sedayemodafean.org جشنواره فیلمنامه‌ نویسی دفاع مقدس

صدای مدافعان در هفته: ۲۳ تا ۲۹ فروردین ۱۳۹۹

سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌ سوخت افزایش یافت

sedayemodafean.org سقف ذخیره سهمیه بنزینفاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران مبنی بر امکان افزایش مدت زمان ذخیره سوخت گفت: سقف ذخیره سهمیه بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت برای خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت از ۶ ماه به ۹ ماه افزایش یافت. او ادامه داد: از ابتدای طرح سهمیه بندی بنزین در آبان ماه ۹۸ امکان ذخیره بنزین در کارت‌های هوشمند سوخت مالکان خودرو‌های شخصی و موتورسیکلت به مدت ۶ ماه تعیین شده بود که بر این اساس سه ماه دیگر افزایش و مجموعا به ۹ ماه تغییر یافت. وی افزود: میزان سهمیه ماهیانه برای خودرو‌های شخصی بنزین‌سوز ۶۰ لیتر، دوگانه‌سوز ۳۰ لیتر و موتورسیکلت‌ها ۲۵ لیتر است. سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بیان کرد: همچنین قرار است سهمیه ویژه ای به جانبازان ارائه شود که هفته آینده میزان سهمیه پس از تصویب ارائه می شود. کاهی در ادامه در خصوص سهمیه بنزین معلولین که از سوی سازمان ایثارگران مطرح شده بود گفت:در حال حاضر خبری در این خصوص مطرح نشده است و اگر از سوی هئیت دولت تصویب شد در بنزین اردیبهشت اعمال می‌شود.

تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه سلامت تا پایان خرداد ماه ۹۹

sedayemodafean.org بیمه سلامتمدیرکل بیمه سلامت مازندران گفت: به منظور کاهش مراجعات حضوری بیمه شدگان جهت تعویض دفترچه در شرایط حاضر، اعتبار دفترچه‌های تمامی بیمه شدگان (به جز صندوق ایرانیان) که اعتبار آن‌ها از ابتدای اسفند ماه ۹۸ منقضی شده است، در صورت داشتن نسخه سفید، بدون نیاز به مراجعه، تمدید شده و تا پایان خرداد ماه ۹۹ معتبر است. دکتر رسول ظفرمند تصریح کرد: سازمان بیمه سلامت تمام سعی خود را در حمایت از عرصه سلامت و بیمه شدگان عزیز سازمان به کار بسته تا با حمایت هرچه بیشتر خود از نظام سلامت، خدمات مطلوب به بیمه شدگان ارائه شود. وی خاطرنشان کرد: در این راستا با تمهیدات صورت گرفته برای کمک به مردم در گام اول اعلام شد که دفترچه بیمه تمامی گروه‌ها شامل کارکنان دولت، بازنشستگان، روستاییان، طلاب، خانواده شهدا و ایثارگران، دانشجویان، مددجویان بهزیستی و بیمه رایگان تا اول اردیبهشت تمدید شده است. وی با بیان اینکه سازمان بیمه سلامت در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و براساس پروتکل‌های درمانی وزارت بهداشت گام‌های مهمی برداشته شده است، گفت: در راستای کنترل و قطع زنجیره ویروس کرونا، بیمه شدگان می‌توانند سوالات خود را در راستای افزایش آگاهی درباره پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، کاهش مراجعه بیماران به مراکز درمانی، کاهش استرس در جامعه و ارائه راهنمایی‌های لازم درباره اقدامات بهداشتی درمانی این بیماری، با سامانه یکپارچه تلفنی ۱۶۶۶ سازمان بیمه سلامت مطرح کنند.

بسیج ۱۰ هزار بسته بهداشتی مقابله با کرونا میان جانبازان توزیع کرد

sedayemodafean.org بسته بهداشتی مقابله با کروناسرتیپ دوم پاسدار ابوالقاسم شریفی به توزیع بسته‌های جدید بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده میان جانبازان بستری در آسایشگاه‌ها اظهار داشت: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و لزوم پیشگیری از انتشار این ویروس بین جانبازان به‌ویژه جانبازان شیمیایی و قطع نخاعی، بیش از ۱۵۰۰ بسته بهداشتی تا پایان سال گذشته میان جانبازان توزیع شد. مسئول ایثارگران سپاه افزود: در همین راستا و با توجه به رسیدگی ویژه به جانبازان بستری در آسایشگاه‌ها برای جلوگیری از ابتلای این عزیزان به این بیماری، با همکاری بنیاد تعاون سپاه، ۵۰۰ بسته بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده در آسایشگاه‌های امام خمینی(ره)، ثارالله و شهید بهشتی تهران توزیع شد. شریفی بیان کرد: همچنین با هماهنگی‌های صورت گرفته بیش از ۶ هزار بسته مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده بین جانبازان بسیجی و پاسدار بالای ۷۰ درصد در استان‌ها توسط سپاه‌های استانی توزیع خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: همچنین بیش از ۲۰۰۰ بسته بهداشتی برای مقابله با کرونا توسط سپاه‌های استانی بین خانواده معظم شهدا توزیع شده و روند توزیع بسته‌های جدید همچنان ادامه دارد.

ارسال آثار به جشنواره فیلمنامه‌ نویسی دفاع مقدس تمدید شد

sedayemodafean.org جشنواره فیلمنامه‌ نویسی دفاع مقدسرضا ابوذر رئیس انجمن سینمای جوان قم گفت: مهلت ارسال  آثار به سومین جشنواره فیلمنامه نویسی دفاع مقدس (هشت نوشت) تا ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ تمدید شد. مفهوم ایثار و شجاعت و شهادت در بین رزمندگان هشت سال دفاع مقدس؛ حضور جوانان از قشرهای مختلف در هشت سال جنگ تحمیلی؛ حمایت و کمک خانواده‌ها در پشت جبهه؛ مفهوم انتظار از نگاه خانواده های آزادگان و جانبازان و پرداختن به ایده‌های طنز در دفاع مقدس از جمله موضوعاتی است که در این جشنواره فراخوان شده بود. دفاع مقدس از نگاه فرزندان شهدا؛ صبر و استقامت جانبازان و ایثارگران و آزادگان؛ ازخودگذشتگی و ایثار از دیدگاه همسران جانبازان؛ اقتصاد مقاومتی؛ حجاب و عفاف در وصایای شهدا؛ امر به معروف و نهی از منکر در وصایای شهدا؛ مدافعان حرم؛ نام‌گذاری کوچه‌ها و محله‌های شهری به نام شهدا از دیگر موضوعات این جشنواره است. پرداختن به شهدای هسته‌ای و شهدای ترور؛ توکل و یاد خدا در بین جانبازان و آزادگان؛بیداری اسلامی در جهان؛ وظیفه شهروندان در پاسداشت ایثارگران، جانبازان، آزادگان و خانواده‌های شهدا؛ شهدای مقاومت به ویژه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و نماز و عبادت معبود رمز پیروزی رزمندگان اسلام، شهادت هنگام اقامه نماز از دیگر موضوعات این جشنواره محسوب می‌شوند. علاقه‌مندان می‌توانند فیلمنامه‌های خود را به همراه مشخصات نویسنده، آدرس و تلفن به آدرس ۸nevesht@gmail.com ایمیل کنند.

یادداشت سردبیر:‌ هفته‌ای که با تلاش برای بازگشت به روزهای عادی آغاز شد خیلی هم عادی و طبیعی نبود. ترس از کرونا و آمار مرگ و میر بالا، با وجود برخی اخبار خوب منتشر شده در رسانه ها، همچنان هراس از بیماری و نگرانی در مورد کرونا را از جامعه ایثارگران و جانبازان کاملا دور نکرده و تا پایان هفته‌ای که گذشت، بیش از ۶۰ جانباز فوت شده بر اثر کرونا و بیماری صدها تن از ایثارگران و خانواده‌های آنها همچنان آمار بالا و نگران کننده‌ای است. البته این هفته تلاش ما هم این بود که با انتشار اخبار خوب و روحیه بخش تا حدی امید را به جامعه برگردانیم اما به هیچ وجه مایل نیستیم این برداشت را به جانیازان و ایثارگران بدهیم که شرایط به حال عادی بازگشته است. امید ما این است که هفته به هفته شرایط بهتر شده و با پخش بهتر و وسیعتر اقلام پزشکی و کیت‌های مورد نیاز جانبازان و رسیدگی بهتر، تعداد کمتری از عزیزانمون را از دست بدهیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.