sedayemodafean.org پرداخت مطالبات ایثارگران

پرداخت مطالبات معوق ایثارگران آغاز شد

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه روز شنبه ۴ مردادماه در نشست صمیمی با جمعی از ایثارگران و معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از آغاز پرداخت مطالبات ایثارگران و تسویه کامل این مطالبات تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از «ایثار» محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور نشست برگزار شده را ارزشمند و کم‌نظیر توصیف کرد و گفت: تقدیر ایثارگران از بنده موجب شرمساری من در مقابل شهدا و حاضرین در جلسه شد، ای کاش در این مقطع کم تکرار در تاریخ وظیفه سربازی خودم را مقابل خانواده معظم شهدا و ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران به شایستگی انجام دهم.
رییس سازمان برنامه و بودجه تأکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به حساب بنیاد شهید و امور ایثارگران واریز شده تا در چند روز آینده بخشی از معوقات خانواده معظم شهدا پرداخت شود البته این بدهی در بخش‌های مختلف حدود ۷ هزار میلیارد تومان است و تا پایان امسال معوقات ایثارگران تسویه خواهد شد.
وی با اشاره به فداکاری و از خودگذشتگی ایثارگران در دوره‌های مختلف ادامه داد: شهدا و ایثارگران نجات‌دهنده کشور و مردم هستند و با خون خود از کشور پاسداری کردند. اگر اقدامی از سوی دولت صورت گرفته تنها ذره‌ای از حقوق حقه آنها است و باعث شرمساری بنده است که پرداخت برخی مطالبات ناچیز با تأخیر انجام شده و بنده با صداقت و صراحت خود را لایق و شایسته ستودن نمی‌دانم.
نوبخت افزود: ایثارگران برای سرافرازی نظام و کشور مرزهای جغرافیایی را در نوردیدند و در منطقه باعث سرافرازی اسلام شدند و همواره باید تأکید کنیم که شهدای ما رفتند تا نظام جمهوری اسلامی ایران و اسلام پایدار بماند. امروز نیز هر کدام از ما باید توجه کنیم که آیا در حال ادامه دادن راه شهدا هستیم یا خیر. من باور دارم که کشور در یک جنگ رو در رو با خبیث‌ترین قدرت جهان است و او از تمام ابزارها برای مقابله با جبهه ایران اسلامی استفاده می‌کند.
معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: شهدا در ۸ سال دفاع مقدس با کمترین امکانات جنگیدند ولی با اراده پیروز شدند، کشور اکنون نیز با کمبود منابع و بودجه مواجه است ولی با توجه به ظرفیت‌های کشور که همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب و رییس جمهوری بوده می‌توانیم از مشکلات عبور کنیم.
گفتنی است، در این نشست قرآن دست نویس یکی از شهدای والامقام، تقدیرنامه و تابلوی منقش به تصویر شهید سپهبد قاسم سلیمانی از سوی ایثارگران به محمدباقر نوبخت اهدا شد.

مطالبات معوق ایثارگران پرداخت می شود
سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در این نشست که در مجتمع فرهنگی جانباز شهید رسول زاده برگزار شد با اشاره به دستور رییس جمهور برای پرداخت معوقات جامعه ایثارگری تا پایان کار دولت دوازدهم گفت: پس از این دستور نشستی در این خصوص با رییس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد که ایشان با وجود همه مشکلات دولت تأکید داشتند که هر قدمی که برای جامعه ایثارگری برداشته شود قطره کوچکی از عظمت فداکاری آنها نخواهد بود.
وی افزود: در این نشست عنوان کردم که بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی ایثارگران سرمایه‌های عظیم انقلاب هستند و با پرداخت معوقات این عزیزان که برخی از سال ۹۱ و برخی از سال ۹۵ باقی مانده باید ذره‌ای از مسئولیت خود را نسبت به جامعه ایثارگری ادا کنیم.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه مصوبه دولت و پیگیری‌های رییس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت معوقات خانواده معظم شهدا و ایثارگران اقدامی انقلابی و ماندگار است گفت: همچنین پاداش بازنشستگی خانواده معظم شهدا و ایثارگران تا پایان سال جاری پرداخت می‌شود که با توجه به مشکلات اقتصادی کشور جای تقدیر دارد.
معاون رییس جمهور افزود: بنیاد شهید و امور ایثارگران در سه فصل مشکلاتی دارد که بخشی از آن پرداخت بدهی دانشگاه‌ها است که دستوراتی برای پرداخت آن در مرداد ماه صادره شده و از سوی دیگر اجرای ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران با مشکلاتی همراه بود که عمده مسائل آن حل شده و جزئی از پاداش مرخصی خانواده معظم شهدا باقی مانده که امیدواریم هر چه زودتر پرداخت شود همچنین مشکلات پرداخت حق بیمه تکمیلی ایثارگران نیز وجود دارد که بنا به گفته آقای نوبخت از محل هدفمندی یارانه‌ها و با عنایت دولت تأمین خواهد شد.

اعلام آمادگی فراکسیون ایثارگران مجلس برای پیگیری حل مشکلات ایثارگران
احمد امیرآبادی فراهانی رییس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست، اقدام دولت برای پرداخت معوقات ایثارگران را قابل تقدیر دانست و گفت: مجلس شورای اسلامی نیز در خدمت ایثارگران است و در جلسه اخیر با آقای اوحدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصمیمات خوبی در همراهی با دولت گرفته شده و به زودی جلساتی نیز در این راستا با ستاد کل نیروهای مسلح خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در فراکسیون ایثارگران کمیته‌های تنقیح قوانین، کمیته بودجه۱۴۰۰، کمیته مسکن و کمیته برنامه هفتم توسعه برای حل مشکلات ایثارگران فعال شده است. از مجموع قوانین مرتبط با ایثارگران بین ۲۵ الی ۳۰ درصد اجرا می‌شود و برخی قابلیت اجرا ندارند که تا پایان دولت دوازدهم باید تنقیح صورت گیرد.
وی تأکید کرد: در مجلس یازدهم قطعاً قوانینی را برای ایثارگران تصویب می‌کنیم که قابلیت اجرا داشته باشد و زمان و بودجه آن نیز به صورت دقیق پیش‌بینی خواهد شد. امیدواریم مشکلات بیمه درمانی تکمیلی ایثارگران و معوقات آن‌ها نیز مرتفع شود و از سوی دیگر بنیاد بتواند علاوه بر کمک‌های دولت از سازمان‌های اقتصادی زیرمجموعه خود نیز برای پرداخت مطالبات ایثارگران به خصوص در مورد دانشگاه‌ها کمک بگیرد.

 قدردانی از دولت برای تلاش در جهت کاهش مشکلات ایثارگران
حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در ادامه این نشست ضمن تقدیر از رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس سازمان برنامه و بودجه برای پرداخت مطالبات جامعه ایثارگری گفت: خوشبختانه تلاش‌های آقای اوحدی و گزارشات ارائه شده در جلسات هیئت دولت سبب شد که دولت در این تنگنای بودجه قدم‌هایی را برای حل مشکلات ایثارگران بردارد و رییس جمهوری پس از تلاش‌های رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در زمینه تأمین مسکن ایثارگران برای تسویه معوقات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران تا پایان دولت دستوراتی صادر کردند که جای قدردانی دارد.

یک نظر

  1. بنده،جانباز جبهه رفته درحالی که دانش آموز سال اول تجربی بودم قبل از امتحانات ثلث دوم بصورت داوطلب بسیجی به جبهه اعزام و مجروح موجگرفتگی شدم و از تحصیل باز ماندم.چون سرپرست خانواده بودم در شرکت نفت فلاتقاره بهرگان در شهر امام حسن. شمال استان بوشهر که دیوار بدیوار محل سکونتمان بود، از سال ۷۱ بصورد قرارداد یکساله مشغول کار گردیدم ولی در دولت هاشمی بعلت برنام تعدیل نیروی انسانی، به همراه تعداد دیگری از هم ولایتی هایم درسال ۷۵ با زور نیروهای امنیتی دولت هاشمی اخراج گردیدیم ولی تعدادی از همکاران که پول وپارتی داشتند،برسرکارشان ابقا شدند ولی با توجه به ممنوع بودن اخراج جانبازان طبق بخشنامه های موجود، بدلیل ضدیت مسئولین آن شرکت با بسیجی و جانبازان ، نتوانستم اعاده بکار شوم. سال ها با بدبختی و بدون بیمه وباتوجه به سرپرست خانواده بودن گذشت تا دولت نهم با پیگیری شکایت، پس از سیزده سال بیکاری و عائله مندی موفق در حالی که من از یک نفر به شش نفر تبدیل شده بودم، موفق به بازگشت بر سرکار قبلی ام شدم ولی با چه حقوقی؟ همان مسئولین که خود را شکست خورده میدیدند، دوباره باقلم به من ضربه زدند وپایه حقوق بنده را که از درس و پیشرفت آینده خود بدلیل جبهه رفتن و موج گرفتگی باز مانده بودم را به اندازه یک نفر مبتدی ومجرد زدند که تاکنون خدمتتان شکوائیه مینویسم، حقوقم از تمامی پرسنل این شرکت که بیش از ۲۶۰۰ میباشند کمتر است و وحتی با آن نمی توانم بدهی های سه چار ماه قبلم به بازار را بپردازم که این موضوع مشکل بیماری اعصاب و روانم را دوچندان کرده است!
    خوب بنظرشما من الان داد وشکایتم را به پیش چه کسی ببرم در صورتی همکاران مجرد بنده حقوق ماهیانه اشان سه چهار برابر بنده میباشد ولی بنده عائله مند با فرزندان دم بخت حتی نمیتوان نان خالی سیر برای فرزندانم خرید کنم.
    آیا شرکتی که بنده را برخلاف قوانین منع اخراج جانبازان اخراج نموده است و سیزده سال عازگار بنده را با بیکاری و بی بیمه ای نابوده کرده الان نباید خسارت بنده رادجبران نماید و پایه حقوقم. را در حد قابل قبولی بالا بیاورد؟؟
    شکایت خود را به پیشذچه کسی ببرم؟

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.