صدای مدافعان در هفته: ۲ تا ۸ فروردین ۱۳۹۹

ایجاد ۱۰ هزار شغل برای ایثارگران در سال ۹۹

sedayemodafean.org شغل برای ایثارگرانرضا ریاحی مدیر عامل صندوق اشتغال و کارآفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره برنامه‌های این صندوق برای سال ۹۹ ایثارگران اظهار داشت: برنامه ما در سال ۹۹ این است که بتوانیم ۱۰ هزار شغل را برای ایثارگران ایجاد کنیم. وی افزود: اگر مجلس شورای اسلامی و سازمان برنامه و بودجه، اعتبار ما را خوب ببینند، ما می‌توانیم ایثارگران را خیلی سریع‌تر شاغل کنیم، اما متأسفانه با توجه به اینکه منابع مناسبی را دولت و مجلس در اختیار صندوق قرار نداده، ما مجبور هستیم سهمیه‌ای عمل کنیم یعنی سالیانه ۱۰ هزار نفر را شاغل کنیم. او بیان کرد: جا دارد که از مجلس و دولت بخواهیم که برای سال ۹۹ یک اعتبار ویژه‌ و منابع خوبی را به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی در نظر بگیرند تا در اختیار ایثارگران قرار دهیم. ریاحی با بیان اینکه تسهیلات ما از وام ۵۰ میلیون تومانی قرض الحسنه شروع می‌شود، گفت: اعطای وام قرض الحسنه ۵۰ میلیون تومانی را از بانک‌های دولتی و وام ۳۰۰ میلیون تومانی بین ۱۰ تا ۱۴ درصد سود را از بانک توسعه تعاون در برنامه خود داریم. او ادامه داد: وام روستایی ۶ درصد را داریم که ایثارگران متقاضی می‌توانند در سایت کارا ثبت نام کنند.

یادداشت سردبیر: با توجه به بحران کرونا و افزایش نرخ بیکاری در سراسر کشور، ارائه بسته های اشتغال زایی بسیار ضروری است و امید است این موضوع هم از طریق صندوق اشتغال و هم از سوی بنیاد پیگیری شود.

اهدای ماسک تنفسی به یاد جانبازان شیمیایی در مراغه

sedayemodafean.org اهدای ماسک تنفسیرزمندگان دفاع مقدس درمراغه به یاد همرزمان شهید و جانباز شیمیایی خود برای مدافعان سلامت ماسک تنفسی اهداء کردند. فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت: این ماسکهای فیلتردار در اختیار بخش نگهداری بیماران کرونایی بیمارستان امیرالمومنین مراغه قرار گرفت. حمید شکری افزود: رزمندگان خیّر برای این اقدام خداپسندانه ۲۴۰ میلیون ریال کمک کردند. وی اضافه کرد: حاج احمد مجیدپور خیر مراغه‌ای نیز ۵ هزار عدد ماسک تنفسی معمولی به ارزش ۱۵۰ میلیون ریال برای مدافعان سلامت دربیمارستان های این شهر اهداء کرد. خیران مراغه در یک ماه گذشته یک هزار و ۸۰۰ جفت دستکش و ۱۸۰ عدد لباس و کلاه مخصوص بیمارستانی و هزاران ماسک تنفسی به ارزش نزدیک سه میلیارد ریال به مراکز درمانی شهرستان اهداء کرده‌اند.

اقدامات گسترده و بسیج امکانات بنیاد برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در جامعه ایثارگری

sedayemodafean.org امکانات بنیاد برای پیشگیری از شیوع بیماری کروناحجت‌الاسلام شهیدی می گوید: شیوع ویروس خطرناک کرونا مشکلاتی را برای هموطنان عزیز ایجاد کرده است و با تأسف و تأثر فراوان تعدادی از ایثارگران عزیز و همچنین کارمندان بنیاد که در خط مقدم ارائه خدمت به ایثارگران بوده‌اند به این بیماری مبتلا شده و برخی نیز به رحمت خدا رفته‌اند و در این زمینه ضروری است با بسیج امکانات و اقدامات گسترده برای پیشگیری از بیماری کرونا تلاش کرد. معاون رییس جمهور با اشاره به آسیب پذیری جسمی و میانگین سنی بالای ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران از نخستین دستگاه‌هایی بود که خطر شیوع این بیماری را تشخیص داد و نسبت به تشکیل ستاد بحران و ستاد پدافند غیر عامل اقدام کرد و فعالیت بنیاد در این زمینه بصورت مستمر و جدی ادامه دارد و معاونت‌های بنیاد به خصوص معاونت بهداشت و درمان و توسعه مدیریت و منابع، مرکز حراست، موسسه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار و سایر معاونت‌ها و ادارات کل بنیاد علی‌رغم زمان تعطیلات به صورت مستمر در حال خدمات رسانی هستند.

یادداشت سردبیر: همانطور که جناب شهیدی اشاره کرده اند متاسافانه تعداد قابل توجهی از عزیزان ایثارگر، قربانی ویروس منحوس کرونا شده اند و خطر این ویروس هر روز بیشتر می شود. لازم است علاوه بر ارائه خدمات، هم آموزش و هم حمایت های لازم در این زمینه صورت بگیرد تا روند صعودی تلفات کرونا معکوس شود.

تولید ماسک در کرمان توسط پلیس

sedayemodafean.org تولید ماسک در کرمانفرمانده انتظامی استان کرمان با اشاره به اهتمام کامل مجموعه انتظامی در انجام تدابیر پیشگیری از شیوع کرونا گفت: در این راستا خط تولید ماسک بهداشتی در واحد تولیدی فاستونی آسیا وابسته به بنیاد تعاون ناجا نیز راه اندازی شد. سردارعبدالرضا ناظری در جمع خبرنگاران در تشریح جزییات این خبر گفت: در راستای تدابیر مقام معظم رهبری مبنی بر اهتمام تمامی افراد و سازمان ها در مقابله با ویروس منحوس کرونا در مجموعه انتظامی نیز یکی سری تدابیر مهم را مورد توجه قرار دادیم. وی افزود: در این رابطه با بهره گیری از ظرفیت کارکنان وظیفه مرکز آموزش شهید باهنر و دارای مهارت در دوزندگی و دیگر مهارت های مرتبط با طراحی و دوخت لباس، خط تولید ماسک بهداشتی در واحد تولیدی فاستونی آسیا وابسته به بنیاد تعاون ناجا را نیز راه اندازی کردیم که در این واحد ظرفیت تولید روزانه ۲۰۰۰ ماسک وجود دارد. ناظری تصریح کرد: این ماسک های تولیدی در اختیار کارکنان انتظامی به سبب حجم ماموریت های مختلفی که مرتبط با شهروندان دارند و همچنین خانواده های آنان و سایر نیروهای مسلح قرار خواهد گرفت و حتما در صورت امکان و نیاز در اختیار دیگر افراد و نهادهای جامعه نیز قرار می گیرند تا بتوانیم در زمینه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز به شهروندان خدمات رسانی کنیم.

نظر خود را اضافه کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.