sedayemodafean.org انتصاب مدیرکل مصدومین شیمیایی

صدای مدافعان در هفته: ۲۰ تا ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹

انتصاب مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران

sedayemodafean.org انتصاب مدیرکل مصدومین شیمیایینماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور حکمی «سعید عطاری» را به‌عنوان مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرد.

در متن حکم حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی آمده است:

جناب آقای سعید عطاری
بنا به پیشنهاد معاون محترم بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران و نظر به تعهد، شایستگی، تجارب ارزنده و علاقه‌مندی شما به جامعه ایثارگری، جنابعالی را به سمت مدیرکل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب می‌نمایم. امید است با سرلوحه قرار دادن اصول حاکم بر خدمات دولت تدبیر و امید و در جهت تعالی مادی و معنوی کشور با بسیج امکانات و سرمایه‌های سازمان و با رویکرد فرهنگی، تلاش مضاعفی را برای خدمت به بهترین بندگان خدا در ابعاد مادی و معنوی، تبیین حق عظیم شهدا و ایثارگران، آکندن عطر شهادت در کل جامعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نحو احسن به‌کارگیرید.

رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران

sedayemodafean.org سیستم ویدئو کنفرانسحجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی پس از رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در جلسه‌ای که با حضور مدیران کل بنیاد شهید و امور ایثارگران در تمام استان‌های سراسر کشور از طریق این سامانه برگزار شد، راه‌اندازی سیستم ویدئوکنفرانس را فرصت خوبی برای برقراری ارتباط مستمر با بخش‌های مختلف بنیاد دانست و افزود: امیدواریم این سامانه به زودی توسعه پیدا کرده و قابلیت برقراری ارتباط با ادارات بنیاد در شهرستان‌ها نیز مهیا شود. وی در ادامه ضمن تشریح شرایط اعتباری بنیاد و تخصیص منابع، به بروز سیل در برخی استان‌های کشور اشاره کرد و گفت: پس از بارندگی‌های اخیر شاهد وقوع سیل در سطح برخی شهرستان‌ها بودیم. مدیران بنیاد در استان‌ها و شهرستان‌های سیل زده باید بررسی‌های لازم را انجام دهند تا در صورت آسیب دیدن ایثارگران در این حوادث اقدامات لازم برای کمک به آنان انجام شود.

بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار برای مناسب‌سازی شهر در سال ۹۹

sedayemodafean.org مناسب‌سازیمشاور مناسب‌سازی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان گفت: امسال حدود پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای اجرای پروژه‌های مناسب‌سازی با محور علیرضا ابراهیمیان اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ ستاد مناسب سازی فضاهای شهری در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تشکیل شد تا مباحث مناسب‌سازی ساختمان‌ها و فضاهای شهری را برای افراد دارای معلولیت، جانبازان و سالمندان را نیازسنجی، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی کرده و بر نحوه اجرای پروژه‌های مناسب‌سازی نظارت کند. وی افزود: به این منظور ردیف بودجه اختصاصی در شهرداری اصفهان برای مناسب سازی معابر، پارک‌ها و فضاهای شهری وجود دارد که میزان آن در سال‌های گذشته رشد خوبی داشته است. مشاور مناسب‌سازی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: امسال حدود پنج میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای اجرای پروژه‌های مناسب سازی با محوریت مناسب‌سازی فضاهای شهری، ساختمان‌های در اختیار شهرداری، پارک‌ها و معابر در مناطق ۱۵ گانه شهر اختصاص یافته است.

کمک‌های مومنانه بنیاد شهید تهران بزرگ برای جانبازان زیر ۲۵ درصد

sedayemodafean.org کمک‌های مومنانهحمیدعلی صمیمی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت: مقام معظم رهبری سخنانی در نیمه شعبان برای کنترل و مبارزه با بیماری کرونا داشتند و در کنار آن به نقش مردم در کمک به یکدیگر تحت عنوان رزمایش همدلی و کمک مومنانه اشاره کردند؛ برهمین اساس همه دستگاه‌ها اقداماتی انجام دادند؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز برنامه ویژه‌ای برای کمک به معیشت ایثارگران تدارک دید. وی با اشاره به کمک‌های این سازمان گفت: برای ایثارگران فاقد درآمد که عمدتا جانبازان زیر ۲۵ درصد هستند و هیچ درآمدی از صندوق‌های حمایتی ندارند، مستمری به صورت دائمی و ماهانه در نظر گرفته شده است که تقدیم می‌شود. بر همین اساس ۲۳۰۰ نفر در سراسر کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند. علاوه بر این اقلام بهداشتی مانند ماسک، دستکش و … در بین ایثارگران با شرایط خاص که جانبازان بالای ۵۰ درصد یا جانبازان شیمیایی و اعصاب و روان زیر ۵۰ درصد هستند توزیع شد. وی خاطرنشان کرد: به مناسبت ولادت امام حسن علیه السلام و روز اکرام، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران اقدام به توزیع سبدهای کالا و بن کارت در بین جانبازان زیر ۲۵ درصد کرد. ۱۰۰۰ سبد کالا و بن کارت فروشگاه رفاه فراهم شده است که توزیع آن از امروز آغاز خواهد شد و تا شب‌های احیا ادامه خواهد داشت.

یادداشت سردبیر: با وجود اینکه به دلیل حادثه رخ داده در رزمایش نیروی دریایی ارتش و شهادت ۱۹ تن از جوانان غیور این سرزمین هفته نه چندان خوبی را پشت سر گذاشتیم، با سپری کردن شب‌های قدر بار دیگر این فرصت را یافتیم تا در درگاه خداوند متعال طلب آمرزش کنیم و دستهایمان را به سوی او دراز و باز هم مانند هر سال پیش روی او شرمنده باشیم. جامعه جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های شهدا در این ماه‌های اخیر سختی‌های زیادی را متحمل شده‌اند و فشارهای اقتصادی و سپس درگیر شدن کشور با ویروس کرونا فقط به دردهای ایثارگران اضافه کرد. در این میان و همانطور هم که هر هفته در خبرها میخوانید مسئولین و دولتمردانی مانند حجت‌الاسلام شهیدی مرتبا از کارهایی که برای ایثارگران و خانواده‌های آنها کرده‌اند میگویند و با اغراق و بعضا دروغ، تلاش میکنند تا پوششی بر کوتاهی‌های نهادهای دولتی بخصوص بنیاد شهید بگذراند. خبرهای منتشر شده در مورد بنیاد شهید که نمونه‌هایی از آن را در بخش خبری این هفته ما می خوانید، همه از موفقیت‌های بنیاد و پروژه‌های موفق میگویند اما کاش خودمان را به کوچه علی چپ نزنیم و حداقل با قشری که برای دفاع از ناموس و خاک وطن ما جنگیده و امروز درگیر کهنسالی و فقر و بیماریست، صادق باشیم. حرف و انتقاد برای گفتن زیاد داریم اما دیگر نه توانش را داریم نه امیدی به اینکه گوش شنوایی هست برای حرفهای تکراری ما.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.