sedayemodafean.org تخصیص بسته‌های فرهنگی و بهداشتی به ایثارگران

تخصیص بسته‌های فرهنگی و بهداشتی به ایثارگران به مناسبت ماه مبارک رمضان

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از تخصیص بسته‌های فرهنگی و بهداشتی به ایثارگران به مناسبت ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش صدای مدافعان به نقل از «ایثار»، حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز دوشنبه اول اردیبهشت ماه در نشست شورای معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به هم‌زمانی شروع سال ۱۳۹۹ با میلاد با سعادت حضرت فاطمه (س) و حضرت مهدی (عج) گفت: امیدواریم این هم‌زمانی زمینه ساز برکت و اتفاقات مثبت در سال جدید باشد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در بین جامعه ایثارگری گفت: بنیاد از دستگاه‌هایی بود که به محض شیوع این بیماری در کشور اقدام به برگزاری جلسات و تشکیل کمیته پدافند غیرعامل برای مواجهه با این بیماری کرد و خوشبختانه تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شد که به‌سرعت اجرایی شدند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از کادر درمان و پزشکان کشورمان گفت: این عزیزان با فداکاری تمام برای مقابله با این بیماری تلاش کرده‌اند. حوزه بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در مسیر پیشگیری و درمان ایثارگران مبتلا به این بیماری تلاش‌های زیادی انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد با اشاره به پیش رو بودن ماه مبارک رمضان گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت این ماه مبارک بسته‌های فرهنگی، بهداشتی و معیشتی را برای گروه‌های در معرض خطر ایثارگری تدارک دیده است که به‌زودی کار توزیع این بسته‌ها در استان‌ها آغاز می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی افزود: با وجود مشکلاتی که در هفته‌های نخست شیوع کرونا در زمینه تهیه لوازم بهداشتی وجود داشت با همکاری شرکت بیمه دی تاکنون بیش از ۱۰ هزار بسته کامل بهداشتی تهیه و در بین گروه‌های حساس ایثارگری از جمله والدین سالمند شهدا و جانبازان شیمیایی و ایثارگران دارای بیماری‌های خاص در سراسر کشور توزیع شد.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تاکید کرد: علاوه بر این اقلامی نیز توسط خود ادارات کل بنیاد در استان‌ها تهیه شده و در اختیار ایثارگران قرار گرفته است. در کنار این مبالغی نیز برای کمک به تهیه ملزومات پزشکی و درمانی ایثارگران در اختیار ادارات کل بنیاد استان‌ها قرار گرفته است. همچنین جمعی از ایثارگران و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نیز در این راستا کمک‌هایی را به ایثارگران انجام داده‌اند.

معاون رییس جمهور با بیان اینکه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بنیاد در سراسر کشور نیز خدمات درمانی را به‌صورت مستمر به ایثارگران عزیز درگیر کرونا ارائه می‌کنند افزود: بیمه تکمیلی درمان نیز تمام هزینه‌های مربوط به درمان را تقبل می‌کند. این خدمات همچنان ادامه خواهد یافت و امیدواریم به‌زودی شاهد ریشه‌کن شدن این بیماری باشیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای رفع مشکلات ایثارگران گفت: تعدادی از جانبازان زیر ۲۵ درصد و ایثارگران فاقد درآمد و حقوق با توجه به مسائل اقتصادی و تنگناهای مالی موجود در کشور دارای مشکلات زیادی هستند که با توجه به این مسئله نسبت به شناسایی این ایثارگران عزیز اقدام شده و این کمک معیشت ماهانه در حال پرداخت است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان از تخصیص وام‌های قرض الحسنه از سوی صندوق قرض الحسنه شاهد به ایثارگران آسیب دیده در موضوع کرونا خبر داد و گفت: تاکنون بخشی از این مبالغ پرداخت شده و بخشی دیگر نیز در آینده تخصیص داده می‌شود.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.