sedayemodafean.org آزاد سازی ایثارگران جرائم غیر عمد

امضای تفاهم نامه بین ستاد دیه و بنیاد شهید برای آزاد سازی ایثارگران جرائم غیرعمد

با هدف استخلاص زندانیان ایثارگری که به دلیل ارتکاب جرائم غیرعمد گرفتار بند شده‌اند، تفاهم‌نامه ستاد دیه کشور و بنیاد شهید و امور ایثارگران امضا می‌شود.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با توافق به عمل آمده در راستای تکریم و حمایت از جانبازان، خانواده‌های معظم شهدا و به ویژه بدهکاران غیربزهکاری که سابقه ایثارگری دارند ظهر امروز (۲۴ تیرماه) سعید اوحدی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و سید اسدالله جولایی مدیرعامل این نهاد حمایتی تفاهم‌نامه همکاری امضاء می‌کنند.

به دنبال این سند همکاری منسوبین درجه اول اعم از والدین، همسر و فرزندان شهداء آزادگان و جانبازان ۲۵ درصد به بالا در چتر حمایتی ویژه ستاد دیه قرار خواهند گرفت.

طبق بند‌های مندرج در تفاهم‌نامه در راستای مصون‌سازی زندانیان تحت پوشش بنیاد شهید و امور ایثارگران از آسیب‌های اجتماعی محکومان قطعی در جرائم غیرعمد و محکومیت‌های مالی ناشی از تسبیب، ضمان یا دیگر عقود مدنی کمیته مشترکی با حضور معاون اجرایی ستاد دیه کشور و معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد به موضوعات و موانع احتمالی رسیدگی خواهند کرد.

طرفین به منظور هماهنگی هر چه بیشتر در اجرای مفاد هر ۶ ماه تشکیل جلسه داده و گزارشی از پیشرفت فعالیت‌های انجام شده و محل منابع مالی در جهت آزادی مددجویان واجد شرایط را ارایه خواهند کرد.

گفتنی است، متاهلین، زنان سرپرست خانواده، محبوسانی از تیره سادات، محکومان بالای ۷۰ سال، جوانان کمتر از ۲۲ سال، بیماران صعب‌العلاج، معلولین و بدهکارانی از خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران همواره در اولویت نمایندگی‌های ستاد دیه قرار داشته و به دنبال همین اهمیت طی سال‌های ۸۶ و ۸۹ نیز طی امضای یک برنامه مشترک با بنیاد شهید به ترتیب ۱۸۸ و ۱۳۴ زندانی غیرعمد از بند زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشته‌اند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.