sedayemodafean.org دولت در کنار خانواده‌های معظم شهدا

صدای مدافعان در هفته: ۲۴ تا ۳۰ خرداد ۱۳۹۹

پیگیری سهمیه ۲۵ درصدی اشتغال جامعه شاهد و ایثارگر

sedayemodafean.org پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارسمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان هرمزگان، در نشستی که با مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس داشت، در خصوص اشتغال جامعه ایثارگری گفتگو کرد. عطا ناوکی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران به دنبال ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب و رسیدن به اشتغال پایدار برای جامعه هدف است، اظهار داشت: اگر سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران در استخدام و جذب به طور کامل رعایت شود، مسئله بیکاری تعداد قابل توجهی از این عزیزان رفع خواهد شد. مدیرکل بنیاد شهید استان هرمزگان بر ضرورت اولویت جامعه ایثارگری در اشتغال تأکید کرد و گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی که تمام دنیا را فراگرفته است، یکی از دغدغه های اساسی این عزیزان نیز مسئله بیکاری محسوب می شود. گفتنی است؛ در پایان این نشست محمدعلی دادور مدیرعامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، ضمن بیان اینکه استخدام و به کارگیری نیرو در این پالایشگاه محدود به رشته های تخصصی مورد نیاز است، افزود: نهایت تلاش خود را خواهیم کرد تا در استخدامی جدید، سهمیه جذب ایثارگران را افزایش دهیم و افراد پذیرفته شده در مصاحبه های قبل را مشغول به کار کنیم.

روحانی: دولت در کنار خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است

sedayemodafean.org دولت در کنار خانواده‌های معظم شهدارئیس جمهور در پی گزارش آقای سعید اوحدی معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران از خدمات این بنیاد به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران بویژه در شرایط اقتصادی کنونی و همچنین ظرفیت‌های اقتصادی بنیاد شهید و راهکارهای افزایش این ظرفیت‌ها در جهت خدمت‌رسانی به جامعه هدف این بنیاد ، تاکید کرد که کشور مدیون ایثارگری‌های خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است و همه تلاش‌ها در دولت و بویژه بنیاد شهید، باید بر ماموریت ذاتی خود که خدمت به این عزیزان است، متمرکز شود. حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با اشاره به گزارش رئیس بنیاد شهید درباره مجموعه ظرفیت‌های اقتصادی بنیاد اظهار داشت: ضروری است برنامه‌ریزی‌ها در خدمت اهداف حمایتی بنیاد شهید از جامعه هدف یعنی خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران باشد. رئیس جمهور بازدید و سرکشی از خانواده‌های این عزیزان را به عنوان گامی ضروری از سوی مسئولان بنیاد شهید عنوان کرد و بر تداوم این دیدارها و رساندن این پیام رسا به خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران مبنی بر اینکه دولت در کنار این عزیزان آماده خدمت رسانی است، تاکید شود.

رسیدگی به درخواست‌های جانبازان از طریق سامانه تلفنی در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید

sedayemodafean.org سامانه تلفنی در کمیسیون پزشکیمدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از رسیدگی به درخواست‌های جانبازان به‌صورت پاسخگویی از طریق سامانه تلفنی و ارجاع درخواست‌ها به استان‌ها از طریق اتوماسیون اداری خبر داد. دکتر حمیدرضا حبیب‌اللهی با اشاره به ادامه فراگیری بیماری کووید ۱۹ گفت: با توجه به این موضوع و به‌منظور مقابله با شیوع این بیماری و حفظ سلامتی جانبازان عزیز، همکاران مستقر در اداره کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌صورت تمام‌وقت پاسخگویی مستمر به‌صورت تلفنی و ثبت و ارجاع درخواست‌ها به استان‌ها و مبادی ذی‌ربط را دارند. وی ادامه داد: به‌عنوان‌مثال طی روزهای ۱۰ الی ۱۲ خردادماه ۱۱۰ مکاتبه ثبت و جهت تسهیل و پاسخگویی به جامعه ایثارگری به استان‌ها ارجاع شده است. مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان هدف اصلی کمیسیون پزشکی بنیاد از اجرای این طرح را حفظ سلامتی جامعه ایثارگری و مقابله هرچه بیشتر با این بیماری عنوان کرد.

آغاز فعالیت سامانه مهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر

sedayemodafean.org دانشگاه شاهداداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران طی اطلاعیه‌ای از آغاز فعالیت سامانه مهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر واجد شرایط مقطع کارشناسی ورودی‌های قدیم خبر داد. متن اطلاعیه اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران به این شرح است:

سامانه مهمانی و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر ورودی قدیم تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌منظور تسریع و تسهیل در روند رسیدگی به تقاضای دانشجویان از تاریخ ۲۰ خردادماه الی ۲۰ تیرماه فعال خواهد بود؛ لذا تمام متقاضیان واجد شرایط می‌توانند در زمان یاد شده به سامانه جامع امور دانشجویان (سجاد) به نشانی portal.saorg.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. نقل‌وانتقال دانشجویان ورودی جدید پس از اعلام نتایج آزمون سراسری فعال و آماده ثبت درخواست متقاضیان انتقال خواهد بود. در پایان این اطلاعیه آمده است: برابر ماده ۶۲ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی، دانشگاه آزاد اسلامی و مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی موظف هستند با رعایت مقطع تحصیلی و نوع موسسه نسبت به انتقال دانشجویان و پذیرفته‌شدگان، آزادگان، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و همسر و فرزندان آنان و دانشجویان شاهد به دانشگاه یا مؤسسات آموزش عالی محل سکونت خانواده آنان و یا نزدیک‌ترین محل برای یک بار اقدام کنند.

یادداشت سردبیر: در مرور اخبار این هفته نمیشد از صحبتهای آقای رئیس جمهور به راحتی گذشت. حرف‌های تکراری و شعارهای همیشگی که البته برخی اوقات بیشتر باعث آزرده شدن دل خانواده‌های شهدا میشود تا امید دادن به آنها. ادعاهایی مبنی بر اینکه «دولت در کنار خانواده‌های معظم شهداست» و غیره، بیشتر مایه تاسف است در حالی که آقایان دقیقا خلاف آنرا ثابت کرده‌اند. البته نه اینکه موضوع عدم رسیدگی به خانواده‌های شهدا و ایثارگران و جانبازان موضوعی باشد فقط مربوط به دولت آقای روحانی و چه بسا مشکلات در دولت‌های نهم و دهم هم بسیار بودند اما در اینکه بنیاد شهید و نهادهای دولتی زیر نظر دولت دوازدهم با سوءمدیریت و سکوت در مقابل فساد گسترده مالی جامعه ایثارگران و خانواده‌های شهدا در بدترین شرایط خود قرار داده‌اند هم شکی نیست. کاش آقای روحانی و دیگر مسئولین بخصوص بنیاد شهید که اخیرا رئیس آن هم تغییر کرده شعور خانواده‌های شهدا را زیر سوال نبرند و دست از شعار دادن بردارند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.