sedayemodafean.org ۳،۵ میلیون نفر زیر پوشش بنیاد شهید هستند

۳،۵ میلیون نفر زیر پوشش بنیاد شهید هستند

بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران شامل جانبازان، شهدا، آزادگان و خانواده‌های آنان تحت پوشش این بنیاد قرار دارند.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید اوحدی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد از آمار بیش از ۲۷۵ هزار شهید، ۵۸۰ هزار جانباز و ۴۳ هزار آزاده در کشور خبر داد و افزود: قداست بنیاد شهید و امور ایثارگران به اعتبار این عزیزان است.

وی اظهار داشت: اگر امروز بنیاد شهید قداست و اعتبار دارد از قداست فرزندان، همسران، مادران و پدران شهدا، جانبازان و آزادگان است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: قداست خانواده‌های معظم شهیدان، جانبازان و آزادگان باید حفظ و در ضمن خدمات مناسب و در خور شان به آنان ارائه شود.

وی افزود: قداست بنیاد شهید برای خود بنیاد شهید نیست بلکه قداستی است که بنیاد شهید به اعتبار جامعه هدف خود دارد.

آقای اوحدی بیان داشت: خداوند متعال به اعتبار فرزندان شهدا و سال‌ها رنج و مشقت آزادگان، نفس‌های خسته ریه‌های جانبازان شیمیایی و … به بنیاد شهید قداست و عزت داده است که با درک این اعتبار می‌توان در مسیر خدمت قرار گرفت.

وی ادامه داد: اگر نگاه به بنیاد شهید یک نگاه تشکیلاتی و مدیریتی باشد، آن جا ابتدای مشکلی است که با آن مواجه خواهیم شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این بنیاد در سال ۱۳۸۳ با ادغام سه مجموعه بنیاد شهید انقلاب اسلامی، ستاد آزادگان و بنیاد جانبازان ایجاد شده است.

بنیاد شهید و امور ایثارگران جایگاه و نهاد مقدسی است و رهبر معظم انقلاب راه برون رفت از همه مشکلات کشور را فرهنگ ایثار و شهادت می‌داند و این اصل در مسیر فعالیت‌های همه باید مدنظر باشد.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد رسانه‌ها بویژه صدا و سیما در مسیر ترویج و توسعه بیش‌ازپیش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گام بردارند.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه بر لزوم خدمات‌رسانی مناسب به جامعه ایثارگران در کشور تاکید و گفت: موفقیت و قدرت مملکت به برکت فداکاری‌ها و تلاش‌های خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان است.

وی افزود: فرزندان شهدا و ایثارگران امروز وارد عرصه خدمت شده‌اند و باید از ظرفیت‌های این عزیزان به خوبی بهره گرفت.
اوحدی بیان داشت: لازمه رفتار و مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران داشتن روحیه جهادی و انقلابی است.

وی اضافه کرد: اخلاق‌مداری، روحیه خدمت و انضباط مالی از اصول مهمی است که باید همواره مدنظر همه کارکنان باشد به خصوص در زمینه انضباط مالی باید بسیار با دقت رفتار شود، زیرا اموال و املاک بنیاد به عنوان امانت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در دست بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جامعه ایثارگری مقدس‌ترین و با عزت‌ترین اقشار در کشور هستند.
وی افزود: شرایط جانبازان قطع نخاعی بسیار سخت و پیچیده است که نیازمند توجه بیشتری هستند.

اوحدی با بیان اینکه ملت ایران خود را مدیون جامعه ایثارگری می‌دانند، اظهار داشت: ارائه هر گونه خدمت حق مسلم جامعه ایثارگری است، زیرا همه مدیون این قشر زحمت کش و بی ادای جامعه می‌باشند.

وی در ادامه از تصویب پنج مصوبه با هدف حمایت از ایثار گران در دولت خبر داد و گفت: پاداش بازنشستگی تمامی خانواده معظم شهدا و ایثارگران هدف گذاری شده تا پایان دولت دوازدهم پرداخت می‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با توجه به زمانی که بنیاد شهید برای این مهم گذاشته تمامی مطالبات عقب مانده جامعه ایثارگری تا پایان سال جاری پرداخت خواهد شد.

وی اظهارداشت: پاداش بازنشستگی خانواده‌های شهدا از سال ۱۳۹۳ تا امسال معوق مانده بود که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته هفته گذشته سازمان برنامه و بودجه پس از پنج سال با پرداخت پاداش بازنشستگی شهدا موافقت کرده است.

اوحدی یادآورشد: قانون مکلف کرده که تا پایان برنامه پنج ساله ششم تمامی فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد باید استخدام شوند که متاسفانه در این حوزه عقب ماندگی بسیار زیادی وجود دارد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.