sedayemodafean.org سالن ورزشی تخصصی جانبازان و معلولین

صدای مدافعان در هفته: ۲۵ تا ۳۱ مرداد ۱۳۹۹

جانبازان و معلولین اردبیل صاحب سالن تخصصی می‌شوند

sedayemodafean.org سالن ورزشی تخصصی جانبازان و معلولینمدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: عملیات اجرایی احداث سالن ورزشی تخصصی جانبازان و معلولین این استان بزودی در شهر اردبیل آغاز می‌شود. سجاد انوشیروانی افزود: این پروژه به مساحت هشت هزار متر مربع بزرگترین مجموعه ورزشی شمال غرب کشور است که برای انجام تمرینات و مسابقات ورزشی جامعه جانبازان و معلولین این استان راه‌اندازی خواهد شد. وی اظهار داشت: اعتبار موردنیاز برای اجرای این پروژه بزرگ ورزشی استان ۲۷۰ میلیارد ریال برآورد شده که در مرحله اول ۴۰ میلیارد ریال توسط استانداری اردبیل و ۲۰ میلیارد ریال توسط شرکت توسعه از ردیف اعتباری ۴۳ تخصیص می‌یابد. وی گفت: تا پایان شهریور امسال شرکت توسعه نسبت به برگزاری مناقصه و انتخاب مشاور و پیمانکار پروژه احداث سالن ورزشی جانبازان و معلولین استان اقدام می‌کند و با توجه به قول مسئولان پیش‌بینی می‌شود این پروژه تا پایان سال ۱۴۰۰ توسط شرکت توسعه و با همکاری استانداری و تامین اعتبار موردنیاز تکمیل و افتتاح شود. مدیرکل ورزش وجوانان استان اردبیل همچنین افزود: برای تکمیل پروژه خانه کوهنوردی سبلان نیز قول مساعد از سوی شرکت توسعه برای تامین یک میلیارد ریال و استانداری ۲ میلیارد ریال داده شده است.

پرداخت بیش از هزار و ٧٠٠ فقره تسهیلات مسکن حمایتی به اقشار ویژه توسط بانک صادرات ایران

sedayemodafean.org فقره تسهیلات مسکنبانک صادرات ایران در ۴ ماه اول سال ٩٩ به هزار و ۷۲۶ نفر از ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های معظم شهدا، هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی مسکن اقشار ویژه پرداخت کرد. این بانک به منظور عمل به مسئولیت اجتماعی و پاسداشت ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های معزز شهدا در چهار ماه اول سال جاری با پرداخت هزار و ۷۲۶ فقره تسهیلات حمایتی مسکن اقشار ویژه، هزار و ۶۲۸ میلیارد ریال به این امر اختصاص داد. همچنین تسهیلات حمایتی پرداخت شده بانک صادرات ایران به اقشار ویژه از ابتدای سال ٩٨ بالغ بر ۲۴ هزار و ۴۲۸ فقره به ارزش بیش از ١٨ هزار و ۵۳۱ میلیارد ریال بوده است. بانک صادرات ایران همچنین طی چهار ماه اول سال ٩٩، بالغ بر هزار و ۷۴ میلیارد ریال برای احداث حمام روستایی و بهسازی و نوسازی مسکن روستایی تسهیلات حمایتی پرداخت کرده که رقم این تسهیلات از ابتدای سال ٩٨ تا پایان تیرماه سال جاری در این دو بخش چهار هزار و ٨٢٢ میلیارد ریال بوده است.

کمیته‌های رسیدگی به مشکلات اشتغال ایثارگران یزد ایجاد شود

  sedayemodafean.org محمدعلی طالبیستاندار یزد، محمدعلی طالبی، در نشست با جمعی از آزادگان سرافراز استان یزد به مناسبت سالروز آغاز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: پس از گذشت ۳۰ سال از بازگشت آزادگان، هنوز حلاوت و شیرینی آن دوران در کام مردم ایران و استان تازه است و خاطره انگیز است. طالبی با اشاره به اینکه این شادی برای ما در حد بزرگترین پیروزی تاریخ معاصر کشور بود افزود: روح همبستگی و شور اتحاد ایجاد شده از بازگشت آزادگان به کشور فراموش شدنی نیست. وی ادامه داد: همواره در زمینه‌های مختلف همراه و در کنار ایثارگران و آزادگان بوده‌ایم و کمیته‌هایی را برای رفع مشکلات مختلف جامعه ایثارگران در حوزه‌های اشتغال و مسکن ایجاد می‌کنیم. استاندار یزد با اشاره به لزوم اصلاح قوانین مربوط به ایثارگران تصریح کرد: یکی از محورهای همکاری دولت با مجمع نمایندگان استان در حوزه اصلاح قوانین بوده و با جمع‌بندی خواسته‌های جامعه ایثارگری مسائل و مشکلات را در مجلس پیگیری می‌کنیم.

اعلام زمان درخواست نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت

sedayemodafean.org نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگراداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای به نقل از اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: زمان ثبت درخواست نقل و انتقالات نیمسال اول ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشجویان شاهد و ایثارگر از تاریخ ۲۵ مردادماه الی ۴ شهریورماه برای دانشجویان شاغل به تحصیل (ورودی سالهای قبل) از طریق مراجعه به سامانه انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت به  آدرس http://shahedtransmission.behdasht.gov.ir امکان‌پذیر است. در این اطلاعیه آمده است: متقاضیان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در مقاطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری حرفه‌ای (پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی) می‌توانند درخواست خود را در سامانه ثبت کنند تا بر اساس شرایط و ضوابط و اولویت‌های ایثارگری در کمیسیون ذیربط رسیدگی شود و پیگیری وضعیت درخواست انتقالی نیز از طریق سامانه مذکور و با استفاده از شماره دانشجویی و کد ملی میسر خواهد بود. در پایان این اطلاعیه آمده است: انتقال دانشجو صرفاً از طریق سامانه مربوطه صورت می‌گیرد و فقط مدارک و تقاضاهای ارسال‌شده از طریق سامانه مورد بررسی و ملاک عمل خواهد بود و به درخواست‌هایی که خارج از سامانه اقدام شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد. دانشجویان موظفند پیش از انتخاب دانشگاه مقصد در سامانه، از ارائه مقطع و رشته تحصیلی در دانشگاه مورد نظر اطمینان حاصل کنند و در صورت انتقال، عواقب ناشی از عدم تطبیق نظام آموزشی، عدم پذیرش واحدهای درسی گذرانده شده در دانشگاه مبداء و اخذ واحدهای مورد نیاز در دانشگاه مقصد، متوجه دانشجو خواهد بود.

یادداشت سردبیر: با فرا رسیدن ماه محرم، ماه ایام سوگواری سرور آزادگان جهان امام حسین (ع)، بار دیگر جامعه ایثارگران و جانبازان و خانواده شهدا مانند اکثریت جامعه سوگوار شدند. ماه محرم ماه ایثار و از جان گذشتگی است. ماه حماسه و شجاعت و جوانمردی و ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است. و چه یادآوری مناسبی است از رشادت‌ها و از خودگذشتگی‌های ایثارگران و جانبازان ما در طول هشت سال دفاع مقدس. شابد باید از خود سوال کنیم اگر بازمانده‌ای از آن روز عاشورا امروز در میان ما بود چگونه با وی رفتار میکردیم؟ رزمندگان ما در جبهه‌های حق علیه باطل مثل حسین (ع)  برای دفاع از ناموس و دین خود جنگیدند. آنها برای حسین (ع) شهید شدند و چه گناهی بزرگتر از آن که یاران حسین (ع) را رها کنیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.