sedayemodafean.org حکمت کارت

صدای مدافعان در هفته: ۱۶ تا ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

توزیع کارت حکمت ایثارگران پس از پایان کرونا

sedayemodafean.org توزیع کارت حکمت ایثارگرانمدیرکل تسهیلات بنیاد شهید گفت: حکمت کارت ایثارگران پس از پایان کرونا توزیع می شود و زمان دقیق توزیع نیز اعلام خواهد شد. محمود تبریزی درباره زمان توزیع حکمت کارت ایثارگران گفت: کارت‌ها به سازمان‌های بنیاد شهید استان‌ها اعطا و هماهنگی‌های لازم برای توزیع آنها نیز انجام شده است. وی با بیان اینکه زمان دقیق توزیع این کارت‌ها متعاقباً اطلاع رسانی می‌شود، افزود: به منظور عدم ایجاد ازدحام و برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، کارت‌های باقیمانده پس از عادی شدن شرایط و فروکش شدن سرعت انتشار این ویروس میان افراد مشمول توزیع می‌شود. مدیرکل تسهیلات بنیاد شهید درباره افراد واجد شرایط دریافت حکمت کارت، تصریح کرد: در فاز نخست کلیه جانبازان و خانواده شهدا که در حال حاضر از بنیاد شهید و امور ایثارگران حقوق دریافت می‌کنند، مشمول دریافت حکمت کارت خواهند بود. همچنین برای سایر ایثارگران نیز در فازهای بعدی تصمیم‌گیری و اعلام خواهد شد.

آغاز ثبت‌نام بیمه تکمیلی درمان برای جانبازان و ایثارگران

sedayemodafean.org بیمه درمان تکمیلیهم‌اکنون کلیه جانبازان و ایثارگران استان تهران می‌توانند با مراجعه به دفترخانه ایثارگران استان، نسبت به ثبت نام بیمه درمان تکمیلی درمان خود اقدام کنند. اکبر حیدریان مدیرکل خانه ایثارگران استان تهران با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به تفاهم‌های صورت‌گرفته با بیمه ایران، در مرحله نخست این طرح، هم‌اکنون کلیه جانبازان و ایثارگران استان تهران می‌توانند با مراجعه به دفترخانه ایثارگران استان، نسبت به ثبت نام بیمه درمان تکمیلی درمان خود اقدام کنند. وی افزود: در مرحله دوم این طرح نیز ثبت نام بیمه تکمیلی درمان برای جانبازان و ایثارگران کل کشور انجام خواهد شد که خانه ایثارگران امیدوار است تا به یاری خدا بتواند با این اقدام خود، خدمتی کوچک در راه سلامت ایثارگران کشور بردارد. حیدریان همچنین به اقدامات مثبت ایثارگران برای ریشه‌کنی بیماری «کرونا» اشاره کرد و گفت: امروز نیز ایثارگران همانند دوران دفاع مقدس، در کنار مدافعان سلامت برای ریشه‌کنی بیماری «کرونا» از سلامتی خود گذشته‌اند و حتی برخی از آن‌ها نیز در این مسیر به شهادت رسیده‌اند؛ بنابراین امروز که ما مدعی خدمت به این قشر ولایت‌مدار جامعه هستیم، باید با اقدامات خود، پاسخ جانفشانی‌های آن‌ها را بدهیم. ایثارگران می‌توانند جهت ثبت نام بیمه تکمیلی درمان به دفتر خانه ایثارگران استان تهران واقع در صادقیه – بلوار آیت‌الله کاشانی – نرسیده به خیابان مهران – شماره ۹۱ مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۹۶۳۴۸۸ تماس بگیرند.

ارسال پیام‌های بهداشتی به جانبازان برای مقابله با کرونا ضروری است

sedayemodafean.org پیامهای بهداشتیفرزند شهید و عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان گفت: ارسال پیام‌های ویژه بهداشتی برای جانبازان و خانواده‌های ایثارگران در کاهش استرس آن‌ها بسیار حائز اهمیت است اما در کنار این، ارسال پیام‌های حفظ و مراقبت از بهداشت روان نیز برای این قشر ضروری است. دکتر مینو میری روانشناس و عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان اظهار داشت: ارسال پیام‌های ویژه بهداشتی برای جانبازان و خانواده‌های ایثارگران در کاهش استرس آن‌ها بسیار حائز اهمیت است اما در کنار این، ارسال پیام‌های حفظ و مراقبت از بهداشت روان نیز برای این قشر ضروری است زیرا رعایت بهداشت روان برای ایثارگران و جانبازان اهمیت فراوانی در حفظ قوای سیستم ایمنی بدن دارد. فرزند شهید میری از رزمندگان دوران دفاع مقدس با بیان این‌که برای حفظ بهداشت روان در خانواده ایثارگران توجه به منابع خبری اصلی و مورد تایید ضرورت دارد، افزود: ایثارگران و خانواده‌های آن‌ها باید سعی کنند منابع خبری بیگانه را مورد توجه قرار ندهند و خودشان را کمتر در معرض اخبار بی‌پایه و اساس برخی شبکه‌های مجازی قرار دهند. افرادی که با شنیدن اخبار دچار استرس می‌شوند، نیاز نیست به صورت مستمر در جریان اخبار قرار گیرند. همین که سعی کنند از کلیات اخبار مطلع شوند، به حفظ سلامت روان و جسم آن‌ها کمک خواهد کرد.

سهمیه بنزین جانبازان و معلولان در سال ۹۹ چقدر است؟

sedayemodafean.org سهمیه بنزین جانبازانمدیر برنامه‌ریزی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی از آخرین جزئیات واریز سهمیه بنزین ویژه معلولان، جانبازان و ایثارگران در سال ۹۹ خبر داد. شهرام رضایی مدیر برنامه‌ریزی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به واریز سهمیه بنزین ویژه ایثارگران و معلولان در فروردین ۹۹ گفت: در حال حاضر برای واریز سهمیه بنزین ویژه معلولان و جانبازان منتظر دریافت اطلاعات از وزارت کشور هستیم و امیدواریم امروز این نتیجه مشخص شود. او ادامه داد: به طور معمول در هر ماه ۶۰ لیتر بنزین، همراه با ۱۰۰ لیتر به شکل اعتباری و به جانبازان خاص هم ۲۰۰ لیتر اعتبار همانند تاکسی‌های اینترنتی، بنزین واریز می‌شود. مدیر برنامه‌ریزی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: تا این لحظه چیزی به شرکت ملی پخش اعلام نشده است و به محض دریافت اطلاعات، سهمیه مورد نظر در کارت سوخت این افراد واریز می‌شود تا برای سوختگیری در جایگاه‌ها از آن استفاده کنند.

یادداشت سردبیر:‌ باید در این اوضاع و احوال و شرایط قرنطینه خانگی و در حالی که هر روز چندین و چند پیام در فضای مجازی از خانواده‌های ایثارگر و جانباز دریافت میکنیم که از شرایط و نگرانی‌های خود میگویند، به مسئولین محترم که برخی از آنها هفته هاست به نیازهای مردم رسیدگی نکرده‌اند، یادآوری کنیم که اگر امروز ما مجبوریم برای چند هفته در منزل بمانیم، جانبازان و صدها تن از ایثارگران کهن سال جنگ تحمیلی سالیان سال است در منزل خود و در شرایطی نچندان مطلوب خانه‌ نشین بوده‌ و هستند. جانبازانی هستند که سالهاست بر روی تخت‌ دراز کشیده‌اند و از انجام ساده‌ترین کارهای خود عاجزند. جانبازانی هستند که نزدیکترین دوست و یار آنها صندلی‌ چرخدار آنهاست…همه اینها را میگوییم که مسئولین محترم بدانند هیچ یک از قول‌هایی که داده و میدهند تا زمانی که عملی نشوند و اکثر جانبازان و ایثارگران نیازمند نتوانند از خدمات مذکور استفاده و بهره برداری کنند، به هیچ دردی نمیخورد. آقایان پشت میز نشین در رأس بنیاد شهید نه اعتماد ایثارگران را به خود جلب خواهند کرد و نه دعای مردم پشت سر آنها خواهد بود.


نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.