sedayemodafean.org قوانین ناکارآمد حوزه ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۴ تا ۱۰ مرداد ۱۳۹۹

قوانین ناکارآمد حوزه ایثارگران اصلاح می‌شود

sedayemodafean.org قوانین ناکارآمداحمد امیرآبادی فراهانی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی در نشست رسیدگی به مشکلات درمانی ایثارگران گفت: خوشبختانه فراکسیون ایثارگران مجلس یازدهم نگاهی جدی برای رفع مشکلات این عزیزان دارد. چندین کمیته نیزتاکنون تشکیل شده که یکی از آنها کمیته تلفیق قوانین است. وی افزود: در حال حاضر ۲۵  الی ۳۰ درصد قوانین اجرا نمی شود. جانبازان زیر ۲۵ درصد نیز مشکلات فراوانی دارند. مجلس یازدهم تصمیم دارد قوانینی که قابلیت اجرایی ندارد را تصحیح کند و از تصویب قوانینی که اجرایی نمی شود، جلوگیری کند. چرا که با تصویب قوانین ناکارآمد این تصور در جامعه ایجاد می شود که تمام منافع کشور به جا معه ایثارگری داده شده است. این در حالی است که بسیاری از قوانین این حوزه به مرحله اجرا نیز نمی رسد. امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: در حال حاضر با مشارکت بنیاد شهید، کمیته بودجه ۱۴۰۰ را ایجاد کرده ایم. کمیته برنامه هفتم نیز در حال راه اندازی است که با هماهنیگ قوه مجریه به منظور رسیدگی به اجرای قوانین ایثارگران خواهد بود.

۱۶۰ هزار سند دوران دفاع مقدس در دیر جمع آوری شد

sedayemodafean.org اسناد دفاع مقدسفرمانده سپاه سید الشهدا شهرستان دیر استان بوشهر گفت: ۱۶۰ هزار سند دفاع مقدس مربوط به رزمندگان، ایثارگران و شهیدان توسط مرکز آرشیو دفاع مقدس سپاه این شهرستان تهیه و جمع‌آوری شده‌است. سرهنگ ایرج سلیمانی با اعلام این خبر افزود: این اسناد حاوی عکس، وصیت نامه، دست نوشته، فیلم اعزام، خاطره  و زندگی نامه رزمندگان و شهیدان این شهرستان است که در مرکز آرشیو دفاع مقدس سپاه نگهداری شدهاست. وی گفت: گردآوری اسناد و خاطرات رزمندگان و شهیدان نقطه قوتی برای شهرستان است و می‌تواند به عنوان الگویی برای کشور باشد. فرمانده سپاه سیدالشهدا شهرستان دیر اظهار داشت: از همه مردم بویژه رزمندگان دفاع مقدس می‌خواهیم اگر اثری از شهید، رزمنده و آزاده در منزل خود دارند برای تکمیل اسناد به مرکز آرشیو دفاع مقدس تحویل دهند. وی گفت: روسای ادارات هم می‌توانند لیست کارکنان ایثارگر، صورت جلسات، مکاتبات و مستندات رزمندگان و کمک های خود به جبهه را تهیه و آنها را به مرکز آرشیو دفاع مقدس سپاه شهرستان تحویل دهند.

تجمع جانبازان شاغل در وزارت نفت/ اعتراض به منفی شدن فیش حقوقی

sedayemodafean.org تجمع جانبازانتعدادی از نیرو‌های جانباز شاغل در وزارت نفت، با تجمع جلوی سر در این وزارتخانه خواستار پیگیری مطالبات خود از وزیر نفت شدند. ماجرا از این قرار است که فیش حقوقی این نیرو‌ها در ماه گذشته رقمی منفی ثبت شده است. به بیان دیگر جانبازان شاغل در شرکت ملی نفت به جای دریافت حقوق این ماه خود تازه به این وزارتخانه بدهکار هستند و این وزارتخانه نیز علیرغم پیگیری‌های انجام شده در چند روز گذشته پاسخگو نبوده است. به همین دلیل این جانبازان شاغل تصمیم گرفتند که چند روز پیش جلوی سر در وزارت نفت تجمع کنند و خواستار دریافت مطالبات خود شوند. در این راستا یکی از جانبازان شاغل در وزارت نفت درباره مطالبات خود گفت: «چند روز پیش که فیش حقوقی به دست ما رسید دیدیم که رقم حقوق ما منفی ثبت شده است. پرس و جو کردیم به ما گفتند که ظاهرا شما به وزارت نفت بدهکار هستید و با توجه به میزان بدهی که دارید احتمالا تا دو ماه آینده نیز حقوق دریافتی شما صفر باشد.»

احداث ۱۷۰۰ واحد مسکن ایثارگران در خراسان جنوبی کلید خورد

sedayemodafean.org تسهیلات مسکن بنیاد شهیدمعاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت: احداث ۱۷۰۰ واحد مسکن ایثارگران برای اولین بار در خراسان جنوبی کلید خورد. سیدکمال‌الدین میرجعفریان در جلسه بررسی و تحلیل شیوه نامه مسکن ایثارگران اظهار داشت: طرح ساخت ۱۷۰۰ واحد مسکن ایثارگران یک هفته پس از امضای تفاهم‌نامه فی مابین رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار خراسان جنوبی، وارد مرحله اجرایی شد که براساس این تفاهم‌نامه از مجموع ۲۰ هزار مسکن ایثارگران که با همکاری وزارت راه و شهرسازی در سطح کشور ساخته می‌شود، سهم خراسان جنوبی یک ۱۷۰۰ واحد مسکونی در نظر گرفته شده است. وی با اشاره به اینکه برای اولین بار در خراسان جنوبی موضوع مسکن جامعه ایثارگری با پیگیری‌های استاندار خراسان جنوبی و پشتوانه مالی دولت اجرایی می‌شود، افزود: برای سرعت بخشیدن به روند اجرای این پروژه باید پیگیری جدی و بدون وقفه‌ای در حوزه‌های متولی صورت گیرد تا با تعامل و بر اساس برنامه زمانبندی و دقیق از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران، اداره کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بتوان در حداقل زمان ممکن، تعهدات این طرح را عملیاتی کرد.

 یادداشت سردبیر:‌ حقیقتا که ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا دیگر از جملاتی که با افعالی مانند «پرداخت میشود»، «اصلاح میشود»، و یا «رسیدگی میشود» خسته شده‌اند. اکثر این صحبتها یا هیچگاه عملی نمیشوند و یا وقتی به مرحله اجرا گذاشته میشوند که دیگر خیلی دیر است. در ارتباط با تجمع جانبازان شاغل در وزارت نفت هم این نکته را باید عنوان کنیم که هفته گذشته حداقل یک تجمع دیگر در تهران توسط ایثارگران و جانبازان برگزار شد که متسفانه بازتاب خبری پیدا نکرد و ما هم فقط از طریق گزارشی که یکی از مخاطبانمان برایمان ارسال کرده بود در جریان قرار گرفتیم. به هر حال جانبازان بدنبال حقوق و مزایای عقب افتادیشان هستند و از مسئولین محترم انتظار داریم هرچه سریعتر به این مطالبات رسیدگی کنند. صحبتهای آقای اوحدی در برنامه تهران ۲۰ که هفته گذشته از شبکه پنج سیما پخش شد امیدوار کنند بود اما صبر خواهیم کرد تا ببینیم آقای اوحدی و همکارانشان چند درصد از قولهایشان را میتوانند عملی کنند. در مورد خبر درج شده دیگر هم که مربوط به اسناد جمع آوری شده جنگ تحمیلی است هفته گذشته، صدای مدافعان مقاله‌ای در این رابطه منتشر کرد که این موضوع را به خوبی تجزیه و تحلیل میکند و فقط میتوانیم این را بگوئیم که حقیقتا از تمام کسانی که در ارتباط با جمع آوری و حفظ آثار ماندگار دفاع مقدس تلاش میکنند تشکر میکنیم و دست تک تک آنها را میبوسیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.