sedayemodafean.org ۳،۵ میلیون نفر زیر پوشش بنیاد شهید هستند

۳،۵ میلیون نفر زیر پوشش بنیاد شهید هستند

بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از جامعه ایثارگران شامل جانبازان، شهدا، آزادگان و خانواده‌های آنان تحت پوشش این بنیاد قرار دارند.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای سعید اوحدی در برنامه رهیافت رادیو اقتصاد از آمار بیش از ۲۷۵ هزار شهید، ۵۸۰ هزار جانباز و ۴۳ هزار آزاده در کشور خبر داد و افزود: قداست بنیاد شهید و امور ایثارگران به اعتبار این عزیزان است.

وی اظهار داشت: اگر امروز بنیاد شهید قداست و اعتبار دارد از قداست فرزندان، همسران، مادران و پدران شهدا، جانبازان و آزادگان است.

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: قداست خانواده‌های معظم شهیدان، جانبازان و آزادگان باید حفظ و در ضمن خدمات مناسب و در خور شان به آنان ارائه شود.

وی افزود: قداست بنیاد شهید برای خود بنیاد شهید نیست بلکه قداستی است که بنیاد شهید به اعتبار جامعه هدف خود دارد.

آقای اوحدی بیان داشت: خداوند متعال به اعتبار فرزندان شهدا و سال‌ها رنج و مشقت آزادگان، نفس‌های خسته ریه‌های جانبازان شیمیایی و … به بنیاد شهید قداست و عزت داده است که با درک این اعتبار می‌توان در مسیر خدمت قرار گرفت.

وی ادامه داد: اگر نگاه به بنیاد شهید یک نگاه تشکیلاتی و مدیریتی باشد، آن جا ابتدای مشکلی است که با آن مواجه خواهیم شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این بنیاد در سال ۱۳۸۳ با ادغام سه مجموعه بنیاد شهید انقلاب اسلامی، ستاد آزادگان و بنیاد جانبازان ایجاد شده است.

بنیاد شهید و امور ایثارگران جایگاه و نهاد مقدسی است و رهبر معظم انقلاب راه برون رفت از همه مشکلات کشور را فرهنگ ایثار و شهادت می‌داند و این اصل در مسیر فعالیت‌های همه باید مدنظر باشد.

وی تصریح کرد: ضرورت دارد رسانه‌ها بویژه صدا و سیما در مسیر ترویج و توسعه بیش‌ازپیش فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه گام بردارند.
معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه بر لزوم خدمات‌رسانی مناسب به جامعه ایثارگران در کشور تاکید و گفت: موفقیت و قدرت مملکت به برکت فداکاری‌ها و تلاش‌های خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان است.

وی افزود: فرزندان شهدا و ایثارگران امروز وارد عرصه خدمت شده‌اند و باید از ظرفیت‌های این عزیزان به خوبی بهره گرفت.
اوحدی بیان داشت: لازمه رفتار و مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران داشتن روحیه جهادی و انقلابی است.

وی اضافه کرد: اخلاق‌مداری، روحیه خدمت و انضباط مالی از اصول مهمی است که باید همواره مدنظر همه کارکنان باشد به خصوص در زمینه انضباط مالی باید بسیار با دقت رفتار شود، زیرا اموال و املاک بنیاد به عنوان امانت خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در دست بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: جامعه ایثارگری مقدس‌ترین و با عزت‌ترین اقشار در کشور هستند.
وی افزود: شرایط جانبازان قطع نخاعی بسیار سخت و پیچیده است که نیازمند توجه بیشتری هستند.

اوحدی با بیان اینکه ملت ایران خود را مدیون جامعه ایثارگری می‌دانند، اظهار داشت: ارائه هر گونه خدمت حق مسلم جامعه ایثارگری است، زیرا همه مدیون این قشر زحمت کش و بی ادای جامعه می‌باشند.

وی در ادامه از تصویب پنج مصوبه با هدف حمایت از ایثار گران در دولت خبر داد و گفت: پاداش بازنشستگی تمامی خانواده معظم شهدا و ایثارگران هدف گذاری شده تا پایان دولت دوازدهم پرداخت می‌شود.

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با توجه به زمانی که بنیاد شهید برای این مهم گذاشته تمامی مطالبات عقب مانده جامعه ایثارگری تا پایان سال جاری پرداخت خواهد شد.

وی اظهارداشت: پاداش بازنشستگی خانواده‌های شهدا از سال ۱۳۹۳ تا امسال معوق مانده بود که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته هفته گذشته سازمان برنامه و بودجه پس از پنج سال با پرداخت پاداش بازنشستگی شهدا موافقت کرده است.

اوحدی یادآورشد: قانون مکلف کرده که تا پایان برنامه پنج ساله ششم تمامی فرزندان شاهد و جانبازان بالای ۷۰ درصد باید استخدام شوند که متاسفانه در این حوزه عقب ماندگی بسیار زیادی وجود دارد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *