افزایش چشمگیر قیمتی مواجه است. مدیرعامل بانک دی با بیان این که این بانک سال‌ها با مشکل زیان انباشته مواجه بوده است، گفت: مشکلات عدیده بانک در گذشته با تلاش های شبانه روزی و اقدامات اعضای هیئت مدیره و همکاران خدوم برطرف شده و بانک اکنون در وضعیت مطلوبی از لحاظ شاخص های عملیاتی قرار دارد.

تجلیل رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پزشکان و پرستاران بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص)

 sedayemodafean.org بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص)مهندس سعید اوحدی در جمع پزشکان، پرستاران و کادر درمانی بیمارستان خاتم‌الانبیا (ص) گفت: خداوند در واژه‌ها و عناوین پزشک، پرستار و بهیار قداستی قرار داده که آرامش‌بخش است و این نعمت و انرژی و احساس آرامش خدادادی است. رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه جایگاه کادر درمان در طول تاریخ رفیع بوده است ادامه داد: فداکاری و ایثار پزشکان و پرستاران ایران اسلامی در ماه‌های اخیر ارزش مضاعفی برای کادر درمان کشور به ارمغان آورد و در هیچ جای دنیا این فداکاری کادر درمان دیده نشده است و تعداد مبتلایان و شهدای سلامت گواه این مدعاست. وی افزود: در ایام شیوع کرونا شاهد بودیم پزشکان بعضی از کشورها به دلیل کار زیاد، تحصن کردند و به دولت اعتراض داشتند در حالی که پزشکان ایرانی در تمام مدت در کنار بیماران ایستادند و ایثار و فداکاری‌های زیادی از خود نشان دادند. در هیچ کدام از کشورهای دنیا این میزان فداکاری کادر درمان دیده نشده است. اوحدی با اشاره به تلاش‌های کادر درمانی بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص)، عنوان کرد: با کار عظیمی که پزشکان و پرستاران به واسطه از خودگذشتگی از خود نشان دادند، ارزش‌هایی همچون ایثار و فداکاری را در جامعه به طور مضاعف مطرح کردند که در دنیا بی‌نظیر است. وی با اشاره به وضعیت بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) بیان کرد: این بیمارستان رشد کمی و‌ کیفی بسیار خوبی داشته است و در کشور به عنوان یک برند و مرجع علمی در حوزه پزشکی و سلامت مطرح است. دکتر پیرحسین کولیوند مدیر بیمارستان خاتم‌الانبیاء (ص) در این نشست گزارشی از خدمات کادر پزشکی در چند ماه گذشته ارائه کرد و گفت: در این بیمارستان میزبان خانواده معظم شهدا هستیم و خدمات‌رسانی در این بیمارستان شبانه‌روزی است و کادر درمانی با عشق و علاقه در حال خدمت به خانواده معظم شهدا هستند.

یادداشت سردبیر:‌ همانطور که در خبرهای مربوط به جامعه ایثارگران و جانبازان در هفته‌های اخیر خواندیم و همچنین در مقاله منتشر شده در مورد کارنامه مهندس اوحدی در راس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم گفتیم،‌ با روی کار آمده مدیریت جدید بنیاد، قدم‌های مثبتی در زمینه اشتغال، مسکن و درمان ایثارگران و خانواده‌های شهدا برداشته شده و با وجود اینکه همچنان مشکلات زیادی روبروی این قشر آسیب پذیر است، میتوان به آینده کمی امیدوار بود. با آغاز ماه محرم، ماه خود و شهادت، اقدامات مثبت مدیریت جدید بنیاد شهید نه تنها باعث خوشنودی جامعه ایثارگران میشود بلکه مطمئنا باعث رضایت و خرسندی اهل بیت علیهم السلام و تمام کسانیست که در راه دفاع از مرزهای کشور از جان و مال خود گذشته‌اند. شرط اول این مهم البته خلوص نیت مسئولین و ادامه تلاش مدیران بنیاد برای فراهم کردن نیازهای ایثارگران و خانواده‌های شهداست.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.