sedayemodafean.org اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۳۱ خرداد تا ۶ تیر ۱۳۹۹

انتصابات جدید در بنیاد شهید و امور ایثارگران

sedayemodafean.org انتصابات جدید در بنیاد شهیدمعاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور احکام جداگانه‌ای «سرپرست حوزه ریاست» بنیاد شهید و امور ایثارگران و «مشاور امور ویژه» را منصوب کرد. سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور حکمی حجت ناصری را به عنوان سرپرست حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرد. حجت‌الله امانی نیز با حکم سعید اوحدی به عنوان مشاور امور ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد. پیش از این نیز علی گرجی‌زاده و محمد باقری با حکم معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به ترتیب به‌عنوان مشاور حقوقی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و مشاور مالی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی شده بودند.

توصیه‌های کرونایی بنیاد شهید به ایثارگران

sedayemodafean.org توصیه‌های کروناییمعاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور اطلاعیه‌ای بر لزوم توجه به نکات بهداشتی و رعایت این نکات توسط ایثارگران جهت پیشگیری از بیماری کرونا تأکید کرد. متن اطلاعیه معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران به شرح زیر است:
«بر اساس آمارهای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میزان ابتلا به بیماری کرونا در سطح کشور به ویژه تعدادی از استان‌ها افزایش یافته است. بر همین اساس از تمام هموطنان به ویژه ایثارگران عزیز می‌خواهیم که رعایت نکات بهداشتی لازم را جهت پیشگیری از این بیماری مد نظر داشته باشند. ایثارگران گرامی به ویژه گروه‌های آسیب‌پذیر مانند جانبازان شیمیایی، جانبازان قطع نخاع، والدین سالمند شهدا و ایثارگران دارای بیماری‌های زمینه‌ای باید با جدیت موارد بهداشتی و ایمنی را رعایت کنند و حفظ فاصله اجتماعی را مدنظر داشته باشند. پرهیز از مسافرت‌های غیرضروری، حضور در اجتماعات و مکان‌های شلوغ از مواردی است که باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها صورت گیرد. همچنین ایثارگران عزیز حتی‌المقدور از خانه خارج نشوند تا در معرض ابتلا به بیماری قرار نگیرند.»

کنگره بین‌المللی نفس‌های سوخته برگزار می‌شود

sedayemodafean.org کنگره بین‌المللی نفس‌های سوختهمعاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری کنگره بین‌المللی نفس‌های سوخته در تاریخ شنبه ۷ خردادماه با محوریت نکوداشت شهدا و جانبازان بمباران شیمیایی سردشت خبر داد. حجت‌الاسلام محمد حسن کاویانی راد با اعلام این خبر گفت: روز هشتم تیرماه به مناسبت بمباران شیمیایی مردم بی‌گناه، بی‌دفاع و مظلوم سردشت، در روز شمار تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز بین‌المللی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی نامگذاری شده است و بنیاد شهید و امور ایثارگران هرساله به این مناسبت برنامه‌های مختلف و متنوعی را در سطح بین‌المللی و ملی برگزار کرده است. وی ادامه داد: هم‌زمان با این مراسم به‌صورت آنلاین تعدادی از خانواده‌های شهدای سردشت، جانبازان، استاندار و نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان غربی با رعایت مسائل بهداشتی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گلزار مطهر شهدای سردشت و در محل حادثه از طریق ویدئو کنفرانس با کنگره مرکزی در ارتباط هستند، از سوی دیگر با هماهنگی‌های وزارت امور خارجه با مقر منع سلاح‌های هسته‌ای در لاهه و برخی مسئولان شهر هیروشیما و ناکازاکی نیز ارتباط مستقیم تصویری در مورد قربانیان سردشت خواهیم داشت. معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد خاطرنشان کرد: در این کنگره از تعدادی از خانواده‌ها و جانبازان قربانی سلاح‌های شیمیایی در سردشت در ستاد مرکزی و شهر سردشت تجلیل می‌شود، امیدواریم روزی جامعه به صلح، آرامش و امنیت برسد و تمامی سلاح‌هایی که علیه جان و امنیت مردم در سراسر کشور به‌کاربرده می‌شود از عرصه جهانی رخت بربندد.

۱۷۰۰ نفر از فرزندان شهدا و ایثارگران قزوینی در نوبت اشتغال هستند

sedayemodafean.org اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگرانمحمدرضا شکوهی اظهار داشت: اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران مهم‌ترین دغدغه بنیاد شهید استان است و برای رفع آن باید از ظرفیت بخش خصوصی و دولتی استفاده بهتری شود. معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران قزوین اظهار داشت: در حوزه‌ اشتغال ایثارگران قوانین خوبی داریم ولی باید اجرای آنها توسط مسئولان دستگاه‌های اجرایی به شکل بهتری عملیاتی و دنبال شود. شکوهی با بیان اینکه سال گذشته سهمیه ایجاد اشتغال ویژه خانواده شهدا و ایثارگران قزوین ۹۶ نفر بود که ما بیش از این تعداد موفق به اشتغالزایی شدیم،ادامه داد: سال گذشته ۲۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای اشتغال ۸۸ نفر هزینه شد و همچنین ۸۱ نفر از طریق آزمون استخدامی جذب دستگاه‌های دولتی شدند. این مسئول با بیان اینکه به آمار ایثارگران جویای کار هر ساله تعدادی فارغ‌التحصیل دانشگاهی اضافه می‌شود، افزود: امسال هنوز سهمیه اشتغال بنیاد شهید استان اعلام نشده ولی بزودی مشخص خواهد شد. وی خاطر نشان کرد: با هدف اشتغالزایی برای فرزندان شهدا و ایثارگران قزوینی، توانمندسازی شغلی جامعه ایثارگری از طریق آموزش‌های فنی و مهارتی، مشاوره شغلی و فنی ـ تخصصی و طرح آموزش کارورزی را در دستور کار داریم.

یادداشت سردبیر:‌ در خصوص آقای سعید اوحدی، رئیس جدید بنیاد شهید، چند هفته پیش مقاله‌ای منتشر کردیم. پس از آن چند پیام دریافت کردیم که بهتر است چند صباحی صبر کنیم و قضاوت را به چند ماه بعد موکول کنیم اما همانطور که در آن مقاله هم گفتیم، برداشت ما از این انتخاب فقط بر اساس گذشته و سوابق ایشان در سازمان حج و زیارت و سازمانهای دیگری است که ایشان در آنها خدمت کرده و امید داشتیم که مدیری با سابقه و کارنامه درخشان تری به عنوان رئیس بنیاد شهید انتخاب میشد. بنیادی که سالهاست از عدم وجود مدیرانی کاربلد رنج میبرد و شدیدا نیاز به یک بازنگری و یکسری اصلاحات کلی دارد. در مورد کرونا  و وضعیت اشتغال هم دیگر از گفتن و نوشتن خسته شده‌ایم از بس که گفتیم آقایان مسئول، به جای شعار دادن به وضعیت بد جانبازان شیمیایی رسیدگی کنید و بروید پای درد دلشان بنشید. قضاوت را به شما میسپاریم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.