sedayemodafean.org ویلچرهای الکتریکی ویژه برای جانبازان

صدای مدافعان در هفته: ۲۱ تا ۲۷ تیر ۱۳۹۹

۱۴۶۰۰ جانباز غربالگری کرونا شدند

sedayemodafean.org غربالگری کرونامدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرای طرح غربالگری کرونا برای ۱۴ هزار و ۶۰۰ نفر از جانبازان دارای ریسک بالای بیماری خبر داد. محمد اسماعیل علی‌پور اظهار داشن: در این طرح با همکاری بیمه دی با تمام این عزیزان به‌صورت تلفنی تماس برقرار شد و پرسشنامه مربوط به علائم کووید _۱۹ به صورت کامل از ایثارگران و خانواده‌های آنان پرسیده شد. وی افزود: تیم بررسی به منزل جانبازانی که در این طرح دارای علائم بیماری بودند اعزام شده است و در این مرحله ضمن ارزیابی درجه حرارت بدن و میزان اکسیژن خون، آزمایش کرونا نیز از این عزیزان به عمل آمده است. مدیرکل پیشگیری و بهداشت روانی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ادامه‌دار بودن اجرای این طرح گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با بیمه دی سایر ایثارگران گروه‌های پرخطر نیز در این طرح تحت غربالگری قرار خواهند گرفت. علی‌پور در انتها خاطرنشان کرد: از تمام جانبازان و ایثارگران عزیزی که هدف اجرای این طرح هستند، خواهشمندیم همکاری‌های لازم را با افراد تماس‌گیرنده و تیم اعزامی جهت کنترل علائم و انجام آزمایش به عمل بیاورند.

یادداشت سردبیر:‌ طرح غربالگری کرونا برای جانبازان یکی از مهمترین طرح‌های ارائه شده در حال اجرا میباشد که میتواند در پیشگیری شیوع کرونا در میان جانبازان موثر واقع شود. جا دارد از مسئولین بنیاد تشکر ویژه‌ای داشته باشیم و همانطور که آقای علیپور گفتند از ایثارگران و جانبازان محترم تقاضا داریم که با افرادی که از طرف بنیاد تماس میگیرند و با تیم های اعزامی برای انجام آزمایش‌ها با آنها ملاقات میکنند، نهایت همکاری را بکنند.

طراحی و تهیه ویلچرهای الکتریکی ویژه برای جانبازان قطع نخاعی

sedayemodafean.org ویلچر الکتریکی برای جانبازان قطع نخاعیمدیر عامل سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح از طراحی ۱۳ ویلچر الکتریکی برای جانبازان قطع نخاعی استان کرمان در قالب طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد. امیر نوروزی گفت: پس از بررسی های به عمل آمده از وضعیت جانبازان سرافزار قطع نخاعی توسط سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، تیم مجرب و متخصصی عازم استان کرمان شد و پس از معاینات دقیق و آزمایشهای علمی بر روی ۱۳ جانباز قطع نخاعی این استان، در مدت زمانی کوتاه ۱۳ عدد ویلچر پیشرفته و به روز، متناسب با نیاز و نوع معلولیت این عزیزان طراحی، تولید و در اختیار این عزیزان قرار داد. نوروزی مهمترین امتیاز این ویلچرهای الکتریکی را تطیبق پذیری بیشتر با کاربر عنوان کرد و افزود: ویلچرهای طراحی شده به جانبازان اجازه می دهد تحرک بیشتری در خانه، محل کار، فضاهای کوچک و مسافت های طولانی داشته باشند و از لحاظ روانی نیز به این یادگاران عرصه جهاد و فداکاری، احساس توانایی و استقلال بیشتر می دهد.

یادداشت سردبیر:‌ این برای چندمین بار است که صحبت از چنین طرح‌هایی میشود اما معمولا به مرحله اجرا نمیرسد اما این بار به نظر میاید به لطف خدا و همکاری سازمان بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح حداقل تعدادی از جانبازان نخاعی استان کرمان میتوانند صاحب ویلچرهای الکتریکی شوند.

انتخاب اعضای هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران مجلس

sedayemodafean.org احمد امیرآبادی فراهانیآقای احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس، از انتخاب اعضای هیئت رئیسه فراکسیون ایثارگران در نشست این فراکسیون خبر داد و گفت: اینجانب به عنوان رئیس این فراکسیون انتخاب شدم. عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، افزود: همچنین آقایان محمدصالح جوکار و سید جواد حسینی‌کیا نمایندگان مردم یزد و سنقر به عنوان نواب اول و دوم، آقای سید کاظم موسوی نماینده مردم اردبیل به عنوان سخنگو و آقایان اقبال شاکری و علی‌اکبر بسطامی نمایندگان مردم تهران و ایلام به عنوان دبیران این فراکسیون انتخاب شدند.

 

یادداشت سردبیر:‌ آقای امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس یازدهم که به ریاست فراکسیون ایثارگران انتخاب شد همان فردیست که برای اولین بار از آمار واقعی مبتلایان کرونا در قم گفت هنگامی که مسئولین همچنان انکار میکردند که البته از ایشان به به خاطر همین موضوع شکایت هم شد که البته ایشان تبرعه شدند. امیدواریم همین شجاعت را در صحن مجلس هم نشان دهد

واگذاری ۱۶۴ هزار متر مربع زمین به جامعه ایثارگری برای ساخت مسکن

 sedayemodafean.org ساخت مسکنمدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: دولت با هدف حمایت از خانه‌دار شدن جامعه ایثارگران تاکنون ۱۶۴ هزار متر مربع زمین در اختیار خانواده شهدا و جانبازان قرار داده است تا بخشی از نیاز جامعه ایثارگری به مسکن برطرف شود. علی نبیان در مراسم امضای تفاهمنامه تامین مسکن ایثارگران که در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، گفت: تاکنون جلسات متعددی در وزارت راه و شهرسازی برگزار شده است تا موانع و مشکلات  تامین مسکن جامعه ایثارگری برطرف شود. وی با اشاره به امضای تفاهمنامه تامین مسکن ایثارگران بین وزارت راه و شهرسازی و بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این تفاهم نامه بر اساس ماده ۷ قانون خدمات رسانی به ایثارگران و جانبازان ۲۵ درصد و همسران شهدا انجام می شود و این افراد در این تفاهمنامه صاحبخانه می شوند. نبیان ادامه داد: امروز پیش نویسی بین وزارت راه و شهرسازی و معاون رییس جمهور امضا شد و امید است که با امضای آن گام بلندی در جهت خانه دار شدن این قشر برداشته شود. نبیان تصریح کرد: تلاش خود را به کار بریم تا از تمام ظرفیت‌های قانونی خود برای رفع مشکل مسکن ایثارگران استفاده کنیم. با امضای این تفاهم نامه نقشه راه مسکن ایثارگران در حال و آینده تنظیم شده است.

یادداشت سردبیر:‌ امیدوار و منتظر خواهیم ماند تا این طرح به مرحله اجرا گذاشته شود اما با توجه به پیشینه ایی که از مسئولین محترم سراغ داریم، چشممان آب نمیخورد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.