sedayemodafean.org حمایت ویژه دولت از ایثارگران

حمایت ویژه دولت از ایثارگران

معاون رئیس جمهور از تصویب پنج مصوبه حمایت از ایثارگران خبر داد و گفت: تفاهم نامه‌ای با سرپرست صمت برای توسعه و تامین اشتغال ایثارگران منعقد شده که امید است در سال جهش تولید شاهد برداشتن گام‌های بزرگی باشیم.

سعید اوحدی، امروز دوشنبه ۳۰ تیر در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه تامین زمین و ساخت ۱۷۰۰ واحد مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از سال ۹۱ بخش عمده‌ای از ماده ۳۸ قانون خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگری به دلایل مختلف محقق نشده بود که بر اساس اعتبارات تخصیص داده شده، محقق می‌شود.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از ایسنا، وی افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه برای نخستین بار در یک استان مانند خراسان جنوبی اشتغال و مسکن جامعه ایثارگری حل شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران بیان کرد: تفاهم‌نامه‌ای با سرپرست صمت برای توسعه و تامین اشتغال ایثارگران منعقد شده که امید است در سال جهش تولید شاهد برداشتن گام‌های بزرگی باشیم.

اوحدی ادامه داد: تفاهم‌نامه‌ای طی هفته گذشته با ستاد دیه کشور منعقد شده تا شاهد حضور ایثارگران در محکومیت‌ها نباشیم و زمینه برای آزادی آن‌ها فراهم شود.

وی بیان کرد: به منظور تامین زمین و احداث ۲۰ هزار مسکن ایثارگران نیز تفاهمنامه‌ای منعقد شده که بر اساس تاکیدات رهبری بر سال جهش تولید، حضور جامعه ایثار گران می‌تواند زمینه‌ای برای توسعه مدیریت جهادی باشد.

معاون رئیس جمهور بیان کرد: پاداش بازنشستگی خانواده معظم شهدا هدف گذاری شده تا پایان دولت دوازدهم پرداخت می شود.

اوحدی ادامه داد: برای تعیین تغییر وضعیت استخدامی ایثارگرانی که به صورت قراردادی اشتغال دارند، باید شرایط قانونی ایجاد شود و در این راستا تلاش می‌کنیم از تمام ظرفیت‌های قانونی برای تغییر وضعیت استخدامی این قشر استفاده کنیم.

وی یادآور شد: تا پایان دولت دوازدهم با ظرفیت‌های قانونی ایجاد شده شاهد تحقق کامل بند ج ماده ۸۷ قانون برنامه ششم مبنی بر استخدامی تمام فرزندان شهید و فرزندان جانبازان بالای ۷۰ درصد خواهیم بود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.