sedayemodafean.org صدای تنفس مدافعان را می‌شنوید؟

صدای تنفس مدافعان را می‌شنوید؟

همانگونه که در بخش درباره ما در وبسایت آمده از دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس تا قربانیان حوادث تروریستی بیش از ۲۲۵ هزار شهید تقدیم انقلاب شده است اما کل جانبازان در کشور بیش از ۵۸۰ هزار نفر هستند. اگر به این آمار, تعداد آزادگان دوران دفاع مقدس و خانواده شهدا را اضافه کنیم به جمعیتی حدود چهار میلیون نفر میرسیم که می تواند منشاء تحولات مثبت در جامعه باشند.

در میان ما ایثارگران و جانبازان شیمیایی و نخاعی و دارای بیماری‌های تنفسی ریوی و کبدی بسیارند و بیش از هر گروه دیگری در معرض ابتلا به کرونا هستند. خطاب این مقاله شما هستید. دست اندرکاران سایت صدای مدافعان پیام‌های متعددی در خصوص وضعیت نگران‌کننده برخی از شما دریافت کرده اند. این موضوع ما را بر آن داشت تا از طریق سایت و از طریق رسانه‌های اجتماعی از وضعیت شما با خبر بشویم. لطفا به ما بگویید در این شرایط چه وضعیتی دارید؟ آیا از حمایت لازم برخوردارید؟ آیا این حمایت‌ها را از طریق خانواده،‌ بستگان یا نزدیکان خود دریافت می‌کنید؟ آیا مسئولان به وعده‌های خود وفا کرده‌اند؟ با ما تماس بگیرید و وضعیتتان را به ما اطلاع بدهید. ایمیل بفرستید،‌ کامنت بگذارید یا از طریق رسانه‌های اجتماعی ما با ما در تماس باشید. ما صدای شما را به گوش مسئولین خواهیم رساند.

در آغاز ماجرای کرونا معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاعیه‌ای منتشر کرد و توصیه‌هایی برای پیشگیری ابتلا به ویروس کرونا به ایثارگران ارائه کرد. پس از آن هم تعدادی از مدیران کل بنیاد شهید در استان‌های مختلف با توجه به آسیب‌پذیری والدین معظم شهدا و بخشی از گروه‌های جانبازی تعهد کردند بسته‌های بهداشتی حاوی محلول ضدعفونی کننده،‌ ماسک و دستکش به ترتیب اولویت بین والدین شهدای ۳ فرزند شهید،‌ ۲ فرزند شهید و تک فرزند شهید و جانبازان ۷۰ درصد توزیع کند. همچنین به خانواده‌های شهدا و ایثارگران گفتند برای مراجعه به بیمارستان‌ها،‌ پزشکان عمومی و متخصص نگرانی نداشته باشند.

از سوی دیگر مدیرعامل صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران به خسارت اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا در جامعه ایثارگری گفت: در گذشته این وام به جانبازان، همسران جانبازان، فرزندان جانبازان و همچنین ایثارگران، همسران، فرزندان ایثارگران و همسران، فرزندان، پدر و مادر شهدا پرداخت می‌شد، اما با پیگیری‌هایی که صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران انجام شد در ۱۳ فروردین در هیات وزیران مقرر شد این وام به خواهران و برادران شهدا که بیکار هستند با اولویت این وام نیز پرداخت شود. آیا شما از این وام‌ها و تسهیلات برخوردار شدید؟ آکر نشدید،‌ چه موانعی بر سر راه شما هست؟ به نظر شما چه کسی یا کسانی مسئول پاسخگویی هستند؟

برادران جانباز ما،‌ دمتان گرم. ما مخلص شما هستیم و این مقاله را صرفا برای این می‌نویسیم تا شما بدانید در این ایام وانفسا،‌ نفس شما برای ما آهنگ حیات است. اگر ناله‌ای دارید با ما در میان بگذارید تا مسئولان بهای تنفس شما را بدانند.

یک نظر

  1. شما هیچوقت در حد واندازه رزمنگان، شهدا و جانبازان جنگ ایران و عراق نخواهید بود! شما همانهایی هستید که مردم بی دفاع ایران را که هر بار برای اعتراض به اوضاع معیشت و خفقان با دست خالی با خیابانها آمدند به خاک و خون کشیدید!

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.