sedayemodafean.org سهام بانک دی ایثارگران

آزادسازی سهام بانک دی ایثارگران تا هفته آینده

اوحدی از آزادسازی سهام بانک دی متعلق به خانواده‌های ایثارگران تا هفته آینده خبر داد.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید اوحدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در برنامه تهران ۲۰ در پاسخ به سوالی مبنی بر آزادسازی سهام بانک دی متعلق به خانواده‌های ایثارگران، اظهار کرد: امروز تمهیداتی اندیشیده شد و از هفته آینده سهام بانک دی آزاد می‌شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: افراد هوشمندانه عمل کنند و عجله‌ای برای فروش سهام نداشته باشند.

گفتنی است؛ این سهام ۱۲ سال بلوکه بود.

او با بیان اینکه دو مطالبه بسیار جدی متاسفانه باقی مانده است، گفت: یکی از آن‌ها از سال ۹۱ برای جانبازان بود که مربوط به ماده ۳۸ قانون جامع خدمات ایثارگران است.

اوحدی با بیان اینکه رئیس جمهور مصوبه خوبی دادند و قرار شد کلیه مطالبات ایثارگران تا پایان سال پرداخت شود، افزود: روز شنبه کلیه معوقات که از سال ۹۱ مانده بود را توانستیم ادای دین کنیم.

او افزود: ما مشکلاتی در حوزه آموزش و درمان داریم و از سال ۹۳ بدهی‌هایی را بنیاد شهید در حوزه دانشگاهی کشور دارد.

اوحدی با بیان اینکه رئیس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد که باید ۷ هزار میلیارد تومان بدهی‌های بنیاد را طی ماه‌های آینده پرداخت شود، ادامه داد: از روزی که به بنیاد آمدم، بر دو موضوع انضباط مالی و اداری تاکید کردم.

او گفت: بنیاد شهید تا سال ۸۳ فقط بنیاد شهید بود و در سال ۸۳ تصمیم گرفته شد ۳ مجموعه ادغام شوند.

اوحدی با بیان اینکه امروز سازمان اقتصادی کوثر و سازمان املاک کوثر مطلق به بنیاد شهید است، گفت: ما کارگروهی از نخبگان اقتصادی کشور را جمع کردیم که این کار برای اولین بار انجام شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در حوزه انضباط اداری کار‌های خوبی رخ داده است، تصریح کرد: ۴ کارگروه فرهنگی، مسکن، اشتغال و درمان را ایجاد کرده‌ایم.

اوحدی بیان کرد: بر اساس ماده ۲۱ قانون خدمات باید ۲۵ درصد جذب دستگاه‌ها از فرزندان شهدا و ایثارگران باشد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سوالی مبنی بر اختلاس بنیاد شهید در دوره‌های گذشته گفت: من از این اختلاس اطلاعی ندارم و در دوره‌های گذشته طرح تحقیق و تفحص تشکیل شد و پیگیر این طرح خواهم بود.

او با اشاره به آماده سازی زمینه ساخت ۳۰ هزار مسکن تا پایان دولت دوازدهم برای ایثارگران گفت: در مورد افزایش حقوق ایثارگران ضوابطی در کشور حاکم است و بر اساس ضوابط قانونی، حقوق جانبازان هم هر ساله افزایش می یابد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.