sedayemodafean.org اتوبوس شهری برای ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۱۰ تا ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

استفاده رایگان از اتوبوس شهری برای ایثارگران و معلولان

sedayemodafean.org اتوبوس شهری برای ایثارگرانمدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین گفت: سالانه ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تردد جانبازان و خانواده معظم شهدا و معلولان در ناوگان حمل و نقل شهری قزوین اختصاص می یابد. محمد حسین ایرانخواه گفت: این سازمان در راستای ارتقای خدمات و تأمین رفاه جانبازان و افراد دارای معلولیت، استفاده از اتوبوس شهری را برای این قشر رایگان کرده است. ایرانخواه افزود: این اعتبار برای اولین بار سال گذشته برای تردد خانواده شهدا و جانبازان در نظر گرفته شد و امسال نیز دوباره در بودجه شهرداری به منظور رفاه و آسایش بیشتر خانواده ایثار گران تمدید شد. وی ادامه داد: برای این منظور کارت رایگان ویژه معلولان و جانبازان بالای بیست ‌و پنج درصد و خانواده شهدا صادر شده است.
این مسئول تاکید کرد: ایثارگران و جانبازان واجد شرایط که تاکنون موفق به دریافت کارت‌های خود نشده اند باید به بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان قزوین مراجعه کنند.

​اعلام رأی پرونده‌های مشمول ماده ۸۷ قانون برنامه ششم در کمیسیون پزشکی بنیاد

sedayemodafean.org کمیسیون پزشکی بنیاد شهیدمدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعلام رأی پرونده‌های مشمول ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه در کمیسیون پزشکی بنیاد خبر داد. دکتر حمیدرضا حبیب‌اللهی با اعلام این خبر گفت: علی‌رغم اعمال محدودیت‌های اجتماعی توسط ستاد کشوری مقابله با کرونا و در راستای احقاق حقوق متقاضیان مشمول ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه از ابتدای سال ۱۳۹۹ تاکنون ۸۰۷ پرونده بررسی و اعلام رأی شده است. وی افزود: اداره کل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران درصدد است تا در صورت درخواست استان‌هایی که دارای وضعیت سفید ابتلا به کرونا هستند، نسبت به برگزاری کمیسیون پزشکی در این استان‌ها اقدام کند. مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در انتها تأکید کرد: متوسط زمان لازم برای صدور رأی پس از ورود پرونده به کمیسیون پزشکی بنیاد کمتر از ۵ روز است.

بانک اطلاعات دانش‌پژوهان شاهد و ایثارگر راه‌اندازی می‌شود

sedayemodafean.org بانک اطلاعات دانش‌پژوهان شاهد و ایثارگرستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با حضور اعضا، مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز، مسئولان بنیاد امور شاهد و ایثارگران البرز و استادان مشاور دانشگاه آزاد اسلامی این استان به‌منظور بررسی مسائل مالی، آموزشی، رفاهی و علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر تشکیل جلسه داد. در این نشست پس از بررسی مسائل مطرح‌شده با توجه به اهمیت فعالیت‌های دانش‌بنیان در سیاستگذاری‌های دانشگاه آزاد اسلامی در استان البرز، مقرر شد بانک اطلاعات دانش‌پژوهان و محققان دانشجویان شاهد و ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی البرز راه‌اندازی شود و پس از تأیید ایده‌ها و پروژه‌های تحقیقاتی کاربردی این دانشجویان در کمیته‌های تخصصی واحدهای دانشگاهی، این طرح‌ها به‌منظور جذب حمایت‌های مالی به سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد امور شاهد و ایثارگران استان البرز ارسال شود. مسائل و مشکلات مالی و آموزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر زیر ۲۵ درصد نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و در پایان مقرر شد مشکلات خاص این دانشجویان پس از بررسی و تأیید امور شاهد و ایثارگران دانشگاه برای بررسی‌های تکمیلی و حمایت‌های کمیسیون موارد خاص بنیاد شهید البرز به این سازمان ارسال شود.

گره مسکن مهر ایثارگران، باز می شود

sedayemodafean.org گره مسکن مهر ایثارگرانحجت‌الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد شهید وامور ایثارگران خراسان رضوی در سفر به قوچان به منظور پیگیری مشکلات ایثارگران با فرماندار این شهرستان دیدار و ضمن تسلیت فرا رسیدن سالگرد ارتحال امام راحل و سالروز شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد گفت: مهمترین هدف امام خمینی (ره) تشکیل نظام اسلامی و برقراری عدالت اجتماعی بود و اعتقاد داشت مسلمانان باید آزادانه و مستقل در عرصه جهانی زندگی کنند. او با بیان اینکه امام راحل (ره) یک عالم و شخصیتی دینی بودند، افزود: امام راحل از همان آغاز نهضت اسلامی مخالف سیاست‌های رژیم شاهنشاهی بودند و این مخالفت را همواره به صورت علنی اعلام می‌کردند و نمی‌توانستند در قبال تصمیماتی که بر علیه ملت مسلمان ایران گرفته می‌شد سکوت کنند.
یادداشت سردبیر: هفته دوم خرداد ماه را در حالی پشت سر گذاشتیم که چند خبر خوب در رسانه‌ها در ارتباط با امور ایثارگران و جانبازان منتشر شد. اول اینکه جا دارد از سازمان اتوبوسرانی شهرداری قزوین تشکر کنیم که اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی برای تردد درون شهری جانبازان و خانواده معظم شهدا مهیا کردند و امیدواریم که دیگر شهرها و استانهای کشور نیز چنین خدماتی به جانبازان، معلولین و خانواده‌های شهدا ارائه دهند. مهمترین اصل در مورد اکثر خبرهای خوب منتشر شده اما به اجرا گذاشتن و عمل کرده به وعده‌هایی است که داده میشود و اینکه بسیاری از قول‌ها عملی نمیشوند و فقط در حد یک تیتر خبری و وعده باقی می مانند که باعث بی‌اعتباری مسئولین و از میان رفتن اعتماد  آنها میان جمعیت ایثارگران میشود. همانطور که امام (ره) فرمودند، که اتفاقا هفته‌ای که گذشت مصادف با ۳۱ سالگرد عروج ملکوتیشان هم بود، «جانبازان و ایثارگران پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامی ما هستند. آنان اگرچه بخشی از پایشان را از دست داده‏اند، اما ایستاده‏اند تا نام، یاد و فرهنگ شهیدان را زنده نگه دارند؛ و اگرچه ممکن است دستی در بدن نداشته باشند، ولی هم‏چنان علمداران این انقلابند.» امیدواریم که تمام دولتمردان بخصوص نمایندگان محترم مجلس یازدهم که بسیاری از آنها خود از جامعه ایثارگران و خانواده های شهدا هستند، علمدار تفکر و نگاه امام (ره) نسبت به ایثارگران و جانبازان باشند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.