sedayemodafean.org تجهیزات پزشکی و توانبخشی ایثارگران

صدای مدافعان در هفته: ۲۷ اردیبهشت تا ۲ خرداد ۱۳۹۹

تجهیزات پزشکی و توانبخشی ایثارگران تامین می شود

sedayemodafean.org تجهیزات پزشکی و توانبخشیمعاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: به زودی تجهیزات پزشکی شامل پروتزهای ارتوپدی، آنژیوپلاستی قلب جهت درمان ایثارگران استان تأمین می شود. محمد تنیان بیان داشت: با پیگیری و هماهنگی‌هایی که توسط عطا ناوکی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان انجام شد، خدمات جدیدی در دستور کار بیمه مکمل یا دی قرار گرفت که بخش مهمی از مشکلات درمانی ایثارگران برطرف می‌شود. وی ضمن بیان اینکه قرارداد تأمین تجهیزات پزشکی و توانبخشی اتاق عمل مربوط به انواع پروتزهای ارتوپدی، آنژیوپلاستی قلب و… در بیمارستان‌های خصوصی با بیمه‌ منعقد شد، افزود: بعد از انعقاد این قرارداد، دغدغه پرداخت هزینه درمانی از دوش ایثارگران برداشته می‌شود و به صورت مستقیم از طریق بیمه به بیمارستان پرداخت خواهد شد. تنیان خدمت به ایثارگران را بالاترین درجه ایثار دانست و ادامه داد: هر چند هیچ خدمتی نمی‌تواند از خود گذشتگی و رشادت‌های دلیران ایران زمین را جبران کند، ولی توفیق خدمت به خانواده شاهد و ایثارگران یک فرصت معنوی است.

گندزدایی آسایشگاه‌های جانبازان توسط تشکل‌های شاهد

sedayemodafean.org گندزدایی آسایشگاه‌های جانبازانمدیرکل مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: اماکنی مانند آسایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و سایر دستگاه‌هایی که جانبازان شیمیایی در آن تردد دارند توسط تشکل‌های شاهد گندزدایی شده است. عادل مهری، درباره اقدامات این سازمان برای مقابله با شیوع کرونا گفت: مواد ضدعفونی ارگانیک برای ایزوله و گندزدایی اماکنی مانند آسایشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز ساختمانی بنیاد شهید و سایر دستگاه‌هایی که جانبازان شیمیایی در آن تردد دارند توسط تشکل مجمع ایثارگران انقلاب اسلامی و نخبگان ایثارگر تولید و در حال بهره‌برداری است. وی با بیان اینکه تشکل‌های شاهد و ایثار در سراسر کشور فعال هستند ابراز داشت: طبخ و توزیع حدود سه هزار غذای گرم در تهران، تهیه و توزیع دو هزار بسته بهداشتی و ۵۰۰ ماسک و محلول ضدعفونی‌کننده توسط تشکل‌های اسوه ایثار، تهیه بسته‌های غذایی به نیابت هر شهید و توزیع آن به خانواده‌های شناسایی‌شده کم‌بضاعت توسط انجمن خادمان شهدا حرم در سراسر کشور در حال انجام است.

رونمایی نرم‌افزار چندرسانه‌ای «روزهای خوب» در سوم خرداد

sedayemodafean.org روزهای خوبمدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: از نرم‌افزار چند رسانه‌ای «روزهای خوب» حاوی اطلاعات شهدای والامقام عملیات بیت‌المقدس که منجر به آزادسازی خرمشهر شد، در روز سوم خرداد رونمایی خواهد شد. علی کاظمی در رابطه با برنامه‌های گرامی‌داشت روز سوم خرداد، اظهار داشت: به مناسبت گرامی‌داشت سوم خرداد سالروز عملیات بزرگ بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر، برنامه‌های مختلفی در استان برگزار خواهد شد.وی با اشاره به اینکه برنامه‌های گرامی‌داشت سوم خرداد به‌صورت تجمعی برگزار نمی‌شود و ویژه برنامه‌های مختلفی در فضای مجازی پیش‌بینی شده است، افزود: در میادین مختلف استان، فضاسازی و نصب بنر انجام خواهد شد.این مسئول تصریح کرد: به مناسبت سوم خرداد معرفی شهدای استان زنجان در عملیات بیت‌المقدس در فضای مجازی برگزار خواهد شد و زیارت مجازی شهدای این عملیات راه‌اندازی شده و نمایشگاه آثار شهدای عملیات آزادسازی خرمشهر به صورت مجازی در موزه شهدای استان زنجان فرآهم شده است.وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند در سایت‌های شاهد و نوید شاهد با دلاورمردی‌های شهدا، رزمندگان و فرماندهان استان زنجان در عملیات بیت‌المقدس آشنا شوند، ادامه داد: طرح سپاس نیز به همین مناسبت به صورت تلفنی برگزار و مناجات‌نامه‌ها، وصیت‌نامه‌ها، آثار شهدا و تاریخ شفاهی این عملیات در برنامه‌های سوم خرداد ارائه خواهد شد.

آغاز ثبت‌نام مدارس شاهد از اول خرداد

برنامه زمان‌بندی ثبت‌نام دانش آموزان در مدارس شاهد مشخص شد. خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان، ایثارگران و سایر افراد متقاضی ثبت نام در مدارس شاهد می‌توانند از طریق سامانه “سجا” به نشانی saja.medu.ir طبق برنامه زمابندی اعلام شده برای ثبت نام اقدام کنند. بر این اساس، مهلت ثبت نام ورودی مدارس شاهد در پایه اول ابتدایی از یکم خرداد آغاز می‌شود و تا ۱۷ همین ماه ادامه دارد. همچنین ثبت نام دانش آموزان پایه هفتم از یکم تا ۱۴ تیر و پایه دهم از ۵ تا ۲۱ تیر خواهد بود.

یادداشت سردبیر: با نگاهی به اخبار و گزارش‌های منعکس شده از خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مختلف در هفته گذشته میتوان حال و حوای خرمشهر را حس کرد. روز مقاومت و پیروزی در راه است. آغاز خرداد امسال همچنین همراه است با روز قدس که نشانگر مقاومت و مظلومیت مردم فلسطین است. اینروزها همچنین روزهای پایانی ماه مبارک رمضان را نیز سپری میکنیم و در این ایام از تمام ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدا التماس دعا داریم. در این بخش هفتگی صدای مدافعان، مایلیم توجه شما را نه تنها به اخبار مهم هفته جلب کنیم بلکه با هر هفته که به پایان میرسد قصد ما این است که بتوانیم اعمال و کردار خود را سنجیده و از خود بپرسیم برای خدمتگزاران واقعی کشور که جامعه ایثارگران و جانبازان بخش مهمی از آن است، چه کرده‌ایم و ما به عنوان یک شهروند ما برای هموطنانمان چه به ارمغان آورده‌ایم؟ اینروزها که اکثریت جامعه بخصوص جامعه ایثارگران و خانواده‌های شهدا، از مسئولین و مقامات دل بریده‌اند و کمتر کسی چشم به دولتمردان دارد، باید یار و یاور هم باشیم تا زحمتکشان واقعی کشور در این روزها مانند پزشکان و پرستاران،‌ خدمتگزاران شاغل در شهرداری‌ها، مرزبانان شجاع و تمام عزیزانی که دلشان برای ایران و اسلام میتپد و در راه خدمت به کشور از هیچ تلاشی دریغ نمیکنند، بتوانند با امید به فردا زندگی بهتری برای کشور بسازند. التماس دعا و پاینده و سرافراز باشید.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.