sedayemodafean.org پلاک جانبازی

صدای مدافعان در هفته: ۷ تا ۱۳ تیر ۱۳۹۹

ابلاغ مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۹۹

sedayemodafean.org تسهیلات مسکن ایثارگراناسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور، مصوبه مربوط به افزایش سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ را ابلاغ کرد. هیئت وزیران در جلسه مورخ ۱۱ تیر ۱۳۹۹، پیشنهاد افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ را به تصویب رساند. بر اساس مصوبه دولت، سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک میلیون نفر معادل (۰۰۰ر۰۰۰ر۶۰۰ر۱) ریال، مراکز استان‌ها (۰۰۰ر۰۰۰ر۲۰۰ر۱) ریال، سایر شهرستان‌‌ها (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۱) ریال و روستاها (۰۰۰ر۰۰۰ر۶۰۰) ریال تعیین شد. متن این ابلاغیه را اینجا بخوانید.

خدمتگزاران سلامت تا پایان تیرماه به عنوان شهید سلامت تلقی می‌شوند

sedayemodafean.org شهید سلامتسعید اوحدی در خصوص آخرین وضعیت تأیید خدمت‌گزاران عرصه سلامت به عنوان شهدای سلامت، گفت: وضعیت شهدای سلامت بر اساس سه گردش کار خدمت رهبر معظم انقلاب ارسال شد. یک گردش کار از سوی ستاد کل نیروهای مسلح، یک درخواست از سوی وزارت بهداشت و یک درخواست نیز از سوی بنیاد شهید برای ایشان ارسال شد و خوشبختانه با عنایت رهبر انقلاب هر سه درخواست مبنی بر به شمار آوردن خدمت‌گزاران عرصه سلامت به عنوان شهدای خدمت موافقت شد. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: در حال حاضر مصوبه شورای عالی امنیت ملی در این خصوص گرفته شده و روند ثبت این عزیزان به عنوان شهدای سلامت در مسیر خود قرار گرفته است. بر اساس قانون، با پایان این روند، این عزیزان به عنوان شهید تلقی خواهند شد و از تمامی خدمات بنیاد شهید نیز بهره مند می‌شوند. وی اظهار امیدواری کرد: به زودی آخرین هماهنگی‌ها با ستاد کل نیروهای مسلح انجام خواهد شد و تا پایان ماه جاری روند تأیید شهدای سلامت انجام می‌شود.

مدت دوره آموزشی خدمت سربازی باز هم تغییر کرد

sedayemodafean.org مدت دوره آموزشی خدمت سربازیسردار حبیب‌الله جان نثاری درباره جزئیات این خبر اظهار داشت: به دلیل ضرورت استفاده از کارکنان وظیفه در ماموریت های محوله و نیز کیفی سازی آموزش‌ها، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از امروز ۱۲ تیرماه، دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی از یک ماه به ۲ ماه تغییر یافت. بنا بر این گزارش، پیش از این ۲۱ خرداد سال جاری امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور، رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح گفته بود مدت آموزش رزم مقدماتی کارکنان وظیفه در مراکز آموزش نیروهای مسلح به دلیل شیوع ویروس کرونا تا پایان شهریور همچنان یک ماه خواهد بود. وی افزود: به تمام مراکز آموزشی نیروهای مسلح ابلاغ شده است که ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی اجرای دقیق و کامل آموزش به سربازان را در دستور کار قرار دهند. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح همان زمان تاکید کرد: هرگونه تصمیم گیری در خصوص ادامه این روند به شرایط بهداشتی کشور و میزان شیوع ویروس کرونا به مهر سال جاری منوط خواهد شد. سخن آخر این مقام مسئول در حالی است که وضعیت ویروس کرونا در کشور نه تنها بهتر نشده، بلکه مسئولان هشدار داده اند که به تعداد استان های با وضعیت قرمز کرونا افزوده شده و در روزهای خطرناکتری از نظر اپیدمی این ویروس به سر می بریم.

پلیس: پلاک جانبازی فقط به خودرو جانبازان بالای ۵۰ درصد تعلق می‌گیرد

sedayemodafean.org پلاک جانبازیرئیس مرکز شماره‌گذاری پلیس راهور ناجا گفت: پلاک خودروی جانبازی بر روی خودرو افرادی که بالای ۵۰ درصد جانبازی دارند و نیز آنهایی که اسامیشان در سامانه شماره‌گذاری ثبت شده، نصب می‌شود. سرهنگ علی محمدی افزود: جانبازان که برابر اعلام بنیاد شهید و امور ایثارگران دارای افتخار ۵۰ درصدی جانبازی به بالا هستند با ارائه کارت شناسایی جانبازی و معرفی نامه از سوی امور ایثارگران بنیاد شهید پس از حضور در مراکز تعویض پلاک و بازدید خودرو، پلاک جانبازی بر روی خودروی آنها نصب می شود. به گفته وی، اسامی جانبازان حائز شرایط قبلا توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران به پلیس راهور اعلام و در سامانه شماره گذاری ثبت شده است.محمدی در مورد شماره گذاری وسایل نقلیه وارداتی، مزایده ای، کلاسیک و گذر موقت نیز گفت: بعد از سیر مراحل قانونی و پرداخت عوارض گمرکی، دیون دولتی، عوارض دارائی و شهرداری و اخذ مجوزهای لازم از سوی سازمان های متولی از جمله استاندارد، محیط زیست، ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت و پلیس راهور و همچنین اخذ معاینه فنی معتبر، بیمه نامه شخص ثالث، صاحبان این خودروها باید به مراکز تعویض پلاک و واحدهای شماره گذاری سراسر کشور مراجعه کرده تا پس از بازدید خودرو توسط کارشناسان راهور و تایید اصالت آنها، شماره گذاری این خودروها انجام شود.

یادداشت سردبیر:‌ در کنار تمام اتفاقات ناگوار هفته گذشته منجله انفجارها در شمال و شرق تهران و سپس حمله به سایت اتمی نطنز، دیگر خبرهایی که در این متن خواندید،‌ موضوع سربازی و نظام وضیفه باز هم در خبرها دیده شد. البته نمیدانیم که آیا این تغییر در راستای ایجاد اصلاحات و نهایتا از بین بردن سربازی اجباری است و یا عکس آن، اما از شواهد پیداست که وضعیت سربازان وظیفه بخصوص با شیوع ویروس کرونا اصلا خوب نیست و حالا با این قانون آیا پروتکل‌های بهداشتی را میتوان بهتر از قبل اجرا کرد؟ انتظار داریم مسئولین نظام وظیفه و نیروهای مسلح در این مورد اطلاعات کاملتری در اختیار رسانه ها قرار دهند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.