sedayemodafean.org تسهیلات حمایتی بانک صادرات

صدای مدافعان در هفته: ۳ تا ۹ خرداد ۱۳۹۹

پرداخت بیش از ١٠ هزار میلیارد ریال تسهیلات حمایتی بانک صادرات در بخش مسکن شهری و روستایی

sedayemodafean.org بانک صادرات ایرانحمایت بانک صادرات ایران از تامین و بهسازی مسکن شهری و روستایی اقشار آسیب‌پذیر طی سال ٩٨ با پرداخت بالغ بر ١٠ هزار میلیارد ریال ادامه یافت. این بانک با هدف حمایت از تامین، بازسازی و بهسازی مسکن روستایی و شهری در مناطق مختلف کشور، طی سال ٩٨ با اعطای ١١ هزار و ۸۶۰ فقره، بالغ بر ١٠ هزار و ۵۶۶ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی برای تسهیلات مسکن خانواده‌های شهدا، جانبازان، ایثارگران، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، احداث حمام روستایی و نوسازی بافت‌های فرسوده شهری پرداخت کرده است. این بانک در سال گذشته ١١ هزار و ۴۳۲ فقره وام اقشار ویژه به ارزش بیش از هشت هزار و ٩٧٩ میلیارد ریال برای خرید مسکن اقشار ویژه (خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران) برای حمایت از این بخش از جامعه اختصاص داد. بهسازی و نوسازی مسکن روستایی در اقصی نقاط کشور نیز مورد توجه بانک صادرات ایران بوده به نحوی که در سال ٩٨ بالغ بر هزار و ۵۵۶ میلیارد ریال وام حمایتی به شش هزار و ۷۵۶ نفر در روستاهای محروم کشور توسط این بانک پرداخت شده است. در سال گذشته همچنین برای احداث ٣٧٢ باب حمام روستایی و نوسازی بافت فرسوده بالغ بر ٣١ میلیارد ریال توسط بانک صادرات ایران پرداخت شد.

مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره هنری دفاع مقدس «فانوس» تمدید شد

sedayemodafean.org چهارمین جشنواره جشنواره هنری دفاع مقدسمدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قم گفت: مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره هنری دفاع مقدس «فانوس» تا ۱۲ خرداد تمدید شد. حجت‌الاسلام علی لقمان‌پور با اشاره به برگزاری چهارمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس اظهار داشت: شهیدان والامقام، جانبازان و آزادگان سرافراز، رزمندگان و ایثارگران عزیز، مدافعان وطن، مدافعان حرم، مدافعان سلامت، مجاهدان جهاد و مقاومت اسلامی و خانواده‌های معظم ایثارگران از جمله محورهای این جشنواره است. وی افزود: تبیین نقش اقشار، اقوام، مذاهب در دفاع مقدس، معرفی نقش ویژه بانوان، مادران، همسران، خواهران و فرزندان رزمندگان اسلام در معرفی حماسه ایثار و شهادت، معرفی دستاوردها و آثار ارزشمند فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، علمی و بین‌المللی دفاع مقدس در چهلمین سالگرد این حماسه بزرگ بخش دیگری از دیگر موضوعات چهارمین جشنواره ملی تولیدات هنری فانوس است. مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس قمتصریح کرد: مهلت ارسال آثار به چهارمین جشنواره ملی تولیدات هنری و سینمایی دفاع مقدس با عنوان «فانوس» تا روز دوشنبه ۱۲ خرداد تمدید شد. لقمان‌پور ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا ۱۲ خردادماه آثار خود را در قالب‌های مختلف هنر‌های نمایشی، تجسمی، موسیقی و سرود، تلویزیونی و سینمایی، رادیویی، بخش آزاد و بخش ویژه سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی، به دبیرخانه استانی این جشنواره واقع در قم، خیابان شهیدان فاطمی (دور شهر)، بین کوچه ۱۳ و ۱۵، اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قم ارسال کنند.

بیش از ۱۷۰۰۰ ماسک بین خانواده‌های شهدا و ایثارگران استان مرکزی توزیع شد

sedayemodafean.org بنیاد شهید و امور ایثارگرانمدیرکل بنیاد شهید استان مرکزی با اشاره به اقدامات بنیاد شهید استان در راستای حمایت از خانواده‌های شاهد و ایثارگر در روزهای سخت کرونایی گفت: حدود ۱۷ هزار و ۸۷۰ ماسک، ۷ هزار و ۷۲۱ دستکش و ۳۱۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده به صورت الکل و ژل دست بین خانواده‌های شاهد و ایثارگر پرخطر پس از شناسایی توزیع شد. مرتضی انصاری‌فر افزود: تعدادی پیامک‌ برای جامعه هدف در راستای اطلاع از وضعیت خانواده‌های شاهد و ایثارگر و اطلاع‌رسانی و رعایت موارد بهداشتی بین جامعه هدف ارسال شد، همچنین حدود ۵ هزار تماس به سراسر استان برای اطلاع از آخرین وضعیت جامعه هدف داشتیم. وی ادامه داد: در بین جامعه ایثارگری تعدادی فوتی ناشی از ابتلا به ویروس کرنا داشتیم و تعداد از مبتلایان به ویروس کرونا هم بودند که بهبود یافتند، شهید غلامرضا فولادی آزاده و جانباز ۷۰ درصد در اثر ابتلا به ویروس کرونا به درجه رفیع شهادت نائل شد.

۲۸ هزار دانش‌آموز ابتدایی برای مدارس شاهد پیش ثبت‌نام کردند

sedayemodafean.org امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورشمدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش آخرین آمار پیش ثبت‌نامی‌های پایه اول ابتدایی مدارس شاهد را تا ۶خرداد۹۹ ۲۸ هزار دانش‌آموز اعلام کرد. محمدرضا رزاقی درباره آخرین تعداد پیش ثبت‌نامی‌های پایه اول ابتدایی در مدارس شاهد به پانا گفت: «تا امروز سه‌شنبه ۶ خرداد ۲۸ هزار دانش‌آموز برای ثبت‌نام در مدارس شاهد پیش ثبت‌نام خود را انجام داده‌اند.»وی ادامه داد: «مهلت این پیش ثبت‌نام که از اول خرداد آغاز شده تا ۱۷ خرداد است و فعلا تصمیمی برای تمدید این مهلت نگرفته‌ایم.» مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سامانه‌های دیگری جز سامانه سجا برای این موضوع مورد تایید اداره کل نیستند، تاکید کرد: «خانواده‌های متقاضی برای پیش ثبت‌نام فرزندان خود باید با ورود به سامانه سجا به‌ نشانی saja.medu.ir نسبت به پیش‌ثبت‌نام فرزندانشان اقدام و کد رهگیری دریافت کنند. پس از اتمام مهلت پیش‌ ثبت‌نام، افرادی که امتیاز لازم را کسب کرده باشند، برای ارائه مدارک و تکمیل مراحل ثبت‌نام از طرف مدرسه با آنان تماس گرفته می‌شود.» رزاقی اضافه کرد: «مهلت ثبت‌نام ورودی مدارس شاهد برای دانش‌آموزان پایه هفتم از یکم تا ۱۴ تیر و پایه دهم از ۵ تا ۲۱ تیر خواهد بود. همچنین ثبت‌نام از دانش‌آموزان سایر پایه‌های تحصیلی نیز از یکم تا دهم مردادماه از طریق مدارس شاهد انجام می‌شود.»

 

یادداشت سردبیر: هفته گذشته با سالروز آزادسازی خرمشهر آغاز شد و بسیاری از ما را که از آنروزهای پرالتهاب و غرورآفرین خاطرات خوب و بد زیادی داریم به همان خرداد ۶۱ برگرداند. بسیاری از عزیزانی که واقعه فتح خرمشهر را رقم زدند دیگر در میان ما نیستند و به قول دوستی که میگفت شاید بهتر که نیستند تا این روزها را ببینند. ۳۸ سال پس از آزادی خرمشهر نه خرمشهر به چیزی که لیاقتش را داشت رسیده و نه ایثارگران و جانبازانی که در نهایت از خودگذشتگی خرمشهر را آزاد کردند امروز در رفاه هستند. به هر حال اخبار آغاز هفته مانند سالهای قبل وقایع آنروزهای شیرین خرداد ۶۱ را یادآوری کرد اما کمتر از شرایط ایثارگران و خانواده‌های شهدای خرمشهر گفتند. با فرا رسیدن روز قدس هم که امسال بدون راهپیمایی و تجمعات برگزار شد تمرکز بسیاری از رسانه ها به روز قدس و سپس عید فطر معطوف شد. ماه رمضان ۱۴۴۱ هم به پایان رسید اما تقریبا هیچ رسانه و خبرگزاری معتبری به مشکلات ایثارگران و جانبازان در چند ماه گذشته اشاره‌ای نکرد و توجه اکثر دولتمردان در هر دو جناح سیاسی کشور به آغار کار مجلس یازدهم بود. با آغاز کار مجلس حالا همه نگاه ها منجمله جامعه ایثارگران به مجلس است تا بلکه با توجه به درصد بالای نمایندگان ایثارگر و فرزندان شاهد که در مجلس حضور دارند، به حل مشکلات درمانی، بیمه، و اشتغال خانواده‌های شهدا و ایثارگران نیز توجه شود. کاری که مجلس دهم در انجام آن موفق عمل نکرد.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.