sedayemodafean.org اوراق ودیعه بانک مرکزی

صدای مدافعان در هفته: ۱۸ تا ۲۴ مرداد ۱۳۹۹

۷۰ میلیارد ریال بدهی بنیاد شهید هرمزگان به بیمه دی پرداخت شد

sedayemodafean.org بدهی بنیاد شهید هرمزگانمدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران هرمزگان گفت: با پیگیری‌های مستمر از سال گذشته و در پنج ماه اخیر و با پرداخت ۷۰میلیارد ریال بدهی بنیاد شهید هرمزگان به بیمه دی پرداخت و با تسویه این بدهی، قراردادها مجدد با بیمارستان‌ها و داروخانه‌ها منعقد شده است. عطا ناوکی افزود: اواخر سال گذشته به علت بدهی بنیاد شهید استان به بیمه دی بسیاری از خدمات درمانی ایثارگران قطع شده بود، داروخانه‌ها خدمات رسانی نمی‌کردند و ایثارگران به همین دلیل با مشکلات زیادی روبرو بودند. وی ادامه داد: به همین دلیل با تفاهم نامه‌ای که بین بیمه سلامت و بیمه دی انجام گرفت، تمامی هزینه‌های اتاق عمل برای جامعه ایثارگری توسط بیمه پرداخت و مشکلات قبلی برطرف می‌شود. مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان یکی از عملکرد بسیار مهم این بنیاد در سال جاری به راه‌اندازی بنیاد شهید شهرستان قشم اشاره کرد که از فروردین امسال و بعد از گذشت چهل سال، این مرکز درحال خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگری این جزیره است. ناوکی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های اساسی که متاسفانه تاکنون تقریبا راکد مانده بود و به طور جدی مورد توجه قرار نمی‌گرفت مشکلات معیشتی جانبازان زیر ۲۵ درصد فاقد درآمد و شغل است.

موافقت شورای پول و اعتبار با انتشار اوراق ودیعه بانک مرکزی

sedayemodafean.org اوراق ودیعه بانک مرکزیشورای پول و اعتبار در جلسه‌‌ای این هفته با پیشنهاد بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و به منظور مدیریت نقدینگی با انتشار اوراق ودیعه توسط آن بانک موافقت کرد. بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار سررسید این اوراق حداکثر دو ساله و نرخ آن به پیشنهاد بانک مرکزی و تأیید شورای پول و اعتبار و حداکثر معادل نرخ تورم سالانه تعیین خواهد شد. پرداخت سود این اوراق به صورت سه ماهه و زمان انتشار آن به تشخیص هیئت عامل بانک مرکزی خواهد بود. همچنین در این جلسه، به پیشنهاد بانک مرکزی سقف فردی تسهیلات مسکن روستایی در سال ۱۳۹۹ از ۴۰ به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافت. ضمناً سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال جاری نیز به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر، یکصد و ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان‌ها یکصد و ۲۰ میلیون تومان، در سایر شهرستان‌ها یکصد میلیون تومان و در روستاها ۶۰ میلیون تومان تعیین شد.

بهره مندی ۵۰۰۰ ایثارگر از کارگاه‌های آموزشی در فارس

sedayemodafean.org آموزش خانوادهرجبعلی راهی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس، گفت: سال گذشته بیش از ۱۰۰ کارگاه آموزش خانواده ویژه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان برگزار شد که حدود پنج هزار ایثارگر در این کلاس‌های آموزشی شرکت کردند. او افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا، کارگاه‌های آموزشی خانواده امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود و پیش بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری حدود ۱۰ هزار نفر از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از این آموزش‌ها بهره مند شوند. معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس نیز با بیان اینکه امروزه مهمترین نارضایتی در زندگی افراد، عدم احساس رضایتمندی از زندگی است، عنوان کرد: این موضوع به دلیل تفاوت در میزان سلامت روان، سلامت فکر و سازگاری افراد با محیط پیرامون و مقابله با فشارهای زندگی است. حجت‌الاسلام محمدی پور اضافه کرد: آشنایی با اصول سلامت روان و به کارگیری آن در زندگی نه تنها رشد ابعاد مختلف شخصیتی و نیازهای بنیادی فرد را شامل می شود بلکه راهی مناسب و اصولی برای پیشگیری از آسیب‌ها و سالم کردن محیط روانی اجتماعی افراد است.

دور دوم تولید جهادی ماسک توسط رزمندگان گردان انصار الرسول(ص)

sedayemodafean.org گردان انصار الرسول(ص)گروه جهادی رزمندگان گردان انصار الرسول لشکر ۲۷ محمد رسول الله(ص) تهران در موج اول کرونا جهت تولید ماسک صلواتی که با هزینه شخصی رزمندگان و جانبازان و بانیان خیر تهیه شد، اقدام کردند. با تلاش این رزمندگان دفاع مقدس و پیشکسوتان عرصه جهاد، حدود ۴۰۰ هزار ماسک تولید و به بیمارستان‌های اکثر استان‌های کشور و مناطق محروم بصورت ارسال شد. اکنون نیز در موج دوم شیوع کرونا به جهت نیاز ضروری مجدد فعالیت مخلصانه، این گروه جهادی مجددا تولید ماسک را آغاز کرده است. امسال باتوجه به گستردگی ویروس کرونا نذر ماسک و ملزومات بهداشتی جایگزین خوبی برای نذورات امام حسین علیه السلام است و می تواند تا حدودی نیاز قشر ضعیف جامعه و عزاداران هیئت‌ها را بر طرف کند.

یادداشت سردبیر: در میان اخبار مربوط به جامعه ایثارگران در هفته گذشته به حتم موضوع پرداخت بدهی‌های بنیاد شهید هرمزگان به بیمه دی یکی از بهترین اخبار هفته بود که در برخی رسانه‌ها بازتاب داشت. این قدم مثبتی در مسیر صاف کردن بدهی‌های بنیاد شهید این استان به بیمه دی بود که برداشته شد. البته مقدار این بدهی‌ها در هر استان متفاوت است و در مجموع بنیاد همچنان مبلغ هنگفتی به بیمه دی بدهکار است. همچنین پرداخت حق معیشتی برای جانبازان زیر ۲۵ درصد که از هیچ‌ جا حقوق نمی‌گرفتند، را هم باید به فال نیک بگیریم. ما پیشتر در این مورد از مسئولین درخواست رسیدگی کرده بودیم و به این امید هستیم که وضعیت تمام جانبازان زیر ۲۵ درصد بزودی مشخص شود و خدماتی منجمله حقوق ماهیانه برای تمام این عزیزان در بودجه بنیاد گنجانده شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.