sedayemodafean.org توصیه‌های کرونایی

آمارها و ملاحظات کرونایی درباره ایثارگران

ایثارگران به دلیل شرایط جسمی و زمینه‌ای و سنی‌ای که دارند باید تا حد ممکن از خانه خارج نشوند و ارتباطات خود با دیگران را به کمترین حد لازم برسانند…

به گزارش صدای مدافعان به نقل از فاش نیوز، در حالی که انتشار ویروس کووید ۱۹ یا همان کرونا، تقریبا دنیا را فرا گرفته و متاسفانه کشور ما را نیز درگیر کرده است، در این میان جانبازان و خانواده شهدا نیز به این ویروس مبتلا و متاسفانه تعدادی از آنها نیز فوت شده و یا به دیار باقی شتافته‌اند.

بر اساس شنیده‌ها، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا بین جامعه هدف بنیاد شهید و امور ایثارگران نسبت به آمار کشوری مبتلایان بیشتر است.

با توجه به آخرین آماری که از سوی سخنگوی وزارت بهداشت و ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام گردیده، از مجموع ۷۰۰۲۹ نفر در سراسر کشور که آلوده به این ویروس شده حدود ۵/۵ درصد نفر از این تعداد را جانبازان و خانواده شهدا تشکیل می دهند که همین پنج و نیم درصد، ۴۵ درصد از آنها از اقشار مختلف جانبازان هستند و ۵۵ درصد باقی مانده نیز از بین خانواده معظم شهدا اعم از اولیای بزرگوار شهید و همسر و فرزندان شهدا هستند که بیشتر آنها به ترتیب در استان‌های تهران، اصفهان، گیلان، قم و مازندران هستند.

از مجموع کشوری مبتلایان به کرونا تا کنون حدود ۴۵۰۰ نفر از هموطنانمان در گذشته‌اند که تعداد ۷/۵ از آنها از اقشار ایثارگران هستند که البته نسبت به کل آمار فوت شدگان، درصد بالایی محسوب می شود. ضمن اینکه تعداد بستری شدگان در بیمارستان‌ها در کشور ۳۹۸۷ نفر می باشد که از این تعداد نیز حدود ۲۷ درصد از جانبازان معزز و خانواده مکرم شهدا می باشند که به کووید ۱۹ مبتلا و در بیمارستان‌ها تحت نظر و معالجه قرار دارند.

در همین حال، از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران دو بیمارستان شهید مصطفی خمینی و ساسان در تهران جهت بستری بیماران، و البته به طور ویژه، ایثارگران مبتلا به کرونا اختصاص یافته و بیمارستان خاتم الانبیاء(ص) نیز برای درمان سایر بیماری‌های ایثارگران در نظر گرفته شده است.

با این اوصاف، به نظر می رسد که مسئولیت رسیدگی به وضعیت ایثارگران مبتلا شده به کرونا، غیر از مسئولین وزارت بهداشت و درمان کشوری، مدیران مربوطه در بنیاد شهید هستند که می بایست با اتخاذ تدابیر لازم و شدید، علت درصد بالای مبتلایان و فوت شدگان ایثارگر، نسبت به کلیت آمار اعلامی وزارت بهداشت را بررسی و راهکار لازم را اتخاذ نمایند تا از روند رو به رشد مبتلایان و فوت شدگان در بین ایثارگران کاسته شود و برای بهبود و رسیدگی به وضعیت بهبود یافتگان ایثارگر نیز تدابیری در نظر گرفته شود.

البته در این میان خود ایثارگران نیز نقش مهمی دارند و به دلیل شرایط جسمی و زمینه‌ای و البته سِنی‌ای که دارند باید تا حد ممکن از خانه خارج نشوند و ارتباطات خود با دیگران را به کمترین حد لازم برسانند.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.