sedayemodafean.org دفتر حقوقی خانه ایثارگران

صدای مدافعان در هفته:‌۶ تا ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹

دفتر حقوقی خانه ایثارگران استان تهران افتتاح شد

sedayemodafean.org دفتر حقوقی خانه ایثارگراندفتر حقوقی خانه ایثارگران استان تهران به منظور کاهش مشکلات و رسیدگی به مسائل حقوقی جانبازان و ایثارگران و همچنین رفع دغدغه‌های حقوقی خانواده‌های معزز این قشر از جامعه تاسیس شد. اکبر حیدریان مشاور عالی دبیر کل خانه ایثارگران کل کشور و مدیر کل خانه ایثارگران استان تهران در این مراسم با تاکید بر اینکه خانه ایثارگران یک نهاد مردمی است، افتتاح این دفتر را گامی مهم در جهت مشاوره و حل مشکلات حقوقی ایثارگران استان تهران دانست و ابراز امیدواری کرد با این اقدام بتوانیم گوشه‌ از مشکلات حقوقی ایثارگران عزیز و خانواده گرامی ایشان را حل کنیم. این مقام مسئول در ادامه افزود: خانه ایثارگران جهت پوشش بیمه‌ای جامعه ایثارگر و خانواده این عزیزان با شرکت سهامی بیمه ایران قراردادی طراحی و آماده عقد قرارداد کرده که بسیار منحصر به فرد و جامع است. این قرارداد شامل خدمات بیمارستانی، زایمان، دندانپزشکی، پاراکلینیکی و … است و به زودی شرایط آن اعلام خواهد شد. مدیر کل خانه ایثارگران استان تهران از همه عزیزان ایثارگر که در مراسم‌ها و برنامه‌های خانه ایثارگران حضور فعال داشته‌اند تشکر و قدردانی کرد به ویژه اعضای قرارگاه بهداشتی درمانی خانه ایثارگران که در این ایام شیوع بیماری کرونا در محلات مختلف استان تهران اقدام به ضدعفونی و گندزدایی معابر و مبلمان شهری کرده‌اند و با به خطر انداختن جان خود از جان شهروندان محافظت می‌نمایند قدردانی کرد.

یادداشت سردبیر:‌ قدم مثبتی برداشته شده است که اگر ادامه داشته باشد میتواند در راستای حل و فصل برخی از مشکلات حقوقی جامعه ایثارگران کمک بزرگی باشد. باید دید که آیا در شهرهای دیگر و بخصوص در شهرستانهای کوچکتر هم چنین موسساتی ایجاد و مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت یا خیر.

حذف محدودیت تأییدیه پزشکی و دارویی جانبازان در ایام شیوع کرونا

sedayemodafean.org بیمه دیمحمدرضا کشاورز، مدیرعامل بیمه دی با بیان اینکه شرکت بیمه دی همزمان با شیوع ویروس کرونا وظیفه خود دانست که در راستای مراقبت از سلامتی و خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به جامعه ایثارگری اقدامات پیشگیرانه ای را انجام دهد گفت: در همین راستا فعالیت‌های متعددی در جهت تسهیل امور مربوط به ایثارگران توسط این شرکت انجام شده است که یکی از این اقدامات توزیع بیش از ۱۳ هزار بسته بهداشتی حاوی ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و کرم مرطوب‌کننده بین جانبازان ۷۰ درصد و خاص بود. وی افزود: حذف کامل محدودیت برای تأییدیه‌های پزشکی و دارویی برای جانبازان دارای بیماری‌های خاص و کاهش چشمگیر محدودیت‌ها برای سایر بیمه شدگان، راه‌اندازی مشاوره آنلاین پزشکی برای جانبازان ۷۰ درصد و خاص، راه‌اندازی اپلیکیشن تلفن همراه برای پیگیری و مشاهده وضعیت اسناد هزینه ارائه شده از دیگر اقدامات شرکت بیمه دی در این زمینه بوده است. مدیرعامل شرکت بیمه دی آغاز نظرسنجی و تماس با بیمه شدگان برای اطلاع از نیازمندی‌های آنان را یکی دیگر از اقدامات این شرکت عنوان کرد و افزود: تاکنون برای جمع‌آوری اسناد هزینه از درب منزل در شهر اصفهان به صورت پایلوت اقدام و امکان گسترش این طرح به سراسر کشور بررسی و تأیید شده است. گسترش فعالیت‌های مرکز ارتباط شرکت بیمه دی به منظور پاسخگویی تلفنی هرچه بیشتر و کاهش مراجعه حضوری بیمه شدگان نیز اقدام دیگری بوده که توسط شرکت بیمه دی صورت پذیرفته است.

یادداشت سردبیر:‌ با توجه به پیشینه بیمه دی و مشکلاتی که برای ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های شهدا در ارتباط با بیمه ایجاد شده است کمتر کسی برای صحبتهای روسا و مدیران بیمه دی احترم و ارزشی قائل است. در چند سال‌های اخیر هزاران جانبازان و ایثارگر به خاطر کم کاری‌های بنیاد شهید و بیمه دی دچار مشکل شده‌اند و چه بسا بیمه دی در حالی حاضر تلاش میکند تا اعتبار از دسته رفته خود در میان جانبازان و ایثارگران را تا حدی بازگرداند.

افزایش حقوق ایثارگران از اردیبهشت ۹۹ اعمال می‌شود

sedayemodafean.org حقوق ایثارگرانداوود حیدری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران گفت: موضوع اعمال افزایش ۵٠ درصدی امتیازات فصل دهم، پس از مکاتبه و پیگیری‌های حضوری، متاسفانه به دلیل ابلاغ دیرهنگام، در فروردین اعمال نشد. وی افزود: با توجه به عدم اجرایی شدن این مصوبه در فروردین و اعتراض ایثارگران، موضوع همچنان در دستور کار شبکه ملی ایثارگران قرار داشت تا اینکه طی پیامی از سوی یکی از مدیران ارشد بنیاد شهید، اعلام شد که با توجه به بسته شدن حقوق‌ها در بیستم هر ماه، آیین‌نامه افزایش حقوق ۲۴ فروردین ابلاغ شد که متاسفانه امکان اعمال مصوبه جدید وجود نداشت و لذا اردیبهشت ۹۹ مصوبه افزایش حقوق‌ها اعمال خواهد شد. مدیرعامل شبکه ملی ایثارگران ابراز امیدواری کرد با این افزایش بخشی از مشکلات معیشتی ایثارگران عزیز مرتفع شود.

یادداشت سردبیر:‌ پیش بینی کرده بودیم که اعمال افزایش حقوق ایثارگران به تعیق بی‌افتد که چنین هم شد. امیدواریم این مهم در ماه‌های آینده عملی شده و به قول خود مسئولین بخشی از مشکلات معیشتی ایثارگران عزیز مرتفع شود.

تشریح جدیدترین خدمات بنیاد شهید و ایثارگران برای مقابله با بیماری کرونا

sedayemodafean.org خدمات بنیاد شهیدحجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی با اشاره به اقدامات انجام شده توسط ستاد مدیریت بحران بنیاد پس از شیوع بیماری کرونا، گفت: تاکنون ۳۵ میلیارد ریال اعتبار برای مقابله با این بیماری در مرکز و ادارات کل بنیاد استان‌ها اختصاص یافته است. وی ادامه داد: محتوای آموزشی لازم در زمینه بیماری کرونا نیز تهیه و در شکل‌های گوناگونی از جمله پیامک، فضای مجازی و به شکل فیزیکی در اختیار ایثارگران قرار گرفته، توزیع بسته‌های بهداشتی حاوی ماده ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش برای والدین معزز شهدا و جانبازان با ریسک بالا در سراسر کشور توسط ادارات کل استانی بنیاد نیز انجام شده و ادامه دارد. نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، برقراری مستمری برای دو هزار و ۳۰۰ نفر از جانبازان زیر ۲۵ درصد فاقد درآمد را از دیگر اقدامات صورت گرفته اعلام کرد و افزود: در آستانه فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اعتبار مناسبی به استان‌ها برای مساعدت به جانبازان بدون درآمد و دارای مشکل مالی تخصیص داده شد. رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته، اسامی ۲۶۰ هزار نفر از والدین معزز شهدا و جانبازان آسیب‌پذیر برای انجام آزمایش کرونا در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفته؛ همچنین بیمارستان‌های ساسان، مصطفی خمینی و خاتم‌الانبیاء (ص) به همراه سایر مراکز درمانی ضمن پذیرش بیماران با تمام امکانات در خدمت ایثارگران هستند.

یادداشت سردبیر: باید خدمت حجت‌الاسلام شهیدی عزیز گفته شود که پس ازقربانی شدن بیش از صد تن از جانبازان و ایثارگران به خاطر ابتلا به کرونا در هفته‌های اخیر، دیگر این کمک‌‌ها به نوعی نوشدار پس از مرگ سهراب است. این در حالی است که این وعده‌ها پیش تر هم داده شده بود که به ندرت عملی شدند و بسیاری از مخاطبین ما که از ایثارگران و اعضای محترم خانواده‌های شهدا هستند از بی‌توجهی بنیاد شهید و کم اثر بودن کمک‌های ناچیز آن نهاد به این قشر مظلوم جامعه خبر میدهند.

۳ نظر

  1. دین خود را مسلمان و مذهب خود را شیعه اعلام می کنید حتی بویی از دین اسلام و حتی بویی از مذهب شیعه ندارید این آدرس مربوط به اینجانب جانباز ۲۵ درصد با کد ملی ۲۵۱۰۶۹۲۰۴۶ می باشد در استان فارس شهرستان شیراز شهر جدید صدرا بلوار امام خمینی مجتمع ارگ ۱ بلوک ۱۷ طبقه دوم واحد دوم (۱۴) تلفن ثابت ۰۷۱۳۶۴۴۵۶۶۳ تلفن همراه ۰۹۱۷۱۲۰۶۶۴۰ کد پستی ۷۱۹۹۷۴۲۱۵۶ می خواهم از سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به مراجع مربوطه در کشور شکایت کنم اما پول لازم را ندارم چون اینجانب که ازعشایر بنکوی عرب تیره ایگدر طایفه عمله ایل قشقایی هستم که از طرف پدر بزرگ خان محلی (درزمان احمد شاه قاجار) و پدر خان محلی (رضا شاه پهلوی) و خود خان محلی (محمد رضا شاه پهلوی) به جد اینجانب و پدر بزرگ اینجانب و پدراینجانب ظلم نموده اند که درنهایت به شخص اینجانب ظلم نموده اند. کلاس اول ابتدایی (قبل از انقلاب) خانم گشاده رو یا زیبا که احتمالا از اهالی شهر لار مرکز شهرستان لارستان یا شهر جهرم مرکز شهرستان جهرم بودند که خیلی مختصر اما با توجه به قدرت سرکوب حکومت شاهنشاهی حاکم بر کشور ایران احتمالا تمام توان ایشان بوده است اینجانب را با مرحوم آیت الله موسوی خمینی (امام خمینی) و کاری که می خواهد انجام دهد (انقلاب اسلامی) آشنا کردند اما ازاول انقلاب تا کمی قیل ازهم اکنون درشهرهای خنج و کلان شهر شیراز و شهرجدید صدرا بسیجی فعال بوده ام حدود بیش از دو سال داوطلبانه از طرف بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلاامی درخط مقدم دفاع مقدس از جنوبی ترین محور مرزی کشور تا غربی ترین محورمرزی کشور در دفاع مقدس حضوری فعال داشته ام حدود یکسال به عنوان وظیفه ای که صد درصد داوطلبانه بوده از طرف کمیته انقلاب اسلامی (لشکر ۲۸ روح الله) درخط مقدم محورهای مرزی جنوب کشورحضوری فعال دردفاع مقدس داشته ام ازاول دفاع مقدس تا پایان آن چند باری تا مرز اسارت و شهادت پیش رفته ام اما جانبازی (با سه بارمجروحیت) دردفاع مقدس نصیبم شده است که دلیل عدم حضورم درسوریه برای دفاع ازحرم می باشد با این سابقه طولانی که به شرح فوق درزندگی خود فعالیت هایی برای استحکام حکومت جمهوری اسلامی ایران داشته ام حال می گویم که تمام کارهایی که دولت جمهوری اسلامی ایران می گوید برای ایثارگران درکشورایران انجام داده است تبلیغات دروغین دولتی است برای مثال اینجانب اشتغالم را در … مدیون شخص آقای عزیز منصوری کارمند بازنشسته شهرداری خنج هستم نه ایثارگربودنم خیلی دوست دارم تا محلی پیدا شود تا موارد دیگری را بنویسم و منتشر شود.

  2. ۱- مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از۹۵% از آبی است که دربارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود آرزوی اینجانب از کودکی این بوده است تا جلو مقدار … متر مکعب آبی را که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه دربخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود را در محلی به نام تنگه بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را با احداث بندی (سدی) خاکی بگیرم اینجانب از اینکه مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود سهم خلیجی می شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند ناراضی هستم اینجانب حتی راضی نیستم تا سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود سهم خلیجی شود که می خواهند نام آن را به جای فارس به نام جعلی عربی تبدیل کنند اینجانب در نظر دارم با تغییر مسیر سرریز مقدار … متر مکعب از آبی که بیش از ۹۵% از آبی است که در بارندگی ها باعث جاری شدن سیل و طغیان رودخانه در بخش محمله شهرستان خنج استان فارس می شود که از محلی به نام بیدزرد در بالادست روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس جاری می شود را سهم دریاچه فصلی در شهر خنج ازشهرستان خنج استان فارس نمایم. بعد از آن روستای ابوالفضل (ع) دهستان چاه طوس بخش محمله شهرستان خنج استان فارس را می توان به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
    ۲- آرزوی اینجانب از تاریخ ۱۳۷۰/۱۲/۲۲ تا تاریخ ۱۳۷۶/۰۷/۳۰ که کارمند اداره آب و فاضلاب شهری بخش خنج شهرستان لارستان شرکت آب و فاضلاب شهری استان فارس بوده ام یا از تاریخ ۱۳۷۶/۰۸/۰۱ تا تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۲ که کارمند شرکت آب و فاضلاب شهری کلان شهر شیراز بوده ام یا از تاریخ ۱۳۸۸/۱۲/۱۳ تا هم اکنون که کارمند امور آب و فاضلاب شهری شهر صدرا شرکت آب و قاضلاب شهری کلان شهر شیراز هستم یا درآینده که دوست دارم تا کارمند امور آب و فاضلاب شهرستان خنج شرکت آب و فاضلاب استان فارس باشم آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب شهری برای شهرهای خنج و فیشور(شهرهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج) بوده است آرزویم پیگیری احداث تصفیه خانه فاضلاب روستایی برای روستاهای واقع دراطراف دریاچه فصلی کفه خنج بوده است چون با آب مناسبی که از تصفیه فاضلاب شهرها و روستاهای اطراف دریاچه فصلی کفه خنج به دست می آید می شود کمربند سبزی را به طول ۱۸ کیلومتر و عرض ۸ کیلومتری دراطراف مساحت ۱۳۰ کیلومتری اطراف دریاچه فصلی کفه خنج احداث کرد و شهر خنج را به مقصد فصل های پائیزی و زمستانی مسافران از سراسر کشور و فصل های بهار و تابستان پرمحصول تبدیل کرد.
    امام علی (ع) می فرمایند : کسی که آب و خاک یعنی نیروی طبیعی دارد و نیروی انسانی خود را برای بهره برداری به کار نمی بندد و با فقر و گدایی می گذراند نفرین و لعنت بر او باد.
    ۵ نوع زمین خوار در کشور ایران وجود دارد ۱- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به کارکنان (الف – اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان … ب – اداره اجازه برداشت آب از زیر زمین در شهرستان … پ – اداره واگذاری زمین برای توسعه کشاورزی در شهرستان … ت – اداره ثبت اسناد املاک در شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۲- یکی شخص یا اشخاصی که نتواند یا نتوانند به موقع و به اندازه رشوه خود را به الف – اداره شهرسازی شهرستان … ب – اداره روستا سازی شهرستان … پ – اداره ثبت اسناد املاک شهرستان … بپردازد یا بپردازند ۳- … ۴- … ۵- … این شخص یا اشخاص از طرف مراجع مربوطه به عنوان زمین خوار به اداره دادگستری شهرستان … معرفی می شوند تا درس عبرتی شوند برای ملت بزرگ ایران

  3. خواهشمند است نظر (دیدگاه) اینجانب را به صورت عمومی منتشر کنید تا قانون گزاران و مجریاین قانون اقدامی را برای برداشتن قانون ظالمانه مهریه از زندگی مرد انجام دهند (جناب آقای دکتر سید ابراهیم رئیسی ریاست محترم قوه قضائیه سلام اگر اینجانب از تمام حقوق و مزایای ماهیانه و … خود پس از پرداخت سهم مهریه همسرم و … و مخارج خورد و خوراک و …خود و همسر و فرزندانم (حق اینجانب از تمام حقوق ماهیانه و … خود غذا به اندازه ای باشد که از گرسنگی نمیرم و اکر حق اینجانب از تمام حقوق ماهیانه و … خود به اندازه ای باشد که دائم با پوشیدن لباس های کهنه و مندرس لخت مادرزاد نباشم و دیگر حقی از تمام حقوق ماهیانه و … خود نداشته باشم) و در غیر این صورت همسر و فرزندانم تقاضای طلاق و جدا شدن از ایجانب را داشته باشند از جنابعالی و همکارانتان برای اینجانب چه کاری ساخته است؟ مهریه = حرام شدن زندگی بر مرد حتی اگراین دستورخدا یا پیامبریا امامان شیعه باشد باز هم ظلم خیلی بزرگی بر مرد است. چه اینجانب باهمسر و فرزندانم به زندگی مشترکمان ادامه دهیم چه اینجانب با همسر و فرزندانم به زتدگی مشترکمان خاتمه دهیم درهرصورت آنکه نابود شده است اینجانب می باشم.)

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.